Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за китара


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Аз се бях засилил да взема 4 комплекта, които ми излизат 28лв., но се обадих по телефона и ми обясниха как стоят нещата, та взех още един, за да мина над 30-те. :girl_cray2:

 

Нещо не разбрах. Защо да минаваш над 30-те? Нали 4 комплекта по 7 лв са 28 лв, тоест над 25 и доставката излиза безплатно?

,

Редактирано от muzicantini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега им се обадих. Поръчката е била обработена и утре пристигат. Не са се обаждали, но нищо. Не е станала грешка. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях Гашевска. На 88 години е. Малко слерозата я натиска, но инак е здрава и пъргава. Отдавна не работи, но казва, че 50 години са достатъчно за трудова дейност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз си мисля, че трябва да има, но метал ли е раждясва :girl_witch:. На акустичната бронзовите/жълтеникавите съм забелязал, че много бавно раждясват като никога не ги покривам и си стоят на нормална влажност. И след 3 месеца пак добре се чува, но съвсем друго ще си е с нови разбира се. За електрическа просто аз ги чистя със син спирт и добре се почистват и винаги ги покривам с парцал и прибирам в сака китарата, че няколко часа и почват да раждясват. Не е въпрос само раждата ами и мръсотията от пръстите, която много лесно попада на струните. Неудобно е, но не се ли скриват от проветряне все ще раждяат струните :girl_witch:. Трябва да е някакъв много устойчив метал, но 1 месец на открито няма да издържи според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от форума на Фолксваген България:

 

ANNIHILATOR написа:

Някой може ли да ми каже електронен магазин за музикални инстроменти и принадлежности.

Трябва ми комплект метални струни за акустична китара!!!

Благодаря предварително на отзовалите се!!!

 

Iavor написа: Не взимай метални!

Купи си кордови!По-мек е звука,и след време няма да ти срежат пръстите,като се поизхабят.

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и аз съм ползвател на заветните Еликсири. Много добри струни наистина, еластични са, и което е по-интересно, въпреки че са току що сложени китарата не се разстройва. Имат и много приятен звънлив тон. Дано издържат 1 месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha са наистина добри струни, вече 2 месеца откакто съм ги сложил и не са мръднали грам

като за струни купени в България съм много приятно изненадан, особено след като един приятел китарист

ги оплю доста здраво реших да ги пробвам и не съжалявам въобще.

 

Аз вече година и отгоре ги ползвам и не мога да кажа една лоша дума за тях. Приятни са и като звук, и като трайност (запзване на звънливостта си). А и не са много скъпи.

До сега бях с едни Фендърски 9-ки - отврат!

 

Уцелили сте комплект явно. Аз свирих с такива и за около 4--5 часа свирене се появиха петна на първите три струни. Много съм разочарован от тези струни, но пак казвам явно сте уцелили с покупката ( а може би аз съм уцелил гредата ). А и да добавя, че на всеки 5-10 мин забърсвах струните с памучно парцалче и пак станаха червеникави. Факт обаче е, че D,A и Е запазиха звънливостта си доста дълго след това. :thumbs_up:

Редактирано от каменов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво можете да ми кажете за струните Framus?Струват 8 лв. и това което най-много ме привлича в тях е че имат 2 бр. първа струна в комплекта,а обикновенно при мен тя започва да фалшивее или се къса първа.Как са като издражливост и звук спрямо Ърни Бол и Да Дарио?До сега съм ползвал само Ърни и ДаДарио,но Ърни намирам все по-трудно,а от Да Дарио започвам да недоволствам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях Гашевска. На 88 години е. Малко слерозата я натиска, но инак е здрава и пъргава. Отдавна не работи, но казва, че 50 години са достатъчно за трудова дейност.

:thumbs_up:

Тая жена не я познавам, някъде по приятели от Враца през далечните 1988-1992 и звънях на един телефон в София. И струните идваха по пощата... Пазарувах осмици които ги нямаше тогава, поне за мен като юноша тогава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегите които дропват. Какви струни ползвате за Drop C/B? В момента съм с Elixir 12-52 в drop c и съм що-годе доволен, но наскоро един познат си взе D'Addario 12-52 и са доста по-меки от елексирите... :)

също така преди това пробвах Ernie Ball 12-56 и бяха адски твърди и неудобни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.