Jump to content
Българският форум за музиканти

Гайда


7thString

Recommended Posts

Преди 2 дни се шляех из центъра на Варна и видях един гайдар. По принцип не съм обръщал внимание на този тип инструмент, но звука на гайдата удивително много напомня на звука на соло китарата(с distortion разбира се). Някой да има подобни наблюдения?

 

П.П. Steve Vai май трябва да поработи по въпроса за концерта в Б-я :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около година по Би Ти Ви даваха някаф пич дет праи кавъри на пърпъл на гайда :unsure: получаваше се сравнително прилично :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го там? Аз как съм го изпуснал?

 

За това па видях един дето свиреше на синт, а кучето му лаеше в ритъм. Нямаше как да не им пусна някоя и друга стинка :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около година по Би Ти Ви даваха някаф пич дет праи кавъри на пърпъл на гайда  получаваше се сравнително прилично 

 

пич,шъ ме изжиняваш ама НЕ.НЕ звучи добре,а за Джими Хендрикс да не говорим.пича е много готин и е добър гайдар,народни свири яко,ама тва дето го прави с кавърите НЕ е готино(не само мое мнение).вервай ми щото знам от първа ръка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и на мен са ми идвали некви асосиации подобни, само че с българските гайди.Наскоро пак имах честта да чуя на живо един пич гайдар от Галисия (северна Испания) свири едни рботи дету падат шапки,даже мисля че имам некво видео дету направих с фотокамерата,ама трябва да видя да го смачкам че е много големо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го там? Аз как съм го изпуснал?

 

За това па видях един дето свиреше на синт, а кучето му лаеше в ритъм. Нямаше как да не им пусна някоя и друга стинка :bravo:

Охо, тоя на синта беше от Русе преди. Явно е ЕмЕгрирал :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около година по Би Ти Ви даваха някаф пич дет праи кавъри на пърпъл на гайда  получаваше се сравнително прилично 

 

пич,шъ ме изжиняваш ама НЕ.НЕ звучи добре,а за Джими Хендрикс да не говорим.пича е много готин и е добър гайдар,народни свири яко,ама тва дето го прави с кавърите НЕ е готино(не само мое мнение).вервай ми щото знам от първа ръка...

прав си... не си само ти на това мнение... http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1791&st=15 :read: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около година по Би Ти Ви даваха някаф пич дет праи кавъри на пърпъл на гайда  получаваше се сравнително прилично 

 

пич,шъ ме изжиняваш ама НЕ.НЕ звучи добре,а за Джими Хендрикс да не говорим.пича е много готин и е добър гайдар,народни свири яко,ама тва дето го прави с кавърите НЕ е готино(не само мое мнение).вервай ми щото знам от първа ръка...

прав си... не си само ти на това мнение... http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1791&st=15 :read: :)

сигурно сте прави, за мен е "прилично" щом успях да разпозная какво свири :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди години, в предаването Добро Утро на Канал 1 даваха един българин, който свиреше с Jackson и имитираше гайда, като държеше bare с дясната ръка, а свиреше с лявата, т.е. беше кръстосал ръцете на грифа. Каза, че бил по бърз от Мaлмстеен и дори го бил поканил да се състезават. Pomnya, che bqh dosta vpechatlen, dori sled tova namerih albuma mu, kazvashe se With the Speed of Light, ili neshto ot tozi sort. Пича се казва Бисер Рачев. Между другото, албума беше много посредствен, както и самия пич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години, в предаването Добро Утро на Канал 1 даваха един българин, който свиреше с Jackson и имитираше гайда, като държеше bare с дясната ръка, а свиреше с лявата, т.е. беше кръстосал ръцете на грифа.

И аз съм го гледал това предаване...ама бях малък и не помня много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години, в предаването Добро Утро на Канал 1 даваха един българин, който свиреше с Jackson и имитираше гайда, като държеше bare с дясната ръка, а свиреше с лявата, т.е. беше кръстосал ръцете на грифа. Каза, че бил по бърз от Мaлмстеен и дори го бил поканил да се състезават. Pomnya, che bqh dosta vpechatlen, dori sled tova namerih albuma mu, kazvashe se With the Speed of Light, ili neshto ot tozi sort. Пича се казва Бисер Рачев. Между другото, албума беше много посредствен, както и самия пич.

той май кандидатстваше успешно за рекорд в Гинес за най-много изсвирени ноти за минута...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво казва Google за Бисер Рачев:

 

http://forum.all.bg/printthread.php?Board=...04173&type=post

 

http://forum.all.bg/printthread.php?Board=...95581&type=post

 

Така е, мажеше с голямата баданарка доколкото си спомням...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисер Рачев е лайно. Преди да си взема синия Ibanez, стария ми стоеше в един магазин и тоз ТЪМЕН балкански субект дойде и почна да се прави на великан на мойта китара и ми каза да му акомпанирам и в момента в който започнах да му свиря някакви по-изкривени акорди милия нещо се пообърка с тоналностите. Друг е въпроса, че доста използва техниката zamazando.

Абе дет се вика - хич не ми го хвалете. Надувка без покритие.

 

П.П. За гайдата и китарата - Steve Vai - Incantation. По-добра имитация на гайда на китара не м и е попадала.

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.