Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

Абе вие не четете ли темата? Вече написаха: 1- няма как да се проследята, 2- пратките се бавят по около 16 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето какво ми отговориха днес от Thomann:

 

Hi There,shipping will need 14 working days to be delivered

 

Do not hesitate to contact me if you have any further questions.

 

Kind regards

 

Iain Hargreaves

 

Tel,-0049-9546-9223-55

Fax,-0049-9546-9223-24

 

Musikhaus Thomann

 

Inhaber Hans Thomann

Treppendorf 30

96138-Burgebrach

Germany

 

с други думи като се сложат и 4-6 почивни дни, колкото се падат на 14 работни дни, става 18-20 дена чакане за доставка, която струва 30 EUR, доста несериозно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се похилядапетстотинше'й'сетичетвъртя - www.musicstore.de - ~30 EUR (в зависимост от размера разбира се) - UPS - 1 седмица - носят ти го вкъщи (ако искаш можеш и да си го събереш от някой от офисите им) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thomann.de изпращат пратките по DHL, но с икономичната им услуга, която ползва Deutsche Post. Ident Number-a може да се провери на този адрес, но за съжаление, информацията, която се дава е много бедна - само кога и дали е изпратен.

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

syncho късно е вече, за този сайт разбрах чак като бях поръчал :ц карай де след 10 години живот и здраве, ако ми притрябва нова китара сигурно от там ще поръчам ;)

TerminalFrost мерси, кво правих струвах и аз в тоя сайт не успях да намеря точно страницата дето се проверява поръчкта :) . Има ми я вече там наистина поръчката и сега даже получих мейл, че трябвало тези дни да пристигне, но много-много не им вярвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че няма да ти я донесат на посочения адрес! Аз така чаках и се нервих, а после колегите от форума ме посъветваха да отида да си я взема направо от митницата (тази, която е зад Централна автогара в София), като се оказа, че е пристигнала преди около 2 седмици, даже платих глоба 4 лв, защото съм бил закъснял. Нищо, че малко по-късно същия ден пристигна известието да отида да си я взема. Пълни нещастници, нали? Имай предвид също, че пратки, неполучени до 20 дни се връщат на изпращача и че ако пратката е над 2 килограма не се носи в любимия ти пощенски клон.

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да това за митницата го разбрах, но аз като съм от Пловдив какво става? Има ли някакъв телефон или нещо.. идеята да бия път до София да проверя дали е пристигнала не ми се струва много приятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи логично наистина :)

@ТerminalFrost наистина много благодаря за отделеното внимание ;) , вече поне знам какво да очаквам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ми казаха и на мен - търпение, ще дойде. А после ще ни я покажеш.

 

Проблемът не е толкова в закъснението, а в това, че на сайта нa Thomann никъде не пише за тези неща, а самите служители си нямат ни най-малка представа какво става с някоя поръчка след като излезе от склада им. Добре, че момичето в DHL ми каза за тази работа с Deutsche Post. Друг е въпросът, че и аз се поизмъчих докато намеря къде на сайта им се проследяват поръчките от DHL/Economy Post.

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз имам голям късмет тъй като сега ми пристигна повиквателната да ходя да си я взема (а е едва 5тия ден откакто е пратена) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добре де, два пъти прочетох темата, но искам да синтезирам, в крайна сметка китарата къде ще пристигне накрая? В близката митница или близкия пощенски клон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.