Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

здравейте вапрос към хората които използват китари cort въпроса ми е каква е разликата между cort x-11 и cort evl-k4

10x предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материалите, от които са направени, адаптерите, дебелината и формата на грифа, тремолото.. В общи линии само мензурата е еднаква. И всичко това го пише на сайта на Cort. Гледам, че си от София - защо не се разходиш до Динакорд (официални вносители на Cort) и не огледаш там китарките? Може да ги има и двата модела, поне на Искърско шосе има доста дъски там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти линкове към двете китари:

http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=130

http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=105

Мисля, че от таблиците ясно се виждат разликите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не мислиш, че всеки ден ходим като изоглавени наляво - надясно да пробваме всички китари, които може да съществуват, и да им правим крос-тестове?

Има сайтове с характеристиките на китарите, както и информация из форума за адаптери, дървесина и т.н.

Оттам нататък -> не си малък -> оправяш се.

Иначе като питаш такива трудни за категоричен отговор въпроси рискуваш да останеш подведен от половинчати отговори, базирани на предположения.

ПС: Не забравяй и момента: "Око да види, ръка да пипне".

Редактирано от Evtim Djerekarov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ако продалжа да пробвам китари в динакорда 6е ме изгонят и няма да ме пуснат пове4е :ph34r:

сега кам темата не се изразих правилно имам предвит коя от двете е по добра за метал

Редактирано от mybata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не разбирам много и за това 6е попитам каква е разликата тялкото на китарата да е от Basswood или от Mahogany

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко плосък отговор но:

Basswood -> Ibanez

Мahogany ->Gibson

Аз бих взел махагонова китара, понеже обичам по-топлия дървесен тон на махагона.

Редактирано от Evtim Djerekarov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за по тежко свирене коя от двете бихте ми препоръ4али

ина4е днеска ги пипнах двете китари x-11 ми се стори по удобна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете можеш да свириш тежко, повярвай ми (стига да знаеш как да си направиш звука от другата част на веригата). Иначе аз лично бих взел EVL K4. Не каза и какви са им цените (ако това има значение за теб), предполагам не са еднакви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото си спомням тсените в динакорда бяка някаде 540 и не6то разликата май че е 10 лева но не сам сигорен

Редактирано от mybata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така и така си ходил до магазина, обърна ли внимание има ли Cort M520?

http://www.cortguitars.com/english/product...?product_id=126

до колкото си спомням тсените в динакорда бяка някаде 540 и не6то разликата май че е 10 лева но не сам сигорен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел тази 520-ката - махагон, ТОМ бридж, 2 пикапа...чудничка е! Имай предвид, че щом си начинаещ това флойд-подобно тремоло може да ти скъси живота. :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.