Jump to content
Българският форум за музиканти

струни D'addario от магазин Динакорд


kitaratapesho

Recommended Posts

мда, яко са мощни продавачите ........

ама да ида аз до София тия дни да зимам нови струни ... и да имат късмет да ми пробутат нещо дефектнооо..... какво ще им се случи на тия копеленца .... :wub::greenangel::girl_witch:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте,лючвам се по темата защото смятям че не само там са боклуци струните които се продават няколко пъти си купих и за електрическата и за акустичната китара струни само че от xxxx във варна но такива керливи струни няма по света.става въпрос за d`addario също така бяха си в картонена опаковка но се съмнявам в оригиналноста им. просто в българия явно всичко скоето се продава от така наречените дистрибутори е пълна скръб.така че не си купувайте струни d`addario и от магазините на xxxx.

 

Просто ми стана смешно като видях тоя пост. Сега ще видиш Снежен и Вежанка на какви конспирации са способни - ще трябва да слушаш лекции за българските закони, съдилища ... Очаквай и обаждане от адвокат (ако са наистина в лошо настроение) :)... :music336:

В такива случаи - направо звъниш на КЗП (... за защита на потребителите) - да им дойде акъла в главата ;)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нали не сте забравили максимата: "Получаваш това, за което плащаш"?

 

Със струни от 10 лева свириш две седмици, a такива от 30 лева карат два, че и някой път и по около три месеца. Взимайте калкулаторите и си правете изводите.

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И още веднъж - живота на струните за китара не се измерва с дни, месеци и години, а с часове свирене! Почти всички струни имат живот между 15 и 25 часа свирене ( става дума за тон с богати хармоници и оптимални качества). Някои марки предлагат струни, които уж имат 5 пъти по-дълъг живот, а всъщност те просто карат потребителя да държи струните 5 пъти по-дълго на китарата и да си мисли, че са супер... Както и да е...

 

Поздрави,

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз принципно не съм привърженик на конспиративни теории, но и аз имам много конкретни наблюдения за Дадарио струни които се продават в БГ.

Сигурно повече от 10 години ползвам точно два вида струни: D'Addario EXL115 или Rotosound Reds. Има разлика в усещането (при свирене), боята на бол енд-овете не е плътна като при същите струни закупени в чужбина и по рано са за смяна (което обаче най вероятно е заради другиа климат тук).

В крайна сметка иззяло минах на Рото Редс, защото те са си 1:1 същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно навсякъде ги има тея ''промоции'',щото и от мизерното магазинче в В.Търново си купих Д'адарио и пича ми каза че ги купували на едро и за това нямали картонена кутийка,а само найлонова опаковка и са на по ниска цена мисля че 8лв бяха.Аз ги взех и като се прибрах разбрах че е била пукната тук-там вакумираната опаковка,но струните не бяха много ръждясали и като ги сложих и посвирих не се изпокъсаха даже са на ел китара с флойд и вече 2 седмици издържаха ама и аз на последък нямам много време за свирене!Та така де не си купувайте струни с неясен произход дето се вика.То като са отворени може да ги видиш ама като са уж вакумирани чак вкъщи :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... живота на струните за китара не се измерва с дни, месеци и години, а с часове свирене! Почти всички струни имат живот между 15 и 25

часа свирене ( става дума за тон с богати хармоници и оптимални качества) ...

 

...Някои марки предлагат струни, които уж имат 5 пъти по-дълъг живот, а всъщност те просто карат потребителя да държи струните 5 пъти по-дълго на китарата и да си мисли, че са супер... Както и да е...

 

И двете твърдения са напълно погрешни, според мойте преки впечатления. Пробвал съм много марки.

 

Няма да изпадам в обяснения, всеки има право да избира и пробва, пазар голям и всичко е субективно. Все пак, ти отваряш темата, значи проблемът е при теб, разреши го, имаш достатъчно опит!

Най-важното за мен - струните, които си купувам не са евтини, но траят дълго и нямам никакви оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко е животеца на струните, ама Д'адарио са мъртвородени. Вече не ги ползвам. Ползвам други и ги сменям, като престанат да ми звучат добре - точни часове на съм засичал, ама не са много.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.