Jump to content
Българският форум за музиканти

Счупеноо


Recommended Posts

Здравейте

Ако инструмента не е оправен,предлагам да свърша тази работа без да изпадам в словестна диария как ще стане.

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Начина по който си мислех аз преди да го направя това с тиксото ..

ся пари нямам .. нито ми се занимава да хода да търса материали, или пък да се разкарвам до Пловдив няколко пъти за да я оправи някой дето може, и да дам и повече пари дето и тях ги нямам..

седях си един ден с тва хартиено тиксо с ръце чудейки се какво може да залепя и каква простотия да измисля.. и видях китарата, опа !

И в крайна сметка от както я лепнах с това тиксо не е мръднала и си свиря на нея чат-пат..

И все пак, ми се иска нали работата да се свърши като хората с каквито материали трябва, ама .. казва ли ти някой кога ше имам възможност <_<:D

За тва дето давахте акъл аз ви благодаря и ако реша да си го оправя сам пак ще седна и ще прегледам темата ..

 

rdg_design до колкото виждам си от русе.. заслужава ли си ся тая китара (най-евтиния stagg) да я пращам чак до там за ремонт пък и идея нямам колко ще ми струва тоя ремонт :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съдя решението ти , но една тубичка Ц200 е 80ст.С него щеше да е хем по-здраво, хем по-естетично, хем евтино.

Махаш струните и ключовете , лепиш и стягаш със стяги.Оставяш така 24 часа и след това монтираш и забравяш завинаги за проблема.It`s up to you now!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начина по който си мислех аз преди да го направя това с тиксото ..

ся пари нямам .. нито ми се занимава да хода да търса материали, или пък да се разкарвам до Пловдив няколко пъти за да я оправи някой дето може, и да дам и повече пари дето и тях ги нямам..

седях си един ден с тва хартиено тиксо с ръце чудейки се какво може да залепя и каква простотия да измисля.. и видях китарата, опа !

И в крайна сметка от както я лепнах с това тиксо не е мръднала и си свиря на нея чат-пат..

И все пак, ми се иска нали работата да се свърши като хората с каквито материали трябва, ама .. казва ли ти някой кога ше имам възможност :ok::D

За тва дето давахте акъл аз ви благодаря и ако реша да си го оправя сам пак ще седна и ще прегледам темата ..

 

rdg_design до колкото виждам си от русе.. заслужава ли си ся тая китара (най-евтиния stagg) да я пращам чак до там за ремонт пък и идея нямам колко ще ми струва тоя ремонт :)

 

Срамна история тази тема вече започва да ми омръзва и ненужно пълни пространството с безисходицата и фаталността която лъха от нея за тази нещастна китара.

Резачка ,ако идваш някой път в Пловдив вземи я с теб и ми я донеси .Ще ти я залепя както трябва и с лепило каквото трябва .Пари няма да ти искам.Само и само да се свърши с таз безбрежна мъка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Можело е и по-добре да се справиш, но щом е хванало и няма да се спраска и не те притеснява видимостта на пукнатината, честито :lol:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина добър лютиер е Петър Цветанов 0878671515. Ще я направи като нова,той ремонтира (реставрира) всякакви видове струнни инструменти. www.Petartzvetanov.com - виж тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Залепих счупване на подобен стаг в основата на главата с каноконлит е и импровизирана стяга от водопроводен ключ. За момента изглежда много стабилно - китарата стои от 2-3 часа със струните, дори вече скъсах една. Единствения проблем е, че се разтече доста и ще е нужно да шкуря, боядисвам и лакирам, но това по-нататък като има време. А и ще бъде интересно упражнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Абе не ви разбирам вас как си трошите тъй китарите?!?!Да не си ги биете у главата бе да му се не види...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам един лашбърн акустичен, незнайно защо докато беше подпрян до стената, котката ми реши да му скочи отгоре :) та като падна и се сцепи по абсолютно същия начин. Понеже моята китара е евтина, нямаше смисъл да я карам на лютиер. Та оправих си я сам, по следния начин: хванах го с коларски болт и лепило и после я китнах с авто кит, за да не се вижда болта. Само ми остана да за шлайфам кита и да я пръсна с компресора, ама така си и остана. Някой ден ако нямам работа мога и да го направя :hysterical: . Ако искаш снимки пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам един лашбърн акустичен, незнайно защо докато беше подпрян до стената, котката ми реши да му скочи отгоре :hysterical: та като падна и се сцепи по абсолютно същия начин. Понеже моята китара е евтина, нямаше смисъл да я карам на лютиер. Та оправих си я сам, по следния начин: хванах го с коларски болт и лепило и после я китнах с авто кит, за да не се вижда болта. Само ми остана да за шлайфам кита и да я пръсна с компресора, ама така си и остана. Някой ден ако нямам работа мога и да го направя :godbless: . Ако искаш снимки пиши.

 

Но моята се беше сцепила по косо и не чак към ключовете. Ти можеш да минеш само с лепило, което е по-добрия вариант от разни стърчащи болтове :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, темата е много интересна и вдъхна малко вяра, че проблема ми може да се реши.

Та ЕТО: купих си нова китарка, от Икономов разбира се, все пак избрах вносител сигурен! Модела е IBANEZ S320. Много съм доволен от китарата, добър звук,удобен гриф,кеф! Свирих 2 седмици нонстоп, жена ми започна да ме гледа накриво.И така прибирам се от репетиция един ден,посвирвам още един-два часа...заспивам, събуждам се и..грифа сцепен диагонално, отдолу точно над двата болта по продължение към ключовете.КИТАРАТА Е НА 2 СЕДМИЦИ И ПОЛОВИНА по дяволите,..можете да си представите разочарованието ,което изпитах. Съмнявам се, че от магазина ще покрият подобна механична повреда, но реално удар по китарата не е имало. И така стигнах до тази дискусия.Утре ще кача и снимки.Видях,че тук има професионалисти..въпроса ми е Колко струва подобна манипулация за да преценя заслужава ли си!!!???Мисля, че цепнатината е по-малка от тази на Стага

 

p.s. ..разбира се че жена ми е заподозряна, както и куфара от старата ми китара най-вече(някъде бях чел една притча да не наливаш ново вино в стар мех)

Благодаря предварително на всички, които ще проявят разбиране към мен и отвратителната ситуация, в която попаднах...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.