Jump to content
Българският форум за музиканти

Vermona Regent 600h


byron

Recommended Posts

http://vermona.de/

Попадна ми това чудо - Вермона Регент 600H - китарна глава с кабинет. Проблема е, че не мога да намеря никъде схемата, и някакво упътване за какво за входовете отпред на панела.

Разбрах че трябва да има вход за footswitch (не съм много сигурен), има 2-3 входа, които са много хикс също.

Много ще съм благодарен, ако някой ми даде инфо и евентуално схема на вермонка.

Благодаря предварително :greenball:

Редактирано от byron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

входовете отпред на панела са мисля 2 на брой и са най-вече за китара или синтезатор. Може и бас да нахакаш ама самият усилвател е правен за китара/синтезатор.

 

Входовете са 5ци и ще трябва да си направиш кабели 5ца/жак за да може да се чува нещо. Тоя модел мисля е с 2 канала които можеш отделно да управялваш честотно и като сила.

 

Имал съм 2-3 вермони преди много години и вдигаха бая шум ...

 

Поздрави и успехи

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за 5-ичките ясно.

Входовете, или по-скоро изводите на панела отпред са следните (не знам немски освен всичко):

 

NETZ

REV-STOP

1

2

3

REV-ARRET

 

Надявам се някой да ми обясни кой за какво е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е 600Н, защото аз имам такава глава и има само 3 входа. Ако са 5 входа не е 600Н. Иначе при 5 входа от ляво надясно са:

1. Бутон за включване.

2. Вход, който е директен, без корекции и без ревърб.

3. Вход, който е директен, без корекции и с ревърб.

4. Останалите входове са с корекции и с ревърб.

5. Накрая е бутона за изключване на ревърба.

 

600Н няма вход без ревърб, има един без корекции и два с корекции.

Доколкото ги познавам Вермоните от тоя вид (имам 3 различни глави) нямат футсуич, тъй като можеш да ползваш всички канали едновременно и няма възможност за превключване. И на предния панел имат само входове, изходите (само за колони) са отзад.

Надявам се да съм ти бил полезен.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, много полезно е инфото ;)

Ами това са входовете както съм ги писал, и на панела си пише "Regent 600H". На сайта на Вермона обаче по-ми прилича на модела 600H/S, така че е по-вероятно да е този модел, а не само 600H.

Има 3 входа, доколкото виждам на 2 и 3-ти има корекции, но все още не ми е ясно другите за какво са - netz, rev-stop и rev-arret (той е отделен най-вдясно)

Редактирано от byron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, много полезно е инфото :icon_shithappens:

Ами това са входовете както съм ги писал, и на панела си пише "Regent 600H". На сайта на Вермона обаче по-ми прилича на модела 600H/S, така че е по-вероятно да е този модел, а не само 600H.

Има 3 входа, доколкото виждам на 2 и 3-ти има корекции, но все още не ми е ясно другите за какво са - netz, rev-stop и rev-arret (той е отделен най-вдясно)

netz......Мрежа/ захранване/power

rev-stop ....спиране на реверберацията

rev-arret....спиране на реверберацията

ако са при куплунг - са за footswith, ако са до бутон, с него се спира/пуска ревербвератора.

Има модели, при които с бутон се блокират механично пружините на ревербератора когато се налага пренасяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Parni_Valjak :icon_shithappens: танк ю, мен.

Това ме интересуваше. Сега ще си мисля какъв е смисъла от два куплунга за спиране на ревербератора, който на всичко отгоре не ми прави впечатление да прави нещо.

Преди малко го пуснах това чудо на ГДеР-ската аудиотехника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.