Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

Всъщност те ще трябва да изпратят нещата на твоя адрес,нали такова е правилото-на адреса на картодържателя,а ти си в Русе,малко трудно става,а и нали не е ясно дали пиемат Виза Електрон.На мен не ми е проблем да си я направя-5 евро за 3 дни в Про Кредит Банк.Идеята е,че няма какво да я правя ако не стане работата с Томан.

НО ето една извадка от ново тяхно писмо до мен.Аз нали съм нахален и ги засипвам,че иначе не отговарят с месеци,та преди малко се получи следното: "You can probably pay with Via Electron, if your bank allows is, that is."

На мен ми звучи малко несигурно от тяхна страна.В предното писмо ми обясняват,че не приемат такова плащане,защото системата им не позволява,а сега,че зависи от моята банка....е тея ме застреляха :)

 

п.п. накрая завършват малко троснато-явно съм станал досаден с 3те си писма "Have a nice weekend!"

И за да не си губите времето с писане по разни подотдели,ето и-мейла на който отговарят:international@thomann.de

 

п.п.2 Ако до понеделник не измисля нищо,просто ще отида и ще си пусна поръчката за карта,пък каквото стане.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз мога да ти я платя. Само че с доставката е леко проблемно. Ако е стандарна поща - забрави да се разправям с митниците! Ако ги накараш да пратят с UPS, може като пристигне тук да се обадиш да го оставят в офиса и да минем да си го вземеш от там (работи, днес пробрах ;) ).

Но честно казано на твое място бих прежалил тия 20-30 евро банкова такса, за сметка на главоболията.

А не знам - ако им пратя снимки (в профил, анфас, голи :) ) дали няма да ги навия да го пратят на друг адрес направо!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха :)

Ами да ти кажа до безбожие си орязах пратката-искаха ми 70 евро за доставка в първоначалният и вариант и представи си още около 60 за UPS ;)Сега не знам с какво ще ме изненадат-изпратил съм им новата си поръчка по и-мейл за да разбера крайните цени и такси.По принцип не ме е страх от разправии в митниците,лелките там са много любезни с мен,даже такса за да провериш дали имаш пратка не ми искат,а и както по-горе беше писано пратката може да се достави до друг адрес,не този на картодържателя.Но пък оставам с впечатлението,че самите Томан в нищо не са сигурни,затова мога да им пиша с въпрос дали ще шипнат до чужд адрес????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани ги тия мейли :D Ако някой е пробвал и става - направо идвай да го поръчваме. А ако ми имаш доверие - нацъкай ги в един профил и прати кинтите по нета :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност те ще трябва да изпратят нещата на твоя адрес,нали такова е правилото

Не е такова,при потвърждаването на поръчката имаш опцията да посочиш различен адрес.

"You can probably pay with Via Electron, if your bank allows is, that is."

Имат предвид да извършиш превода в банката с картата,а не чрез интернет.

Човек,намери някой с карта,плати и му дай изтеглените пари или прежали 50 лв за нашите ЕВРЕИ и ги пусни по сметка.То е ясно,че сме в джунгла тука,не виждам в какво ги обвиняваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Как ще извърши превода в банката с карта!?!? :)

В банката превод се извършва с платежно нареждане, но това оскъпява значително доставката, защото трябва да се поемат разноските на банката на наредитела и на банката на бенефициента, т.е. на Thomann, за да могат те да си получат цялата сума по тяхната сметка.

В случая Thomann са имали впредвид плащането да стане през интернет с

карта VISA Electron, при условие, че банката издател на картата е разрешила такава опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност те ще трябва да изпратят нещата на твоя адрес,нали такова е правилото

Не е такова,при потвърждаването на поръчката имаш опцията да посочиш различен адрес.

 

Проблема не е в това. Проблема е в името на тоя адрес. Аз съм пазарувал към 10тина пъти оттам (от ДЕ към ДЕ) и нямат проблеми, дали ще ми го пратят на адрес в мюнхен или в берлин. Въпроса е името на чието го пращат. Щото като го пратят до БГ примерно на името на Вихрен, на адреса на АХЕ (адреса на разплащателя) няма да пристигне. (т.е. ще пристигне в БГ, но няма да стигне до човека за който е, защото няма такъв на адреса на колегата)

Там е работата и там е въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги !

