Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за китара


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Материала от който са направени и качество на изработката. Произход :hysterical: и али бали!

Не съм сменял размера, а само марката, понеже нямаше други.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Реших да пробвам струните Томастик - пуснали са ги в Мюзикуърлд по 21 лв. Уж много хубави, не знам си какво, за по-малко от 24 часа първа струна се скъса, а трета потъмня. Сега като отида в София за Пако де Лусиа ще дам още един шанс на Еликсирите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам предимно Томастик power-brights още от не знам си колко време :girl_cray2:

За щастие - това с потъмняването е рядко явление и не оказва влияние на звука за мен специално. Цветът на струните не ме интересува толкова :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно ви е на вас, защото все пак може да си намерите тук нужните струни. А мойте мечти са трудни за изпълнение, защото освен чрез изписване модела, който търся не се внася у нас(даже и не знаят какво представляват) - Gypsy Jazz Strings Обвивката им е от чиста посребрена мед, а не бронз, което ги прави по-меки и макар че са 10-ки са нестандартно по-тънки. Предполагам, че и живота им е по-кратък, но аз ги искам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, да попитам. Не съм търсил дали има такива теми, за което съжалявам, но просто не се сетих какво да напиша за да потърся. Идеята ми е може ли на 6 струнна китара да се сложат струни за 7 струнна, като се махне 1-ва струна. Ще се отрази ли на грифа, имам предвид че ще са си в стандартен строй за 7 струнна (тоест едно допълнително B )?

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това му се вика баритон китара. Много китаристи ползват такива строеве (и струни респективно). Не би трябвало да се отрази драстично на грифа, но със сигурност ще се наложи лека корекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За трети път сложих Еликсири и след 1 седмица бях принуден да ги махна. 3 различни размера на 2 различни китари все един и същи проблем - нащърбват се отдолу и струната има по-голямо сцепление с прага, отколкото с пръста и съответно бендовете и вибратото стават ужасно трудни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
а някъде в софия по магазините продават ли се струни в златист цвят за електрическа :girl_cray2:

 

за София - не знам, но струните, които търсиш са Rotosound NEXUS: 1-3=златно покритие, 3-6=черно полиуретаново покритие. Освен, че са "секси" имат невероятен звук заради материала от който са направени :) Повече можеш да прочетеш тук -> Rotosound NEXUS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.