Jump to content
Българският форум за музиканти

струни D'addario от магазин Динакорд


kitaratapesho

Recommended Posts

Дето вика SomeoneElse, тук у филибето всичко е наред. Ако не друго поне продавачите по повечето магазини са си перфектни. Иначе аз лично не бих ги взел тея струни. Пешо е постъпил културно, евала за което, ама би им ги върнал, пък да ме псуват колкото си искат. Те както се каза горе явно са дадарио, ама нали там заради тва, че ги взимат по на едро, ги продавали така. Е да, ама мен ме боли дедовия те как ги купуват, пък и едва ли са единствения магазин в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То си имаше тема "има нещо гнило в Дадарио напоследък"

Предпоследните такива 10-46 ги взех от малкия цум (Орлин) и ми изкараха месец и половина,разликата с предното менте е (да не споменавам магазини),че на картонената опаковка (освен найлона вътре) в долния десен ъгъл има квадратче с американското знаме и надпис "Manifaktured & Printed in USA"

Но явно е до късмет,защото следващите заминаха доста бързо,но тук включвам и фактора летни горещини-ръцете се потят повече,колкото и да чистим струните след свирене.

Както и да е -вече съм твърдо на Ernie Ball..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз нещичко да кажа за едни струни.скоро ходих до Капъша и си взех La Bella за фламенко,които струват 20 лева.продават ги незапечатани.като ги сложих по басите на места имаше нещо като петна.и после като поулегнаха малко и ги тествах се оказа,че три от струните са фалшиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях че споменавате и Ърни Бол струни и се сетих за последните 2 комплекта които си бях купил.Та какъв беше филмът при мен- късаше ми се 1-ва струна по средата при поставяне. Сега ползвам въросните дадарио и се загледах в картонената опаковка на последният комплект,които си купих и не съм сложил още.Явно и аз съм се минал защото на картончето на струните пише Manifactured & printed in USA. А струните съм купил от поделение на динакорд в моя град.Явно 'Дилърът' ни центри яко с 'оригиналната' си стока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Колега, ако са с знаменцето на щатите мисля че са от добрата серия,както споменах ми изкараха поне месец и половина.Тия от РФ не са същите.

Вежене,не ме беси,и Ърнибола го купувам от вас :thumbdown:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека някой "западен" фен сподели със сигурност, но съм сигурен, че и там тия струни са така - отворено картончето и се вземат отвътре сетчетата всеки само в найлонче.

 

Споделям със сигурност - в САЩ струните, които се продават в сетове по 6 бройки се продавят в сетове по 6 бройки, а тези, които се продават по единично си се продават по единично, ако ми следиш мисълта. И със сигурност цената на сета от 6 комплекта е по-ниска.

 

 

Абе не ми пука. Едни струни - ще оцелея. Издразних се яко на отношението, ама то си е класически БГ стайл :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отношението към клиентите не е такова само в музикалните магазини. Това си е практика из цяла България. Че има и нахални клиенти - има, но пък мен лично ако ме обслужат така нагло няма да искам да си купя нищо повече от там.

 

Иначе за струните, последните два пъти си купувах Da Vinci струни , девятки, в комплекта има две първи струни винаги и всички останали разбира се. Последният комплект издържа... месец и половина ако не се лъжа, ако не е и повече. Страшно удобни са ми за свирене и съм доволна.

 

Смятам скоро време да пробвам от струните на Baby Thomas да видим как са :)

 

 

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тя темата за едно отношение тръгна, ама аз пък се чудя как в БГ един продавач на струни не е чувал за марката Пикато! Гледат ме, като извънземен, където и да попитам. То един агентми каза, че и в Лондон по музикалните им магазини продавачите не са ги чували и само Еликсири "пробутвали". Продавачи, кво да праиш....А аз си ходя и си питам и ми е кеф. Вярно не може всеки да знае всичко, ама поне с какво свирят най- големите трябва да се знае, поне за инфо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мда, и аз от доста време не съм виждал да се продават струни Picato...едно време ги имаше и бяха добри по отношение на цена/качество...а по мое наблюдение струните D'addario действително в последно време май нещо са позанижили качеството си за разлика от цената си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте,лючвам се по темата защото смятям че не само там са боклуци струните които се продават няколко пъти си купих и за електрическата и за акустичната китара струни само че от xxxx във варна но такива керливи струни няма по света.става въпрос за d`addario също така бяха си в картонена опаковка но се съмнявам в оригиналноста им. просто в българия явно всичко скоето се продава от така наречените дистрибутори е пълна скръб.така че не си купувайте струни d`addario и от магазините на xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...последния ми комплект Д'аддарио е направо ужасен...дълги години ги ползвам но май ще мина на Дънлоп или нещо от сорта...мисля си че самите Д'аддарио са почнали да е*ават качеството...трагедия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...последния ми комплект Д'аддарио е направо ужасен...дълги години ги ползвам но май ще мина на Дънлоп или нещо от сорта...мисля си че самите Д'аддарио са почнали да е*ават качеството...трагедия...

Има нещо вярно. Д`адариото преди 7-8 години нищо общо със сегашното. Пробвах Ърни, СИТ, Ротосаунд..... и най-накрая Елексирчето ми паснаха чудно.  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^...тука не мисля че някой би те уборил...аз обаче глеадам да мина по-тънкана за струните...понеже често се налага да ги сменям... и затова се занимавам с боклуците около 10лв. комплекта...съдба... ;) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си взех Дадарио за акустична китара - 9лв в кутийка вакумирани и със цветните накрайници както си е характерно за тях. Купих ги от магазина до музикалната академия имаше доста приличен избор комплекти на Еликсир, Гибсън, Мартин, и някакви други даже имаше и десетки комплекти на дадарио за 7струнна - които са рядкост по принцип. Общо взето много добре зареден магазин - доста добро впечатление ми направиха, а и продавачите са изключително вежливи. По принцип ползвам Мартин за акустична, но нямах толкова пари в момента и взех тези мислейки че се прекарвам...но трябва да ви кажа, че звучат супер за цената си и определено си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех един от тези комплекти с чашата от Динакорд Варна - чашата я подарих на тъщата, че не успях да и намеря приложение на тази странна тежка чаша с вместимост май около една пинта. Струните са си съвсем нормални и без никакви забележки, поне тези които съм отворил - имам още няколко останали неотворени - дано да няма изненади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.