Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

.....аха....

На базата на прочетеното до тук и не 100% еднозначни отговори,какво предлагате да правя.Лошото е,че при мен е повече от спешно,а не ми се плаща за банков превод.Банката ми е Про Кредит Банк.Сметката ми е левова,но ако ще стане с Виза Електрон,може да се направи картата да се захранва само с евро-това по сведение на банковите служители.Идеята е тогава дали ще я приемат в Томан?

Някакви идеи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам опит с онлайн разплащането единствено за купуването на самолетни билети, не помня дори от кой сайт беше. Моята карта е дебитна Visa Electron на UniCredit Bulbank и също е в левове, но нямах никакви проблеми с разплащането в чужда валута (британски паунд, в моя случай). При мен просто си отне сумата в левове по съответния дневен курс на паунда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,но идеята е конкретно за този сайт-Томан.А те,както по-горе съм написал,официално ми отказаха разплащане с такава карта,а аз до колкото съм чувал-няма проблем при други хора и им приемат точно тази карта в точно този сайт. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята VISA е в левове, плащал съм на стотици места.

Също има значение коя е банката-картоиздател, а не само типа на картата. Например някои банки имат % такса за всяко плащане, докато при мен е без такси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ да, ама не :hysterical: .

Аз нямам проблеми с моята в левове, но си е кредитна карта. Не е Електрон.

 

Моята VISA е в левове, плащал съм на стотици места.

Също има значение коя е банката-картоиздател, а не само типа на картата. Например някои банки имат % такса за всяко плащане, докато при мен е без такси...

 

Проблемът е при ДЕБИТНИ КАРТИ ВИЗА ЕЛЕКТРОН В ЛЕВА, не става въпрос за кредитни карти. Ако на въпросния сайт има опция за плащане с ВИЗА ЕЛЕКТРОН, то дори и сметката да е в лева, пак ще приемат плащането. Ако на сайта няма специална опция за плащане с ВИЗА ЕЛЕКТРОН, а има само ВИЗА (кредитна карта), тогава сметката ти и в злато да е, пак може да я отхвърлят. Това зависи от банката картоиздател и нивото на сигурност за разплащане, дадено на сайта от Виза, като оператор на плащанията. На мен лично ми е отхвърляло моята карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН на някои места и я приема на други. Сметката ми е в евро в ЦКБ.

 

Вариант е да се регистрира картата в ПЕЙПАЛ, от там да се тегли необходимата сума и да се плати чрез ПЕЙПАЛ. Не съм обаче сигурен какви ще са таксите и дали си заслужава.

Редактирано от Blagoy Nikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е да се регистрира картата в ПЕЙПАЛ, от там да се тегли необходимата сума и да се плати чрез ПЕЙПАЛ. Не съм обаче сигурен какви ще са таксите и дали си заслужава.

Paypal работи БЕЗПЛАТНО (поне с мойта MasterCard).. не вярвам за другите видове да правят изключение.. но не съм пробвал с ВизаЕл....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в матова ситуация сега.Чакам отговор от представител на сайта,като предполагам пак какво ще ми кажат,че НЕ става.Пей Пал също мисля не приемат,поне на сайта не е отбелязано-Visa card,Eurocard/Mastercard,American Express,Diners Club-това приемат!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paypal работи БЕЗПЛАТНО (поне с мойта MasterCard).. не вярвам за другите видове да правят изключение.. но не съм пробвал с ВизаЕл....

 

Зависи какво разбираш под работи. Има една графа при таксите: Multiple currency transactions - Exchange rate includes a 2.5% fee**. Както аз го разбирам има 2.5% такса заради конвертирането на валутата от лева в евро, но тъй като отдавна не съм ползвал ПЕЙПАЛ, нямам спомен как точно стоят нещата с таксите.

 

Аз съм в матова ситуация сега.Чакам отговор от представител на сайта,като предполагам пак какво ще ми кажат,че НЕ става.Пей Пал също мисля не приемат,поне на сайта не е отбелязано-Visa card,Eurocard/Mastercard,American Express,Diners Club-това приемат!!!

 

Помоли някой приятел с кредитна карта да ти плати поръчката и му дай парите. Друго не се сещам.

Редактирано от Blagoy Nikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно повече от 2 месеца търсих такъв човек тук във форума,имах и един огромен подпис,но не би-не се намери.А приятел с кредитна карта нямам :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото видях може и по банков път, но някой беше писал за доста сериозна такса по-нагоре. Друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 20 и 30 евро-зависи от сумата,но толкова е и пътя....малко не си струва така.Но мерси за помощта:hysterical:

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paypal работи БЕЗПЛАТНО (поне с мойта MasterCard).. не вярвам за другите видове да правят изключение.. но не съм пробвал с ВизаЕл....

 

Зависи какво разбираш под работи. Има една графа при таксите: Multiple currency transactions - Exchange rate includes a 2.5% fee**. Както аз го разбирам има 2.5% такса заради конвертирането на валутата от лева в евро, но тъй като отдавна не съм ползвал ПЕЙПАЛ, нямам спомен как точно стоят нещата с таксите.

при пазаруване от eBay през пейПал еврото ми го таксува под 1.96(което бих казал че е като без такса)

АУД(австрДолар) - .93 -- което до колкото съм гледал няма голяма промяна от обявения курс на ПИБ(там ми е КК)

а за USD .. курса така подскача че не мога да преценя колко повече ми взима .. и дали има някакъФ процент

имам чувство че пайПал(МастерКард) ми наказват КК с еди колкоси пари .. а банката ми ги "прихваща" по курса ... както и на плащане на ПОС устройства в чуджестранско...

 

!!!!!!!

това са мойте наблюдения по плащане с КК и ПейПал .. никога не съм се чувствал ****** с курса/такси и т.н.

а вече в конкретния случай нямам идея как ще процедират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе е без значение, защото в конкретния случай ПЕЙПАЛ не е валиден метод за плащане, което ме учудва. Просто го изръсих без да проверя преди това, като очаквах, че ще го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПейПал таксите са за сметка на получаващия парите! Четете, бе, хора... ;)

Не един път сме писали какви са таксите за банкови преводи, но по-малко от 22 евро не са!

 

vihro, мен не ми пречи да ми пратиш пари и да платя с мойта кредитка. Обаче първо не знам онез дали ще искат да шипнат до теб и второ ако нещо се засере ситуацията не знам какво ще правим просто (не съм имал такива проблеми, но никога не е късно)... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.