Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

От две години съм ги зарязал и пазарувам само от диджитал вилидж. Преди това на два пъти купувах от Томан разни неща и беше голямо мотане,писане, разкарване по пощи и късане на нерви. Единя път чаках два месеца и половина,никой не можеше да ми обясни какво става и се оправдаваха с коледните празници. Платих си на 6.12 а пакета ми пристигна на 16.2. На два пъти се опитвах да си договоря някаква отстъпка (поне фри шипинг) безуспешно. В единя случай заявката ми беше за над 1000 евро. Затова пък от диджитал вилидж веднага са готови да бият цената на Томан.

Добре поне че работят вече с куриер щото беше кошмар с така нареченият от тях DHL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как стои въпроса с поръчването на по-обемни и тежки неща като кабинети например? Много ли се оскъпява доставката, как стои въпроса с митниците, после до адреса ли пристига или трябва да се вземе доставката от някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Затова пък от диджитал вилидж веднага са готови да бият цената на Томан."

 

Toва как да го разбирам - в случай, че цената на нещо в Томан е по-ниска, пишеш на DV и те ти определят цена, по-ниска от Томан ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как стои въпроса с поръчването на по-обемни и тежки неща като кабинети например? Много ли се оскъпява доставката, как стои въпроса с митниците, после до адреса ли пристига или трябва да се вземе доставката от някъде?

 

 

Томан = EU => няма мито (митници)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Затова пък от диджитал вилидж веднага са готови да бият цената на Томан."

 

Toва как да го разбирам - в случай, че цената на нещо в Томан е по-ниска, пишеш на DV и те ти определят цена, по-ниска от Томан ли?

Ами ако разгледаш сайта ще видиш че има "Request Pricebeat" а и иматдоста промоций с фрее шипинг и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мито ясно, но колко например би струвала самата доставка на нещо което тежи да кажем ~60кг. Много ли се качва от първоначално обявените 30 евро (може и да не са толкова, не помня).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мито ясно, но колко например би струвала самата доставка на нещо което тежи да кажем ~60кг. Много ли се качва от първоначално обявените 30 евро (може и да не са толкова, не помня).

 

Аз съм купувал кабинет 2х12 (33 кг.), но не го взех от Томан, а от http://www.musicstore.de/. Тогава писах на няколко големи online търговци за доставката и всеки ми отговори за цените и времето за доставка. Мюзикстор бяха най-изгодни като доставка, работиха с (UPS, мисля) и ми доставиха кабинета пред вратата (даже не си бях в къщи и ми се обадиха, та го оставиха при съседката). От тогава не съм купувал неща над 15 кг и винаги ги взимам от Томан (30 евро). Сега мисля да взимам дребни неща (1 кг) и се чудя колко ще е доставката, но вероятно ще им пиша. Писал съм си с тях няколко пъти и винаги са били коректни. Доставят ми нещата директно в офиса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение колко дребни са нещата. 30 евро е твърдият минимум. Аз скоро също смятам да поръчвам едни дреболии оттам - книги и кабели. Ако не бързаш много, може да се разберем и да поръчаме заедно, за да разделим разходите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Знаеш ли кой е най големия проблем на българите?Много разбират от вси4ко.нито един не ти е написал не6то което да ти помогне!Намери стоката във България това е спасението!Забрави за други магазини!Ве4е си купувам от тука и съм доволен!Ако иска6 6те ти пратя адрез откъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Поръчвал съм няколко пъти от Thomann, но все през динакорд и досега никакъв проблем.

Ходил съм и на живо в магазина в Германия. Няма такова обслужване. Оставиха ме в една стая с всички китари, които посочих, а стаята беше пълна с усилватели от всякакъв тип да си тествам. затваряш вратата и един час благодат.

После си тръгнах и казах че нямам пари да си купя китара. А те ме попитаха, коя най-много ми е харесала и ми разпечатиха страничката с китарата, и номера и, ако желая да си я поръчам същата от Бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.