Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за китара


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Някой чувал ли е да се продават струни, които по-бавно ръждясваят. Едно време бях виждал на една електрическа китара някакви български струни, които около една година бяха лъскави, въпреки че ръцете на китариста доста се потяха. Накрая първа се скъса при една яка извивка.Дори и сравнително добри струни (Ърни бол, Д'дарио) ги правя на нищо за около месец. Не знам дали има някакви по - неръждаеми струни на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не знам дали има неръждавейки ..би трябвало...но имаше тема за един препарат FAST FRET дето ги предпазвал дъра,бъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв проблем и много ще се радвам ако някой даде акъл по темата...

 

Иначе съм постигнал известен успех- след свирене чистя струните и ги намазвам със салфетка с много фина смазка(има едни спрейчета с много финна течност, почти като вода) и тва им дава още 2-3 седмици живот(при положение, че и моите струни след месец стават на ръждива тел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве свиренето помага на струните да ръждясат но...там дето репетираме /в едно читалище стаята за инструментите е много влажна и струните на другия пич беха ужасно ръждясали...за 2 седмици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТЕЗИ струни са много добри и имат модел Anti Rust.

Мен ми ги носят от Щатите,но за съжаление не съм ги виждал по магазините тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тука понеже е отворена темата .. някой помежду другото ще вметне ли колко струват едни бас струни .. от евтините говорим по софийските магазини :) 10х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тука понеже е отворена темата .. някой помежду другото ще вметне ли колко струват едни бас струни .. от евтините говорим по софийските магазини :) 10х

Можеш да намериш от 18лв, 25 лв /Еncore/ - не са първа хубост, но...

аз по-евтини лично не знам...

Много добро решение са Warwick, 25 лв /за 5-струнен/, made in Germany, страхотни струни...вече повече от година свиря с такива...

но си ги взех от Пловдив, в София не съм виждал

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DEAN MARKLEY издържат най дълго - но ТИ , Ефтиме така както се потиш - по добре взимай от по ефтините и ги сменяй по на често

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Евтиме, едно време имаше едни хромови струни, май в Пловдив ги правеха, дето наистина държаха много. Преди 2-3 години купих два комплекта пак от Пловдив - към 5 лева бяха някъде. Като струни не са кой знае какво, но за кухарката звучат добе и са меки. В миналото нямаше избор и минаваха за добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също страшно много ми се потят дланите. Имал съм големи проблеми със струните. Всички елитни марки ги скапвах за 2 дена.

Откакто ползвам Еликсир АнтиРъст нямам никакви проблеми. Просто ги сменям като почне да не ми харесва тона.Никакво потъмняване, никакво ръждясване. Много съм доволен. Да е жив и здрав Цецо! ( Baby Thomas ) :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.