Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за китара


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

и някой ако знае в България къде мога да си купя Elixir 12-52? или в краен случай добър онлайн магазин/ebay?

 

*сори за дъбъл пост-а*

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз свиря с Gibson Brite Wires и са супер, без никакви забележки.

Ако искаш ,ги напръскай с спрея за китарата (Полиш-а) един познат прави така, но не знам дал върши работа!

Еди Ван Хален си ги вари в тенджера, но това не знам защо е, ще го пробвам и ще кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП.:А, струните на Гашевска, комплекти ли има 25-ки ?Интересно ми е да ги пробвам тия струни!

Редактирано от bustard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и някой ако знае в България къде мога да си купя Elixir 12-52? или в краен случай добър онлайн магазин/ebay?

 

*сори за дъбъл пост-а*

 

Мисля, че във фирменият магазин тук в София на Music Center Ikonomov, т.е. на вносителя на Ibanez, ми се мернаха преди няколко дни докато разглеждах струни Elixir. Магазина се намира срещу главният вход на Южният парк.

 

Ето адреса и телефон - звъниш и питаш:

 

Работно време:

Понеделник - Петък: 10:00 ч. - 18:30 ч.

Събота: 10:00 ч. - 16:00 ч.

 

ж.к. Стрелбище

бул. "Петко Ю. Тодоров" бл.5

тел.: 02 958 17 43

GSM: 0878 60 14 43

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От 1995 интензивно свиря на китара , тогава като ученик бях страшно запален и през ваканциите свирех по 10 - 12 часа на ден , а през другото време около 6 часа на ден. Сега вече нямам толкова много свободно време, но не спирам и все пак до сега (заклевам се най-тържествено) не съм имал ръждясала струна винаги съм ползвал FENDER 150L 9-42 (купих си бая компплекти още тогава от ЦУМ и още имам) които за 6-7 месеца се износват тотално по прагчетата особено 4-та , понякога се е случвало да се къса първа струна , но никога нищо не е ръждясало и никога нищо не съм мазал с каквото и да било. Това е приятели ,пробвайте ако искате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ 6- 7 месеца като свириш повече от 6 часа на ден???? о.О Това не може да е истина.

 

Е все пак не съм грубиян - гледам да си пазя нещата и успявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпрос на грубиянщина, а на износване и замърсяване на струните дори и при леко свирене. Дори без видими следи от износване, при толкова интензивно свирене, тонът ти заминава за 2-3 седмици. Оттам нанатък, всичките пари, които (евентуално) си вложил в добре звучащ инструмент и апаратура се обезмислят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера смених моите с титаниевите Ърнита... колко ще издържат - не знам, но от към звук ме радват много. Понеже така и така в последно време не се скъсвам да свиря, преполагам ще издържат примерно седмица (мен това ме удовлетворява.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, пичове, имам чувството, че струните ми са меки. Тоест 9-тки са, и при стандартна настройка на китарата ми се струват отпуснати, а и вибрират (звънят) по някои прагчета, грифа си е наред, екшъна си е окей, при натиснато 1-во прагче (на 6-тата струна) струната си има разстояние от 2-рото иначе. Абе и аз така кадърно се изказах... надявам се да сте ме разбрали. Та може би ми трябват по-дебели струни или :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако заънят ня някои прагчета (зависи кои) значи, че или екшъна ти е прекалено нисък и/или се налага корекция на тръсрода, или имаш високи прагове. Ако струните ти се струват меки, просто си купи по-дебели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само имай предвид, че ако минеш от 9 на 10, екшъна ти автоматично ще се увеличи и ако желаеш да си докараш отново същият, както когато си бил с по-тънките струни, ще се наложи корекция от тръсроуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.