Jump to content
Българският форум за музиканти

Mesa


avaavaava

Recommended Posts

Има ли някои които мойе да каже има ли много съществена разлика между Меса Буги -дуал и трипъл ректифаер?

НАИ -ВЕЧЕ ЗА ДРАИВ КАНАЛА става въпрос?

А мен ме интересува защото има сериозна разлика в цените...

но ако е за сметка на резачката по добре да не се прави компромис с цената..

 

ае живи здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някои които мойе да каже има ли много съществена разлика между Меса Буги -дуал и трипъл ректифаер?

НАИ -ВЕЧЕ ЗА ДРАИВ КАНАЛА става въпрос?

А мен ме интересува защото има сериозна разлика в цените...

но ако е за сметка на резачката по добре да не се прави компромис с цената..

 

ае живи здрави!

разликата между дуал и трипъл ректифайер- е в режима на лампите,дали да сжири на 2-4 -6 лампи -големи или малки и суответно различен звук получаваш.

имаш нож с 2 остриета обаче,при първото ти свирене с меса буги- без процесори и т.н. -всичко излиза наяве- малките закачания по струните или не чисти пасажи излизат зле като за световно и глухите го чуват.но пък това е добре защото почваш да отделяш повече време за китарата отколкото досега.(така се случи с един китарист пред очите ми -просто лични наблюдения.)

но след време звучиш гот.купвай смело.

наско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама дуал или трипъл да купувам :blink: ?

въпрос на пари и изисквания вече ,с трипъла имащ повече възможности,но и с дуала имаш достатъчно.вземи по евтиното -мое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика между Дуъл-а и Трипъл-а е в изходната можност-на първия е 100W,а н втория е 150W.Вземи си Дуъл Ректифайър,няма да сгрешиш!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика между Дуъл-а и Трипъл-а е в изходната можност-на първия е 100W,а н втория е 150W.Вземи си Дуъл Ректифайър,няма да сгрешиш!

 

 

Владо

Прав е Владо! И аз гласувам за Dual-а с две ръце!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някои които мойе да каже има ли много съществена разлика между Меса Буги -дуал и трипъл ректифаер?

НАИ -ВЕЧЕ ЗА ДРАИВ КАНАЛА става въпрос?

А мен ме интересува защото има сериозна разлика в цените...

но ако е за сметка на резачката по добре да не се прави компромис с цената..

 

ае живи здрави!

разликата между дуал и трипъл ректифайер- е в режима на лампите,дали да сжири на 2-4 -6 лампи -големи или малки и суответно различен звук получаваш.

имаш нож с 2 остриета обаче,при първото ти свирене с меса буги- без процесори и т.н. -всичко излиза наяве- малките закачания по струните или не чисти пасажи излизат зле като за световно и глухите го чуват.но пък това е добре защото почваш да отделяш повече време за китарата отколкото досега.(така се случи с един китарист пред очите ми -просто лични наблюдения.)

но след време звучиш гот.купвай смело.

наско

просто дуала е с 4 крайни лампи а трипала с 6 крайни лампи

и от там изходната мощност е различна

няма такива глупости превклучване на 2 и 4 и 6 лампи и малки и големи лампи - в заблуждение си братле

има превклучване на други работи като лампов изправител или диоден и по високо напрежение на захранване и по ниско за хедрум !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MetalHammer e най прав от сички изказали са до тука :beer:

разбира ги работите :no:

 

Ми замисли са дали имаш къде да надуйш 150 вата ЛАМПОВА мощност.

замисли са и малко ф перспектива. След 1 година тряа му смениш лампите

а дали ще купуваш 4 или 6 крайни лампи има голямо значение ф кинтите

:D Дуал-а щи е напълно достатъчен според мен

 

айде ако земеш постни снимка да ми окапят лигите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ша зема ма не се знае колко скоро ще!а и трябва да попродам това онова.....сега като е лято се вихри една търговия :wall: ... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търсих в един саит меса буги а те ми викат неаме меса имаме будда ампове отварам и кво да глеам три иляди долара и повече за парче!!!три иляди долара!!!аве тиа нещо маи са се.... :rolleyes:

ето вижте:http://www.budda.com/

тука няма цени но поне може да се види....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу, тия Budda не ги знам какви са и как звучат, но тези виолетовите панели направо си крещят: Made in India

Майтапя се. :blink:

Oт "ФК Етър" съм, но това виолетовото не върви за рок-амп и само ще внася оттенъци на кич и ще ти загрозява стаята.

Вземи си Меса да ти я краси. :):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

селски са на външен вид ха ха.. и аз така мисля но чаках някой друг да го каже пръв :rolleyes:

аве не ги знам- просто ми стана интересно че ги препоръчват като алтернатива на меса и за това споделих :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някои които мойе да каже има ли много съществена разлика между Меса Буги -дуал и трипъл ректифаер?

НАИ -ВЕЧЕ ЗА ДРАИВ КАНАЛА става въпрос?

А мен ме интересува защото има сериозна разлика в цените...

но ако е за сметка на резачката по добре да не се прави компромис с цената..

 

ае живи здрави!

разликата между дуал и трипъл ректифайер- е в режима на лампите,дали да сжири на 2-4 -6 лампи -големи или малки и суответно различен звук получаваш.

имаш нож с 2 остриета обаче,при първото ти свирене с меса буги- без процесори и т.н. -всичко излиза наяве- малките закачания по струните или не чисти пасажи излизат зле като за световно и глухите го чуват.но пък това е добре защото почваш да отделяш повече време за китарата отколкото досега.(така се случи с един китарист пред очите ми -просто лични наблюдения.)

но след време звучиш гот.купвай смело.

наско

просто дуала е с 4 крайни лампи а трипала с 6 крайни лампи

и от там изходната мощност е различна

няма такива глупости превклучване на 2 и 4 и 6 лампи и малки и големи лампи - в заблуждение си братле

има превклучване на други работи като лампов изправител или диоден и по високо напрежение на захранване и по ниско за хедрум !

може ,знам само че нашия китарист си купи меса дуал ректифайер- 'blue angel

така мисля 18вата/25вата и 38 вата за това съм сигурен- и имаше едно копче което въртеше постоянно а му го превеждах преди това и пишеше че когато си малките ецц83- имало незнам какъв си звук ана ел6 не знам си какво- ама все тая.нека си купи момчето меса да се радва/'

Редактирано от nasko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.