Jump to content
Българският форум за музиканти

Kитари Cort


mybata

Recommended Posts

здравейте вапрос към хората които използват китари cort въпроса ми е каква е разликата между cort x-11 и cort evl-k4

10x предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материалите, от които са направени, адаптерите, дебелината и формата на грифа, тремолото.. В общи линии само мензурата е еднаква. И всичко това го пише на сайта на Cort. Гледам, че си от София - защо не се разходиш до Динакорд (официални вносители на Cort) и не огледаш там китарките? Може да ги има и двата модела, поне на Искърско шосе има доста дъски там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти линкове към двете китари:

 

http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=130

http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=105

 

Мисля, че от таблиците ясно се виждат разликите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не мислиш, че всеки ден ходим като изоглавени наляво - надясно да пробваме всички китари, които може да съществуват, и да им правим крос-тестове?

 

Има сайтове с характеристиките на китарите, както и информация из форума за адаптери, дървесина и т.н.

Оттам нататък -> не си малък -> оправяш се.

Иначе като питаш такива трудни за категоричен отговор въпроси рискуваш да останеш подведен от половинчати отговори, базирани на предположения.

 

ПС: Не забравяй и момента: "Око да види, ръка да пипне".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ако продалжа да пробвам китари в динакорда 6е ме изгонят и няма да ме пуснат пове4е :ph34r:

сега кам темата не се изразих правилно имам предвит коя от двете е по добра за метал

Редактирано от mybata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не разбирам много и за това 6е попитам каква е разликата тялкото на китарата да е от Basswood или от Mahogany

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко плосък отговор но:

Basswood -> Ibanez

Мahogany ->Gibson

 

Аз бих взел махагонова китара, понеже обичам по-топлия дървесен тон на махагона.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за по тежко свирене коя от двете бихте ми препоръ4али

ина4е днеска ги пипнах двете китари x-11 ми се стори по удобна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете можеш да свириш тежко, повярвай ми (стига да знаеш как да си направиш звука от другата част на веригата). Иначе аз лично бих взел EVL K4. Не каза и какви са им цените (ако това има значение за теб), предполагам не са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото си спомням тсените в динакорда бяка някаде 540 и не6то разликата май че е 10 лева но не сам сигорен

Редактирано от mybata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така и така си ходил до магазина, обърна ли внимание има ли Cort M520?

 

http://www.cortguitars.com/english/product...?product_id=126

 

 

 

до колкото си спомням тсените в динакорда бяка някаде 540 и не6то разликата май че е 10 лева но не сам сигорен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел тази 520-ката - махагон, ТОМ бридж, 2 пикапа...чудничка е! Имай предвид, че щом си начинаещ това флойд-подобно тремоло може да ти скъси живота. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.