Jump to content
Българският форум за музиканти

Две каси или преса?


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

досега не съм стъпвала на подобна играчка .. полза имали от нея .. гледам,чета.. напоследък много се шуми за тези тригери..

 

едит: честит ми 100-тен пост :bravo:

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязвал съм че доста много "тежки" групи на концерти ползват тригери, който понякога много прилича на каса с много голяма компресия и fast release.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами смисълът от тригерите в метълските концерти, както май вече съм писал тука някъде из форума, е в няколко неща:

1. Тъй като през повечето време се свири в екстремни темпа, ако е озвучена акустично касата, колкото по-бързо се свири на нея, толкова по-тихо става, не всеки барабанист е машина. А тъй като останалите отпред грухтят и вдигат масивен шум, трябва някакси да се пробие през него, а с тригер нивото по-лесно се контролира, т.е. колкото и лекичко да удряш, отпред има гърмежи. :bravo:

2. С тригер много по-лесно може да се докара споменатия от теб пробивен звук, който да звучи добре с музиката, няма нужда от специални EQта на микрофона, настойки на барабана и т.н., пускаш и всичко си е predefined. :blink:

3. Отнема около сто пъти по-малко време и всичко си е еднакво всеки път, а на дълги турнета на никой не му се занимава всеки пореден ден да търси отново и отново точния звук. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Изроде, кой е казал, че двете каси ТРЯБВА да са настроени еднакво?

 

Идеята обикновено е да звучат различно...

ПОГЛЕДНЕТЕ ТОВА стува ми се че касите звучат доста рзлично или това е трик..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучат различно, защото семплите за това флашче бяха записвани от един така да се каже не особено кадърен тип с подръчни средства. Да не говорим то самото колко е старо. :metalist:

 

Освен това на концерт специално касите на Майк минават през доста EQ, докато звукът им се изравни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.