Jump to content
Българският форум за музиканти

Пеене?Обичам го но и още нещо


Lifefeast

Recommended Posts

Значи до преди няколко седмици бях в мутация .. и спрях да пея за известно време.. имах и операция от апендикс и просто нямах воля да пея и не пея вече толкова често като преди ;( а най-лошото е че почнах да пуша сигорно 2 месеца по 6 цигарки на ден .. и сега ми е много ама много трудно да пея... макар че по едно време дори най-добрия ми приятел с който постоянно пеем се учуди защото пях прекрасно ... а исках да ви питам как мога да си прочистя белите дробове от тези катрани никотини и другите вредни вещества, по какъвто и начин да е ще го направя .. бих убил човек да върна предишния си глас.... :thumbs_up::);) ;) много благодарен ще ви бъда .. а скоро ще се запиша за ме чуете и мен де... по какъвто и начин да е ще го направя .. бих убил човек да върна предишния си глас.... :girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: :recourse: :recourse: :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за съжаление и при мен стана така на времето. Като дете бях солист на хор, а след това мутирах и от тогава та до днес пея като горския гъз :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да убиваш човек, за да си върнеш предишния глас.

 

Просто направи нещо за него /гласа си/, като например откажеш цигарите, които са враг №1 на гласните струни.

 

Мутацията на гласа е напълно нормално явление и това не бива да те притеснява в никакъв случай. Просто мисля, че трябва да започнеш с "новия си глас" отначало. Да започнеш от пеенето на тонове, които са в диапазона ти и не натоварват гласа и постепенно да се разпяваш с все по-високи тонове.

Така и напрежението в гласа при пеене постепенно ще изчезне.

 

Трябва да пееш често, без да претоварваш гърлото разбира се, за да си във форма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ... еми всъшност в момента гласа ми повече ми харесва от преди :) и лесно свикнах :help::thumbs_up:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.