Jump to content
Българският форум за музиканти

Mesa


avaavaava

Recommended Posts

Има ли някои които мойе да каже има ли много съществена разлика между Меса Буги -дуал и трипъл ректифаер?

НАИ -ВЕЧЕ ЗА ДРАИВ КАНАЛА става въпрос?

А мен ме интересува защото има сериозна разлика в цените...

но ако е за сметка на резачката по добре да не се прави компромис с цената..

 

ае живи здрави!

разликата между дуал и трипъл ректифайер- е в режима на лампите,дали да сжири на 2-4 -6 лампи -големи или малки и суответно различен звук получаваш.

имаш нож с 2 остриета обаче,при първото ти свирене с меса буги- без процесори и т.н. -всичко излиза наяве- малките закачания по струните или не чисти пасажи излизат зле като за световно и глухите го чуват.но пък това е добре защото почваш да отделяш повече време за китарата отколкото досега.(така се случи с един китарист пред очите ми -просто лични наблюдения.)

но след време звучиш гот.купвай смело.

наско

просто дуала е с 4 крайни лампи а трипала с 6 крайни лампи

и от там изходната мощност е различна

няма такива глупости превклучване на 2 и 4 и 6 лампи и малки и големи лампи - в заблуждение си братле

има превклучване на други работи като лампов изправител или диоден и по високо напрежение на захранване и по ниско за хедрум !

може ,знам само че нашия китарист си купи меса дуал ректифайер- 'blue angel

така мисля 18вата/25вата и 38 вата за това съм сигурен- и имаше едно копче което въртеше постоянно а му го превеждах преди това и пишеше че когато си малките ецц83- имало незнам какъв си звук ана ел6 не знам си какво- ама все тая.нека си купи момчето меса да се радва/'

no май наистина сменяше ватовете с това копче( не си спомням точно,но звука се променяше) мисля че това -rectifier- имаше и сингъл,дуал и трипъл.някакви токоизправители означаваше един два или три -не съм много по електрическата част- така че някои които знае да пише.аз ссамо свиря-.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточним няколко неща - първо,Меsа Blue Angel е тотално различен модел от Rectifier-ите,не бъркайте двата :) ;второ,Budda усилвателите са много яка бутикова марка,които само в Щатите си ги правят и въпреки че аз ги предпочитам пред Меса Буги,те нямат абсолютно никакви прилики и аналози.Ако искаш Меса си вземи Меса, а не Будда :exclaim: .

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Един човек ми каза че месата е много трудна за поддържане и приличала на "италянска кола" с много екстри!!!!-А тои ги разбира нещата и е поправял доста от по скъпите комбота из бг.

Това е за сега от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста често се сменят лампи (на няколко месеца до една година трябва да смениш лампите). Не мога да кажа със сигурност, но средната цена е около 40-50 долара. Сметни си... :pray:

Месите втора ръка вървят около 1000 гущера само Head обаче. Ако искаш комбо - не знам. Аз лично бих си купил (и най вероятно ще си) точно секънд хенд. Сменям лампите и готово! ;) Обаче ми тярбват още малко пари - около 950$ ;) и съм готов.

Хубавите ампове са над $3-4000. Не можеш да очакваш хубав звук от евтина щайга.

Ако купуваш Head-а - имай предвид, че и хубави колони ще ти трябват - извади и там над $1000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста често се сменят лампи (на няколко месеца до една година трябва да смениш лампите). Не мога да кажа със сигурност, но средната цена е около 40-50 долара. Сметни си... :pray:

Месите втора ръка вървят около 1000 гущера само Head обаче. Ако искаш комбо - не знам. Аз лично бих си купил (и най вероятно ще си) точно секънд хенд. Сменям лампите и готово! ;) Обаче ми тярбват още малко пари - около 950$ ;) и съм готов.

Хубавите ампове са над $3-4000. Не можеш да очакваш хубав звук от евтина щайга.

Ако купуваш Head-а - имай предвид, че и хубави колони ще ти трябват - извади и там над $1000.

Дано не прозвучи заядливо , но си мисля че не е необходимо да притежаваш най снобарския модел амп или да е супер скъп , често съм гледал много добри и известни музиканти да ползват супер популярни модели усилватели и постигат невероятни резултати , това че трябва да е лампов според мен е задължително (това си е мое мнение) , но чак пък толкова скъпи усилватели е ненужна снобария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста често се сменят лампи (на няколко месеца до една година трябва да смениш лампите). Не мога да кажа със сигурност, но средната цена е около 40-50 долара. Сметни си... ;)

Месите втора ръка вървят около 1000 гущера само Head обаче. Ако искаш комбо - не знам. Аз лично бих си купил (и най вероятно ще си) точно секънд хенд. Сменям лампите и готово! ;) Обаче ми тярбват още малко пари - около 950$ ;) и съм готов.

Хубавите ампове са над $3-4000. Не можеш да очакваш хубав звук от евтина щайга.

Ако купуваш Head-а - имай предвид, че и хубави колони ще ти трябват - извади и там над $1000.

Дано не прозвучи заядливо , но си мисля че не е необходимо да притежаваш най снобарския модел амп или да е супер скъп , често съм гледал много добри и известни музиканти да ползват супер популярни модели усилватели и постигат невероятни резултати , това че трябва да е лампов според мен е задължително (това си е мое мнение) , но чак пък толкова скъпи усилватели е ненужна снобария.

