Jump to content
Българският форум за музиканти

Две каси или преса?


Recommended Posts

Имайки предвид до сега скромния ми опит съм привърженик на кардана...Двете каси е трудно даже почти невъзможно да се настроят да зазвучат както трябва еднакво.Освен да са с чисто нови кожи и абсолютно еднакви..а не събирани от амати и тактон примерно :blink:.Основното изискване е от барабаните да се лее хубав звук..външния вид за мен е на второ място..

Изроде, кой е казал, че двете каси ТРЯБВА да са настроени еднакво?

 

Идеята обикновено е да звучат различно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Изроде, кой е казал, че двете каси ТРЯБВА да са настроени еднакво?

 

Идеята обикновено е да звучат различно...

е с това изказване изби рибата :D .. пич явно не си барабанист или поне не си свирил на две каси.. хубаво е да се шегуваме,но пък тва е за номиниране в топ 5 за най-глупави изказвания във форума.. точно идеята е да се настойват еднакво,което не е чк толкова трудно при еднакви каси и еднакви бойни и резонансни кожи.. аз съм с две еднакви каси и за 10 мин по упорито слушане и въртене на ключето съм готова с настройката,само дето е нужно преди всяка репетиция и даже по време на репетиция редовно да си ги свиряваш,понеже касата "изяждаща" повече "бой" по често излиза от "правият път"

 

п.п. някой пък може наистина да си настройва касите да изкарват различен саунд,но за мен това е безсмислено... в такъв случай използването на кардан би било много нелогично нали ?

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двете каси на Саймън Филипс са дори и с различна големина ;)

:D еи това наистина не го знаех ;) , тогава се извинявам за предният си пост ако съм засегнала някого поради незнанието си ;) :wall: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) :think: накъде отива светът.. всичко живо се свърка, с последните два поста тотално ми се промени светогледа отностно касите.. :D ако го знаех това допреди 10-ина дни щях да си взема комплект с 20" каса
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята обикновено е да звучат различно...

това в България е доста разпространен (Д)еФект поради честата липса на 2 еднакви каси или ей така за fashion

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двете каси на Саймън Филипс са дори и с различна големина  :D

Това изобщо не е така. Саймън Филипс слага (понякога) една трета каса в крайно дясно положение, по-малка от стандартните му две и свири на нея със сателитен педал (т.е. лявата част на нормалния кардан). Неговата философия е, че на една каса трябва да се слага само един педал. Т.е. ако свири с една каса, не слага двоен педал, а ако иска да свири с двата крака, слага две каси.

 

новия комклект на дейв уекъл също е с 2 различни по големина каси;)много интересно;)

Да, от около десетина години насам е така. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да,Саймън свири главно с 2 еднакви по размер каси,но това е само "предимно".

Аз имам едно негово видео в което си е с 2 различни бейс дръма и доста нашироко обяснява за тях....... :)

Редактирано от Drums_master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

само да вметна в темата че свиренето с две каси е някак по удобно.. това е защото наистина имаш еднакво усещане за двата крака ако си с еднакви педали, това може би е защото и карданът ми не е свръх скъп модел или просто така си въобразявам, иначе самото чувство за застанеш зад две каси е някак по завладяващо и ти "вдига" адреналина допълнително, но в крайна сметка важно е какво свириш ,а не на какво свириш

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми свири Саймън Филпс на Амати тогава. :)

не разбрах какво имаше в предвид .. какво пречи да си добър барабанист а да имаш не толкова качествени барабани, добрият инструмент винаги е в + за музиканта,спор няма

в БГ има много добри музканти които поради финансови проблеми свирят на боклуци и маса некачествени инструменти,но това е друга тема на разговор

ако си толкова добър като Филипс защо да не можеш да свириш и на Амати.. не инструмента свири ,а музиканта.. поздрави :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки предвид до сега скромния ми опит съм привърженик на кардана...Двете каси е трудно даже почти невъзможно да се настроят да зазвучат както трябва еднакво.Освен да са с чисто нови кожи и абсолютно еднакви..а не събирани от амати и тактон примерно ;).Основното изискване е от барабаните да се лее хубав звук..външния вид за мен е на второ място..

Изроде, кой е казал, че двете каси ТРЯБВА да са настроени еднакво?

 

Идеята обикновено е да звучат различно...

:headbang: Разбира се че трябва да са настроени еднакво хахаха..нали като засвириш ще се чуе едно нищо от твойте каси.Както каза някой друг по-напред в мненията си тук не става въпрос за някакви допълнителни ефекти.Иначе имаш хубави идей ама дали могат да се реализират. :D

....И какъв е тоя ИЗРОД...може и да греша в мнението си ама не е нужно да ми викаш изрод...

Ако някой друг път съм те засегнал с нещо извинявай... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам 2 каси и както колегата е отбелязал, смятам че с тях комплекта е по-лицелия и си изглежда яко надървен. Но... Финикийците не ми позволяват, а и комплекта, с който свиря е модел отпреди години и ми е практически невъзможно да си намеря втора каса, дори да имам парета. :think: Гореспоменатия колега (да ме извини че не запомних името му) е прав и за това, че съвременните кардани са супер добре изработени и не създават никакви проблеми. Аз имам два: Camco и Iron Cobra Power Glide и макар, че Camco-то е по-стар (1989) модел, нямам особени забележки към него, освен малката стапенка. При съвременния начин на озвучаване, на практика е невъзможно да се забележи разлика, особено при свирене на живо. Когато съм слушал внимателно много записи, съм забелязал, че при двукасовите барабанисти двете каси не звучат абсолютно еднакво. Може и да греша, но ми се струва, че има разлика. Всъщност никой от нас не знае как записват големите. Едно е да ти покажат клипче, друго е да влезнеш в студиото с тях... За богове като Саймън Филипс, Грег Бизонет, Вини Колаюта, Дейв Уекъл, Род Моргенстейн и много други, май е без значение дали са с 2 каси или кардан... Пропуснах да отбележа и един огромен мой любимец Джон Хайсман :) !!!! Така че, според мене, няма значение с какво, а е важното да има яяяяяяяяяяяяяяяяяк рооооооооооооооок!!!!!!!!!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми свири Саймън Филпс на Амати тогава.  :headbang:

не разбрах какво имаше в предвид .. какво пречи да си добър барабанист а да имаш не толкова качествени барабани, добрият инструмент винаги е в + за музиканта,спор няма

в БГ има много добри музканти които поради финансови проблеми свирят на боклуци и маса некачествени инструменти,но това е друга тема на разговор

ако си толкова добър като Филипс защо да не можеш да свириш и на Амати.. не инструмента свири ,а музиканта.. поздрави :metalist:

хуу де. Изсвири някоя от сложните композиции на Саймън Филипс на Аматито. Аз ше гледам. Няма да се смея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.