Jump to content
Българският форум за музиканти

Kитари Cort


mybata

Recommended Posts

Среден, нисък, по-среден, по-нисък :)

Поне имаш възможност в София да отидеш да пробваш и Корт и Ибанез в магазин срещу консерваторията има доста модели на Ибанез. В Динакорд в Дружба на Корт. Чуваш, кое ти звучи и кое ти харесва повече на пипане и като изработка и взимаш.

 

След известно време, ако продължиш да се занимаваш с това - така или иначе ще я продадеш и ще си купиш свястна китара ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха.. явно съм се обърка щото са написани в евро цените.. обаче не намирам ето това http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=114 нито пък друга от тази серия :)

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zombaiooo - братле кво да ти кажа... за тия кинти бих ти препоръчал Vintage(500 и нещо + още 300 и нещо за адаптри и си готов) SG форма...разгледай в РФ - махагоново тяло, сет нек...като се замислищ защо искаш точно махагон? аз знам защо искам - щото китарата има по - голям състейн, ама ти не знаеш дали искаш с флойд или без....ако няма да свириш сатриани и там другите солиращи идоли не ти трябва тоя флойд щот е Голям "Пейн ин ди ес" + тва ако ще китарата не от махагон, ми от орех да е, тоя флойд яко убива тона...сигурен съм че китара от alder с фиксиран мост ще има много повече състейн отколкото китара от махагон с флойд.

 

Eми Кало, какво да ти кажа... Аз попринцип бих си купил китара без тремоло - String-thru-body, точно заради факта, че тремолото ме дразни малко и не го използвам. Любимият ми модел е ESP Eclpse II, но това е доста пари. Не, че не мога да реша дали искам с или без тремоло. Просто китарата, която съм си харесал и е на добра цена, е с тремоло.. и се чудя дали да не я купя като пренебрагна този факт.. Например бих си взел от същата серия това: EVL Z-4 http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=107 , защото то е без флойд роуз и е със 98% същите характеристики като EVL К-4, но не се внася от Dinacord и го намат в наличност. Затова сега се чудя на М600 варианта - http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=125 Китарата е точно с нещата които искам от нея, но е направена за друга музика, трябва да й сменя адаптерите и тогава може и да стане нещо, но тогава отиваме отново на 900лв - точно за някой як Jackson с пасивна EMG електроноика. И в крайна сметка отново парите ме връщат на EVL K-4 и компромиса с флойд роуз-а....

 

Е това ми е драмата.. хаха... За Ibanez работата е ясна, добри китари са, от опит го знам, но не са за моя джоб, да не говорим, че и аз не съм кой знае къф китарист..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в магазина до консервата и като те кефи взимаш Ibanez 321,махагон, фиксиран мост - цената е 630 кинта, ако не държиш на активни адаптри за пасивни може да ти стигнат 250 кинта за 2 емг-та и пак си номер 1 :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в магазина до консервата и като те кефи взимаш Ibanez 321,махагон, фиксиран мост - цената е 630 кинта, ако не държиш на активни адаптри за пасивни може да ти стигнат 250 кинта за 2 емг-та и пак си номер 1 :ok:

Държа да са активни, но смяната ще я направя след много време, защото е ясно, че за 500-600 лева не мога да си купя китара с 81/85 сет-а.. Като за начало искам поне пасивни EMG-та да взема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова сега се чудя на М600 варианта - http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=125 Китарата е точно с нещата които искам от нея, но е направена за друга музика, трябва да й сменя адаптерите и тогава може и да стане нещо...

 

Кво ше рече направена е за друга музика? С тая китара можеш да свириш от дет метъл до джаз. Адаптерите и са ЕМГ пасивни и звучат много по-добре от на повечето (да не кажа всички) евтини Джкасъни и ЕСП-та. Недей да говориш на изуст, без да си чул и пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, точно EMG-HZ адаптерите едва ли са най-яките адаптери за лека музика...но за тежка, особено в дропнати настройки са ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и не казвам, че са най-яките. Казвам, че ще свършат добра работа. От друга страна ако му трябват за лека музика, не знам дали точно такъв тип китара би ти била полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя глас отива за Cort M 520 и ще си взема такава при първа възможност. М 600 за мен е излишно изхвърляне, защото на мен EMG не са ми много на сърце при пасивните, бих сложил Dimebucker+59 на duncan.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз, като горд притежател на Cort X-11, мога да заявя, че китарата е просто невероятна.Откакто съм я взел (има-няма 2 седмици) не оставям тремолто и за мое учудване китарата не е мръднала от стандартната настройка :thumbs_up: .Да,съгласен съм с това, че флойда доста ограничава "мобилността" на китариста, но пък според мен си струва :icon_shithappens: Така, че който се чуди дали да си взима Корт, качествени ли са и тн , го съветвам да претърчи да Динакорд и да ги пробва тези китарки.

 

Това е от мен по темата засега :D

 

Хайде успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Тези дни ще взимам китара Cort, колебая се между моделите M520 и M600. Доколкото разбрах, външната разлика е в инлеите по грифа и формата на главата. Въпросът ми към знаещите е - каква е разликата в адаптерите на двата инструмента? M520 е с - MMLP(-P) CR Alnico5 (H-H) ; новата серия на M600 - с Duncan Designed Chrome Covered HB102 (H-H).

Търся по-изчистен и мек звук, а от китарни адаптери не отбирам твърде, затова ще съм благодарен за всеки съвет. :thumbs_up: Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М600. И изработката е по-добра, и адаптрите, и по-важно - числото (600) е по-голямо от другото (520).

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.