Всъщност може би е хубаво малко да се самопоправя , ако човек наистина има пари и е истински ценител , защо пък не и по скъп , определено щом се пордава на тази цена има хора ,които да я дадат , но исках само да добавя че наскоро участвах в един концерт , като китариста от една банда свиреше с фендер туин и Фендер китара , а другия със супер скъп "hand-wired" Marshall и цяла дузина камиончета. Е и двама имаха супер звук , но да си призная бях впечатлен как може истински да звучи Фендер китара с Фендер Туин усилвател без нито един добавен ефект. Та така ....... дано няма сърдити ... нямах лоши намерения , просто споделих мнение :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък ще се заяждам ;)

да кръстиш нещо хубав усилвател само защото струва 3-4000$ си е чиста проба "общо основание" без конкретна идея. Може да си чувал/гледал/чел по въпроса, но един 1000 доларов усилвател съвсем спокойно може да ти хареса повече и от 12'000 Дъмбъл (малко е екстремно сравнението, защото трябва да си глух, за да се случи това ;) ) - това е защото зависи какво на тебе ти харесва.

Нямам предвид кое е по-качествен усилвател, имам предвид кое ти звучи по-добре.

Лампите се сменят често ако си използваш усилвателя често. Ако си седи без да го пипнеш може да си седят 20 години вътре.

А лампите се сменят най-вече като усетиш някаква промяна (към по-лошо) във звука, загуба на сила (което може да е не само от лампите), или микрофонии (което може да е от предусилвателните лампи най-вече). Предусилвателните лампи спокойно си карат 5-10 години (в зависимост от лампите и дизайна на усилвателя). Ако не си сигурен, че можеш да усетиш описаната "промяна" сменяй ги на една година, година и полвина ако дрънкаш всеки ден по 2-3 часа и няма да сбъркаш...

Та в крайна сметка има 123083 поне производителя на усилватели на този свят някой, според мен, по-добри, други не по-лоши ;)

А според теб както е - така е най-добре да си избираш усилвател.

1. Не си поръчвай усилвател без да си го чул...

2. Не си поръчвай усилвател само защото любимите ти групи/китаристи го използват...(което не пречи да ходиш да го пробваш, т.е. вж. т.1 :) )

3. Не си поръчвай усилвател само защото някой "разбиращ" ти е казал...(което не пречи да ходиш да го пробваш, т.е. вж. т.1 :) )

 

Ако нещо не си разбрал - погледни точка 1.

Айде със здраве ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....усилвател.

1. Не си поръчвай усилвател без да си го чул...

........

тук под "чул" имам предвид пробвал собственоръчно и собственолично с твойта китарка, ръчички и уши :)

:)

 

А за цифри - www.musik-service.de например, за да получиш представа за цените на Меса в Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф

По принцип всеки музикант има естествен път на развитие.

Има си стъпалца които трябва да изкачиш.

Не може да прескачаш стъпалата.

 

 

Уважавам хора като DeathZone , Vlado_Abroad ,synchu

 

Посвирете колкото тях пък тогава говорете за Меса !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото - това колко време си свирил не означава нищо :)

Моите уважения към колегите - на някои от тях съм чувал изпълнения, които са показвали във форума и определено много ми харесаха.

Та за усилвателите - това колко пари струва не е гаранция, че ще ти хареса звука - да, съгласен съм.

Преди да си чул, пробвал и т.н.т. даден усилвател е глупаво да си го купуваш само заради реклама и т.н.т - и тук няма две мнения - прав си <_<

Това, че аз не съм намерил евтин усилвател дето да ми хареса си е мой проблем <_<

 

@avaavaava - послушай сънчо и другите колеги - аз нямам много опит с усилвателите - само съм ги харесвал по магазините, но ако имаш възможност свири на колкото можеш повее усилватели (достатъчно време за да си сигурен, че си го "чул") и тогава реши. За целта обаче си ходи с китарата и ефектите, за да няма изненади после :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е. аз ако искам ще си взема меса но не ми трябва най-малкото защото съм дървен още в ръцете и едва ли ще постиган нещо повече с нея. така че и настоящия ми амп си ме задоволява <_<

 

ианче ако ти се намират излишни парички няма да е зле да си вземеш <_<:)

 

ако ще купуваш внимавай, защото от еуфорията в магазина ухото започва да се лъже. от кеф че свириш на някакъв скъп уислвател сетивата ти се притъпятват и като се прибереш у вас с чудото разбираш че нещо не е наред и почват едни главоболия......... :D казвам го защото съм го изстрадал това. със сегашния ми амп нямам проблем защото бях свирил много на него преди да го купя :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен дебат се заформя тука,малко различен от оригиналната тема,но интересен!Значи аз мисля ако искаш да видиш актуални цени,които не са надути от дилъри,мита,хорската глупост и прочие посети eBay и виж наситина колко пари дават хората за даден усилвател.Според мен едно нещо струва толкова,колкото хората са готови да платят за него.Относно това дали по-скъпото е по-добро и дали китариста Х ще звучи по-добре през по-скъпа апаратура-има много неизвестни в цялото уравнение,пък и не съм сигурен дали съществува и уравнение <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)"> Трудно е да се изказва категорично човек по този въпрос,защото няма установени критерий за добър саунд и това което на китариста Х звучи "божествено",на китариста У може да звучи като "оса в буркан".Със всичко казано дотук ми се ще всеки да има възможността да пробва колкото се може повече усилватели,а също така да може да си позволи да купи това което му харесва,независимо от цената.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.