Jump to content
Българският форум за музиканти

препоръки за бас китара


didotk

Recommended Posts

препоръки за бас китара до 500-600 лв по възможност 5 струнен за сега съм се спрял на ESP или LTD не знам вече как са какво ще кажете за тази марка басове естественно в нисък клас за 500-600 лв . ... говорим за нова китара благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек майтап ли си прайш?Има си търсачка и никой няма да си прави труда да ти пише алабализми . Цъкни и виж - избор голям . Аз едно ще ти кажа - един Squier jazz bass ще ти дойде медно . Иди виж в някой от магазините на xxxx ако си в София , Варна , Пловдив или Бургас - имат хубави неща . Лично според мен по-добро за тея пари НОВО нема . Айде дерзай . :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баце махни squera аз се спрях на yamaha BX 375 кво 6те кажете малко по скъпо ми идва но ще се жертвам ако трябва

Редактирано от didotk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш предвид RBX 375.Иначе като гледам кои марки си писал и че искаш 5 струнен силно ме съмняваше, че меден звук от джаз бас търсиш :) Аз имам такава Yamaha, но 4 струнният модел и нямам забележки.Това ми е първи бас и свиря от съвсем скоро, а и като цяло не разбирам така че никога не съм имал претенции, тоест не съм много компетентен.Иначе звукът ми допада, удобен ми е, но най-важното е да пробваш да видиш дали на теб ще ти хареса.Виж тази тема.Това ляга почти 200лв по-евтино от в магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само едно нещо от мен (съжалявам че се намесвам )...искаш може би малко по масивен и брутален тон..затова ще ти препоръчам марката Корт ...в момента настъпват на пазара и затова са по евтини но пък са качествени....Може за около 400-500 кинта да намериш от бобинга или клен (хубава дървесина).Ключовете са хубави -държат и по дебели струни...Звука за тея пари е повече от прекрасен...помисли си хубаво... Активни са като електроника...още веднъж се извинявам...с уважение Гого

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа , че за парите си джаз баса си е най-харабежен . Всичко останало мое се постигне с едно хубаво озвучаване . Още повече до клас 2000 лева Фендър и/или Скуайър имат най-харабежна дървесина . Да предположим че адаптрите и ключовете им не са от най-великите . Но са сменяеми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басистченце, Скуайър са много отнисително казано музикални инструменти в ниския си клас. Това, че на теб ти допада, не значи, че на човека ще му върши работа. Та ти дори не знаеш какъв стил ще свири с него, а даваш съвети. Дотук споделям мнението за Ямахата, а и това на Гого за Корт също е полезно. Той е бивш собственик на 6 струнен Корт, който лично съм пипал и мога да потвърдя факта, че добре се трудят в правенето на китари като изработка. Звукът идва от качествена електроника, добра дървесина и добър гиър. Басистът също е много важен в цялата история :) Скуайър и Стаг ги зарежи ако искаш да свириш на нещо, което можеш да наречеш музикален инструмент и ако искаш да се занимаваш с музика занапред.

Кортове има по магазините из София, доколкото ми е известно, а и имат и евтини серии, които са добри като за музициране. Уошбърн също можеш да ги погледнеш, но там всичко зависи от това дали ще намериш точния модел. Аз свиря с 5 струнен Уошбърн ХВ125 и бих споделил, че съм доста доволен от този бас. Само да добавя, че това, което свиря е в тежката част на свиренето, а не джаз и фънк. Тоест този бас го препоръчвам ако искаш да свириш тежка музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басистчето е луднал по Джако, затова му харесва Скуайър и "фендерския" тон. Ако човека иска по- ярък звук, това е добра оферта. Ами ако иска по-плътни ниски, и много повече ниски ?? Или пък бистър и звънък тон, за слап ? То доста зависи и от начина му на свирене - как пипа струните.

 

Затова - на такъв въпрос акъл не може да се даде - да ходи по магазините и да пипа! Басистчето е прав за Скуайър, Жорето е прав за Корт - много добри инструменти за парите си (аз си купих китара Корт и съм доволен :) ). Обърни внимание на Винтидж в xxxx - в тоя ценова категория имат приятни изненади (http://www.jhs.co.uk/vintagebass.html), на мен ми хареса модела им V950. Стаг според мен ги прескочи. За Washburn нямам мнение, но познавам хора, дето са доволни, така че тук само ти даваме теми за размисъл. Решението си е твое, в зависимост от твоите предпочитания за звук, гриф и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, прав си, друже! Това забравих и аз да спомена. Тук размишляваме на глас. Всеки луд е с номера си и всеки ще ти препоръча по нещо, към което е пристрастен. Хвани някого за ръчичка и отиди по магазините.

 

П.П. Съвсем бях забравил за Винтидж китарите! И те не са зле, но имам лош спомен от един бас, който беше много недодялано направен. Подразни ме с някои сериозни недомислици и лекота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за из4ерпателните отговори та зна4и смятам да свиря по тежка музика ще се огледам за моделите коите споменахте ще пробвам и ще реша оше веднъж благодаря на вси4ки :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.