Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за китара


bghunter

Recommended Posts

да има некаде в бг да се продава goth explorer или че траа го поръвам от нета, търсих доста ама не намерих и за тва вече тука се обръщам за помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^И аз съм хвърлил око на този модел китари, но за съжаление май съм ги виждал само в thoman.

Струваха около 700 лв.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vovcho имаше точно същата и искаше да я продава..не знам дали го е направил..на вид китарата не е зле..ама когато я пипнах още свирех с Джаксъна и забелязах, че на Епифона грифа му е по дебел...което не ме кефи...друго нещо което трябва да се има предвид, е че баланса на тия китари с по-особените форми е малко под въпрос..така е и тази - леко си увисва грифа...затова съм против купуването по нет-а, проба си требе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип гибсъноподобнит китари често имат по-дебели грифове. Махагона не е клен и трябва да е малко по-дебеличък. На мен това лично ми харесва(може би защото съм големорък). По принцип дебелите грифове са малко по-неудобни за хора с малки ръце. Те имат и предимство - в общи линии нямат глухи тонове по грифа. Тънките грифове, освен ако нямат карбон вътре, често страдат от тоя проблем. Ако имат карбон пък - тогава се прави компромис с тона.

Изобщо това с тънкия гриф по-скоро е мания, отколкото вкус, според мен. Аз винарги свиря на китари с умерено дебел гриф(метли) и леко дебеличък гриф(по-класически) и за мен това дава най-добър резултат.

 

Плюс това, като казва "дебел гриф" никой не мери с шублер. Най-често неудобството идва от профила на грифа, а не от дебелината му в средата. Забелязал съм, че най-често на хората са им най-удобни C(D)shaped грифовете, докато U-shaped обикновено се приемат с много противоречия - на много хора им убиват, макар че в средата на грифа може да са мега-тънки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar:

 

И аз имам същия проблем.

На китарата на която се уча в момента е с тънък гриф и понякога виждам голям зор.

Като трябва да свира нещо от сорта на - Metallica - One едната струна много често я заглушавам.

И при акордите е същата работа, а и сега лятото като ми се подуят пръстите е особенно гадно. :rockon:

Като реша да си купувам нова китара определено ще гледам да е с по- широк гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид широк гриф(като разстояние меджу 1-ва и 6-та сруна) ли?

Ние говорим за дебел гриф(колко е дебел назад).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... Те имат и предимство - в общи линии нямат глухи тонове по грифа. Тънките грифове, освен ако нямат карбон вътре, често страдат от тоя проблем. Ако имат карбон пък - тогава се прави компромис с тона....

 

Vigier (и други) имат карбон, пък не звучат лошо никак ...

 

Това за дебелия гриф се научава малко по-после в развитието :punk_guitar:

В началото изглежда по-лесно с тънък, но по-дебелия гриф уморява по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vigier (и други) имат карбон, пък не звучат лошо никак ...

 

Не съм пипал такава. Мнението ми относно карбона е копи-пейст от сайтове на лютиери.

А Vigier може да правят разни магии :punk_guitar: ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Никъде, доколкото знам - освен случайни бройки, които изпадат от време на време.

 

 

За карбона - еми кат не си пипал, пиши че цитираш нечие мнение от нет-а. То такива има много. Екскалибур (Ултра) е зверска машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид широк гриф(като разстояние меджу 1-ва и 6-та сруна) ли?

Ние говорим за дебел гриф(колко е дебел назад).

 

Да, под широк имах предвид разстоянитето между 1-ва и 6-та струна.

Незнаех, че има разлика и в дебелината назад.

Ще го имам впредвид занапред :)

 

 

За Epiphone доколкото си спомням от това, което съм чел във форума

имат магазин в Солун (Гръция).

 

Ако имаш парите и найстина си решил може да отидеш с рейс.

Двупосочния билет е от порядъка на 80-90лв, но поне ще пипнеш преди да вземеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.