Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

ОФФ: А някой знае ли защо митниците, да ги е**, въобще се занимават все още с цялата процедура. Ако пращаш колети от една еропейска страна, става дума за старите ЕС членки, никой не ти гледа или още повече да отваря пратки. Какви неща съм чувал (и вижадал) да се пращат от Франция към Германия, нямате си идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На база на моя личен опит, предполагам, че китарата ще дойде на разменната пощенска станция на Столична митница, които ще ти изпратат бележка да ходиш да си я прибреш от там. Така, че чакай бележката! И споко, наистина има забавяне но накрая всичко се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DILETANT е прав. Ще дойде в разменната пощенска станция при митницата до гарата. От там ще изпратят известие до твойта поща, а след това твойта поща до теб. Ще отидеш до твойта поща да си вземеш известието и после до столична митница.

 

Аз онзи ден ходих направо на митница, защото точно една пратка от томан се бави 3 седмици и се оказа, че незнайно защо ( незнайно ли? :hysterical: :hysterical: ) не съм получил известие от моя пощенски клон. Направиха ми справка, оказа се че е пристигнал пакета и направо си го взех. Абе тъпотия.

 

Колегата & AXE, които по горе написаха за DHL/Deutsche post e абсолютно прав. Томан използват евтината услуга, която се предава на български пощи и те го дундуркат нататък - бавно, славно и непроследяемо както обикновено. DHL в BG нямат нищо общо, освен че са собственост на Deutsche Post :hysterical:

 

musicstore.de са далеч далеч по-добри - използват UPS, парите за доставка са същите и ти го носят вкъщи, макс за 7 дни! Да не говорим за клиентското обслужване.

За съжаление нямаха това, което аз търсех и бях принуден пак да използвам Томан, въпреки че всеки път като го правят след това се заричам -"никога вече".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво ся, моя гриф, дето го чакам от амнайсе хиляди месеца ще си стои на митницата в София ли?

 

Търновци ни обслужва митницата в Горна Оряховица (не, няма грешка - в ГО има митница заради летището) и обикновено нещата за Велико Търново се изпращат и проверяват там, а не в София.

 

Ако не се лъжа, TerminalFrost е от Русе, а там няма начин да няма митница заради пристанището.

Вероятно ще я прекарат през русенския клон.

 

За задържането не съм сигурен.

Знам, че в Горна Оряховица митничарите получават една огромна купчина с пратки, вдаят еда-две от тях, проверяват ги, а всичко останало минава на сляпо. Ако твоята китара е попаднала средп роверяваните стоки, може и да се забавят нещата, да те карат да хдиш до там и прочее.

 

при всички положения пиши какво е станало, защото и при мен има забавяне на стока.

 

ПС:

Веднъж получих едни протеини от САЩ след 3 месеца и половина.

Не сешегувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако не се лъжа, TerminalFrost е от Русе...

Не се лъжеш, но предполагам е дал софийския си адрес, защото бачка и стои в Сф. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така кажете бе - аз изтръпнах да не би умните глави да са решили да задържат всичко в СФ, независимо за кой град е пратката и да карат хората от Варна да ходят до София, за да си получат дрънкулките от САЩ.

От тези очаквам всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези очаквам всичко.

That's the spirit. ;)

 

Сега чакам колет, изпратен на 1ви август... Малко пакетче (комплект адаптери и други джунджурии) изпратени с Premium услугата на Deutsche Post.

Миналият път като си поръчвах минаха 18дни, но беше с обикновена поща, а и пратката беше 7кг. Сега 13 дни няма ни вест, ни кост. . . да им е** Premium-a. :thumbs_up: Та проблемът е, че понеже пратката е под 2кг минава в мрежата на кварталните пощи. . . Докато в митницата са много по-оправни, в кварталните пощи пратката може да прашасва с месеци и никой няма да се сети да те уведоми.

 

Имам номер на пратката, но в сайта на Deutsche Post хич не мога да намеря откъде се търси. А в сайта на DHL няма опция да се търси по номер на Deutsche Post. Някой може ли да даде съвет как се проследява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам хора в Български Пощи и редовно проверявам дали има нещо за мен.

Съветвам всички да ходите и да си търсите нещата по пощенските клонове и в централните офиси на пощата, защото от вътрешни хора знам, че наистина е твърде вероятно нашите пощаджии да нехаят, че на вас спешно ви трябва нов комплект камуфлажни капачки за хъмбъкер.

 

Интерсното е, че явно вината за забавянията не е само в Български пощи, понеже проверявам при моите хора трети път този месец и наистина няма пратка за мен.

Или доставката наистина е много бавна (на човекa, който праща щaтските пощаджии са му казали "6 business days" и той повярвал горкият - оптимист! ;)), или митничарите се ебават, или изпращащият ме е преебал и не е пратил нищо, или просто пакетът е загубен от някой по дългата верига хрантутници докато стигне до мен. :thumbs_up:

 

PS:

Дано TerminalFrost да зизвади повече късмет.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди, ако си от София, в Столична митница - това е до централна гара. Попитай за пощенските гишета - та са в едно странично невзрачно коридорче, с вход от задната страна, и поискай справка за пратката по номера, който са ти дали. Справката е 50 стотинки, дава се с номера на тяхна бланка.

 

Защо се е получило така - Дойче пост са купили DHL доста отдавна, пратките на обикновената поща също носят абревиатурата DHL, само че са стандартни пощенски пратки и се получават там.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musicstore.de са далеч далеч по-добри - използват UPS, парите за доставка са същите и ти го носят вкъщи, макс за 7 дни! Да не говорим за клиентското обслужване.

За съжаление нямаха това, което аз търсех и бях принуден пак да използвам Томан, въпреки че всеки път като го правят след това се заричам -"никога вече".

 

Това е ценна информация за мен, защото обмислям до месец и нещо да поръчам това бас комбо, което е 32кг и силно предпочитам да ми го доставят вкъщи чрез UPS, а цената на самото комбо е една и съща в Thomann, Musik-Service и в тези MusicStore.

 

Ще ги чекна аут :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действай с MS, за 53 кила ми взеха 50 евро и ми ги качиха до апартамента, а на сайта на юпс по няколко пъти на ден се случваше да се обновява информацията и всичко е както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам днес сутринта в пощенския клон в Бъкстон:

 

"Ама тук идват пратки само до 2 килограма, отидете направо на митницата."

 

Почти съм сигурен, чи китарата е пристигнала, и то поне преди седмица, но както писа някой от колегите, просто са забравили да ми пратят известие, или са идвали през уикенда, а аз съм дал адреса на офиса, където работя.

 

Днес по някое време ще отида да видя какво става. Ако има китара, ще се похваля, не че е кой знае какво, де. Мерси много за помощта и съпорта (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... дошла е преди повече от седмица. Благодаря на колегите, които ме посъветваха да отида до митницата и да си я взема. Да ми е честито новото ESP (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.