Jump to content
Българският форум за музиканти

Personal Monitors


Glacierise

Recommended Posts

Някой използвал ли е тая врътка? Да си вкара примерно барабаните от миксера в една тапичка в ухото, вместо да разчита на мониторите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро мислим да го пробваме този подход, че иначе отзад при барабаните почти нищо не се чува от мониторите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No problem! Само да се намери преди това достатъчно дълъг кабел или удължител за слушалките от барабаните до пулта :D

Иначе предполагам че най-добре е слушалките да са от големите, което обхващат ушите, за да не влизат много странични шумове и пак да става какафония...?

Айде пробвалите да кажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го мисля това за китара... малко ще приличам на заблуден марсианец ама ако се чува, що не :D

 

На концерта на G3 през 97ма Eric Johnson свири на последните 3 песни със слушалки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм го правил.

понеже в клуба нямаше монитори като цяло, барабаниста ни свиреше със слушалки(той по принцип свиреше на слушалки). а след като чух записа от първото ни свирене там, реших и аз да си пусна следващия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сетих се за китаристчето на Линкин Парк..свири с некви слушалки дето са кат казашка ушанка дейба

На него май повече му идва като "имидж"...

Ама бая смешен ми е на мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ние сме го пробвали и на репетиции и на лайв и барабаниста е оставал доста доволен! особено ако му се направи добър баланс в слушалките, какво друго ми трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кагато съм го пробвал е било доста зле-има проблеми със слушалките,кабела,изхода от пулта,микс-а,а и повечето такива слушалки са съвсем изолирани и акустичния звук се губи напълно,което не е добре.да не говорим че на доста барабанисти не им е удобно да свирят със слушалки-изобщо в наште родни условия-по-сложно=по-преебано за жалост.по принцип съм за слушалки,само като краен случай.има и друг вариант-пишете на барабаниста подложки на CD/MP3-плейър или дори само метроном и така свирите.преди да се изсмеете на последното,имайте в пред вид че се прави от някои небезизвестни барабанисти по света и у нас.но най вече хората които дават пари за техника и осигуряват условиятя на сцената трябва да разберат че мониторите на са лукс а необходимост-ОСОБЕНО за барабаниста!

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ee, тва за клик трака за барабаниста си е задължително просто! Ние само така действаме. Добре, че е Sonar-а :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ee, тва за клик трака за барабаниста си е задължително просто! Ние само така действаме. Добре, че е Sonar-а :ph34r:

Лично моя опит е, че се получава малко изкуствено, когато барабаниста свири с клик трак. За репетиции от време на време е полезно, няма спор. Но иначе, според мене си е съвсем нормално да се 'бяга' по малко от нормалното темпо. На мене ми звучи по естествено. И освен това барабаниста, с който свирех не се чустваше много комфортно. Което е разбираемо, и аз като свиря с метроном някоя песен и не ми звучи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, и ние го използваме само за репетиции тоя похват :ph34r:

 

Обаче - ако свириш с метронома, и ти звучи зле - значи самият клик трак не е направен добре - темпата не съвпадат с тези, на които звучи добре. Поизпипай го повече, и ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато свирех с Music Station всичките парчета ги бях направил на кликове, което в случая беше задължително, щото имаше разни спец ефекти и други глупости, дето нямаше кой да ги свири, но определено мога да кажа, че не е звучало дървено. Един хубав похват за случая е клика да се направи с темпо трак (Cubase & Nuendo) и там да се направят съответните забързвания и забавяния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.