 

Искам само да попитам, някой от Варна дали е поръчвал нещо от сайта на Томан и къде го е получил в крайна сметка, че то тук много митници намерих .

В крайна сметка съм поръчал :

 

ESP LTD EX260BK - китара

 

LINE6 SPIDER III 30 - кубе

 

LINE6 FBV 2 - фуутсуич

 

Платих 30 евро за шипинг !

 

Къде да си търся доставката според вас? - в поща, в митница или на указания адрес...

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги !

 

Искам само да попитам, някой от Варна дали е поръчвал нещо от сайта на Томан и къде го е получил в крайна сметка, че то тук много митници намерих .

В крайна сметка съм поръчал :

 

ESP LTD EX260BK - китара

 

LINE6 SPIDER III 30 - кубе

 

LINE6 FBV 2 - фуутсуич

 

Платих 30 евро за шипинг !

 

Къде да си търся доставката според вас? - в поща, в митница или на указания адрес...

 

Поздрави !

 

Здравейте,

 

Митницата до гарата (транспортна болница) е правилното място. Там като влезеш през входа веднага в ляво и в дъното са пощенските пратки.

Чакаш си поканата у вас (адреса за доставка), като дойде отиваш да си ги вземеш.

30 евро си е шипинга по пощата от Thomann.de...

 

Поздрави

 

П.С. Приятна и ползотворна употреба на гореупоменатото :godbless:

Редактирано от Van Dim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги !

 

Искам само да попитам, някой от Варна дали е поръчвал нещо от сайта на Томан и къде го е получил в крайна сметка, че то тук много митници намерих .

В крайна сметка съм поръчал :

 

ESP LTD EX260BK - китара

 

LINE6 SPIDER III 30 - кубе

 

LINE6 FBV 2 - фуутсуич

 

Платих 30 евро за шипинг !

 

Къде да си търся доставката според вас? - в поща, в митница или на указания адрес...

 

Поздрави !

 

Здравейте,

 

Митницата до гарата (транспортна болница) е правилното място. Там като влезеш през входа веднага в ляво и в дъното са пощенските пратки.

Чакаш си поканата у вас (адреса за доставка), като дойде отиваш да си ги вземеш.

30 евро си е шипинга по пощата от Thomann.de...

 

Поздрави

 

П.С. Приятна и ползотворна употреба на гореупоменатото :godbless:

 

Благодаря ти много за пожеланието и информацията.

Притеснява ме да не би да дойде пратката и те да ме известят след 1 месец.... Надявам се да не чакам много ...

 

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако до 1 месец пратката не е потърсена я връщат/конфискуват или нещо такова. Един път ми бяха пратили 4 покани, които мистериозно изчезнаха и накрая ми звъннаха по ГСМ-а 2 дена преди да изтече срока. Онъзи беше много притеснена, защото каза, че след това щели да..забравих какво беше, но е неприемливо във всеки случай, де.

Нормално нещата от Томан идват за 2 до 3 седмици от датата на пращане. Ако има забавяне на самото изпращане е друга хава. Ако ти се мотка доставката повече от 3 седмици - бегай търси. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много момчета !

 

Надявам се да се радвам на това което получа и да няма инфекции с пратката, счупено нещо, дефектна стока и тн. !

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Токущо получих известие от "ПС Варна" на пл.Славейков" 2 за това , че съм получил 2 колета.

Не мога да повярвам, че на 17 Ноември е получена пратката във Варна, а ми я шипнаха от томан на 11 Ноември ! След всичко изчетено в тази тема разбрах, че с обикновенната доставка за 30 евро трябва да чакам около месец( някой колеги са чакали и повече и се жалваха), а моята дойде за 7 дни ! Както и да е утре ще отида да си я прибера !

 

Поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.