Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за китара


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Еее Гашевска естествено, че я помня. Тя правеше единствените прилични струни за бас, които можеха да се намерят в БГ в края на 80-те и началото на 90-те.

20 лв беше комплекта за бас, което за тогава си беше сериозна сума, а се и чакаше за изработка... въобще какво знае днешната младеж :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За да не отварям нова тема, ще попитам тук директно:

 

Скъсах струна тъкмо и нямам резервен комплект. Та да попитам има ли онлайн магазин, който предлага опцията да си купя 2-3 комплекта (защото за един не е на далавера спрямо пътните разходи) + евентуална доставка по куриер?

 

Намерих само в Rockshock.eu, обаче там са само Elixir, а аз не искам такива.

 

Отправям това питане, защото в Разград музикален магазин няма.

 

ПС: Имаше един сайт тук (онлайн магазин) на Динакорд, ако не се лъжа, но вече не виждам реклама, а и в нета не мога да го намеря. Питам конкретно за него, защото искам струни Yamaha (ако е възможно, ако не - ще се примирим и с други), а в Динакорд точно ги продаваха за последно.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Благодаря, но всъщност по някаква случайност успях да намеря сайта, че даже и поръчах 5 комплекта.

 

При покупка над 25лв. доставката е безплатна. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имаше каневски и гашевски.То и на Стаг струните пише че са handmade, които издържаха,но звука от тях не е бляскав.Сега ползвам D'Addario 9-42,10-48,10-52 и съм доволен издържат ми доста време като ги минавам с кърпа и Dunlop 65.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha са наистина добри струни, вече 2 месеца откакто съм ги сложил и не са мръднали грам

като за струни купени в България съм много приятно изненадан, особено след като един приятел китарист

ги оплю доста здраво реших да ги пробвам и не съжалявам въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос - Каква е разликата между Еликсир Nanoweb и Polyweb, гледам, че в Ибей има различни видове, а доколкото разбрах за такава покукпа няма да им се начислят данъци допълнителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha са наистина добри струни, вече 2 месеца откакто съм ги сложил и не са мръднали грам

като за струни купени в България съм много приятно изненадан, особено след като един приятел китарист

ги оплю доста здраво реших да ги пробвам и не съжалявам въобще.

 

Аз вече година и отгоре ги ползвам и не мога да кажа една лоша дума за тях. Приятни са и като звук, и като трайност (запзване на звънливостта си). А и не са много скъпи.

До сега бях с едни Фендърски 9-ки - отврат!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Polyweb е доста по-дебело покритие. Тоя модел звучи доста по-глухо и "нескърцащо" от пръстите. Не си вземай, освен ако нямаш извънредна причина за това. :)

Начисляват се такси на всичко над 30 левс. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Да, пропуснах да кажа, че доставката е безплатна над 25лв. без ДДС. Аз се бях засилил да взема 4 комплекта, които ми излизат 28лв., но се обадих по телефона и ми обясниха как стоят нещата, та взех още един, за да мина над 30-те. :thumbs_up:

 

ПС: Някой ако е поръчвал по-рано от тях, да сподели за колко време ти се обаждат за да потвърдят поръчката?

 

EDIT: Аз вчера се обадих по телефона за условията на доставка и след това поръчах. Питам, защото мернах в сайта им, че ако на другия ден до 10 не ми се обадят, трябва аз да го сторя.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчвал май 4 пъти, винаги се обаждат още същия ден.

Изпращат според наличностите, но досега не ми се е случвало повече от ден забавяне (докато докарат някоя джаджа от склада).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.