Jump to content
Българският форум за музиканти

Китаристки :)


Mecho

Recommended Posts

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Nili Brosh - свири в Tony Macalpine Band

 

https://www.youtube.com/watch?v=lHyDXGiaFj4

 

https://www.youtube.com/watch?v=tEYr5QsZG2Y

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Лично за мен, най-култовата китаристка си остава Jennifer Batten!

Имах възможността през 2010 г. да се срещна лично с нея на един китарен фестивал в Букурещ - освен като музикант, също е и невероятен човек :)

 

07-Jennifer.jpg

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

А виж, тази я бива, за разлика повечето девойки с претенции в тубата. Но пък като повечето дразни (поне мен), жените много обичат да обръщат свиренето на демонстрация на прелести. Не че в това има нещо лошо, но предпочитам да им се радвам ( на прелестите) в други контексти. Разбира се лично мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А виж, тази я бива, за разлика повечето девойки с претенции в тубата. Но пък като повечето дразни (поне мен), жените много обичат да обръщат свиренето на демонстрация на прелести. Не че в това има нещо лошо, но предпочитам да им се радвам ( на прелестите) в други контексти. Разбира се лично мнение

..еха ... наистина си я бива , баце ... яко пипа ...и с токчета при това ... хехе ..като гледам как се е барнала , си представям с какво бельо е .. как ли щеше да въздейства ако изсвири това по бельо ..и пак с токчета ...хехех  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руската школа!

 

https://www.youtube.com/watch?v=tfS8DipYcAk

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..прави ви впечатление , особено при девойките дето свирят по фюжън./джаз ориентирани неща , че изпълненията в болшинството случаи са като добре /или не винаги добре / заучена рецитация - всичко е педантично назубрено - всяка нота , пауза , приом , динамика и прочие ..точно като стругар висок разряд ..което за сетен път доказва ,че жените са педантични , добре усвояват преподаваното , стават за учители , но .... за изпълнители , които да те оставят без дъх заради емоцията , която предават чрез свиренето си - явно не винаги ..

 

... .. въпреки , че има и доста мъже по тубата дето свирят достатъчно сложни неща , а имаш усещането , че всеки момент ще заспят - такова стругарско отношение ми е малко непонятно - ок .. бичил си еди колко си години , научил си всичко дето има да се учи и кво ... стругар 7 разряд ..... излиза един ББ Кинг - 140 кила , свири 3 ноти на кръст с лека усмивка и е по интересен .....явно има разлика между отлично подготвен музикант и музикант - артист представящ музиката си на хората , така че да се изкефят  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, тази Орианти, през три страници я има в тая тема :)

 

Стана ми любопитно покрай мнението на zanev_70 за жените китаристки, и се замислих на мен какво ми е отношението. Съгласен съм, че поне сред по-известните имена мъжете доминират като брой жените, и от тази гледна точка съм свикнал да възприемам електрическата китара като по-скоро мъжки музикален инструмент, така както например възприемам арфата по-скоро като женски (по няк'ва причина). От друга гледна точка, в тая тема съм останал с впечатлението, че половината клипове се пляскат тука къде кой каквото намерил из любителски видеа на разни девойки из тубата. Какво, да ги сравняваме с известните китаристи ли? Със Стийв Вай и Джеф Бек? Знам, че темата е като цяло чекиджийска, ама айде по-сериозно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.