Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложение


Recommended Posts

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Относно раздела за начинаещи... би било хубаво, но предлагам, ако се направи такова нещо , то да не е само за китара, а и за всички останали инструменти.А и сякаш ще е по-прегледно за тях, и няма да се налага да "търсих в търсачката, но нищо не ми излезе" :)

 

А модераторите - това ще им отвори страшно много допълнителна работа ми се струва...  но ако мога и аз нещо да помагам - насреща съм.  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички подраздели става въпрос.

Ако се приеме , и имат нужда от помощ, пак казвам - ще помагам.

 

Аз предлагам да направиме Анкета. Да се дискутира е добре, но като нямаме крайните резултати черно на бяло става кофти и нещата се отмиват. Но като знаеме, че еди-колко-си процента искат това , се взима решението и по-лесно се задвижват нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, но кой и по какви критерии ще определя начинаещ ли съм или не? :)

Прост въпрос с невъзможен отговор. А ся, де! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, но кой и по какви критерии ще определя начинаещ ли съм или не? ;)

Прост въпрос с невъзможен отговор. А ся, де! :rolleyes:

Междудругото и аз това се замислих, но реших да не възраждам спор :)

 

Мисля си, че под начинаещи ще се има в предвид абсолютно начинаещите и по-точно темите ,като коя от двете да избера, как да си сменя струните... малко недообмислена е идеята, но има нещо положително, както някой по-горе каза. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всяка област има признати специалисти. Пак с анкети може да се подберат съответните членове на "потребителската група". Естествено, че е трудно някой да е сред най-добрите в повече от една група, но не е изключено да има такива.

Важно е обаче анкетите да не са анонимни, защото тайфа малоумници могат да изберат за главатар пак малоумник. Като в политиката де...

Хей, ако решим този казус сполучливо, може да го приложим в политическата система :yahoo:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обеснявам...

80% от новите имат ужасен навик да пишат глупости, по една или друга причина, но в повечето случаи щото са новаци. Нормално е. Но често някои от тях прекаляват и започва да се нервят , защото им се правят забележки.

Рядко се регистрират можещи и знаещи хора, по ред обясними причини.

Та с правенето на новорегистрираните да могат да пишат само в разделите предназначени за начинаещи за някакво определено време доста ще филтрира форума. При начинаещите ще си се леят глупости и никой няма да се сърди. А в главния раздел ще са сериозните теми. Така никой на никого няма да пречи и темите ще престанат да се превръщат в война между по-новите във форума и тези които са отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обеснявам...

80% от новите имат ужасен навик да пишат глупости, по една или друга причина, но в повечето случаи щото са новаци. Нормално е. Но често някои от тях прекаляват и започва да се нервят , защото им се правят забележки.

Рядко се регистрират можещи и знаещи хора, по ред обясними причини.

Та с правенето на новорегистрираните да могат да пишат само в разделите предназначени за начинаещи за някакво определено време доста ще филтрира форума. При начинаещите ще си се леят глупости и никой няма да се сърди. А в главния раздел ще са сериозните теми. Така никой на никого няма да пречи и темите ще престанат да се превръщат в война между по-новите във форума и тези които са отдавна.

 

Ок, обаче кой ще определя кой е можещ и знаещ и кой не, и коя тема е глупава или не? Или сега целта е да видим кои са спецовете в форума, че и на определени да им се вдигне самочувствието (не говоря за точно определени хора).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пак ли не се разбира... Прави се че всички , АБСОЛЮТНО всички новорегистрирани ще бъдат ограничени да пишат само във подфорумите за начинаещи.

В срок например седмица или месец след регистрацията или натрупване на даден брой мнения , получават права да пишат навсякъде. Готово. Никой няма да бъде съден като неразбиращ или подобно. ЕДНИ ПРАВИЛА ЗА ВСИЧКИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

That's exactly what I ment! :yahoo:

 

И просто е нечестно да се третират еднакво всички новорегистрирани, които НЕ Е задължително да са ламери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има някакво идеално решение на проблема. Но все пак съм на мнение, че би било да има отделен раздел за консултации и темите пускани не на място просто да се трият. Единственият проблен си остава извънредната работа за модераторите, а те си имат много и без това.

 

А колкото до това кой е начинаещ, не мисля че има адекватен начин това да се определи, все пак всичко зависи от гледната точка на преценяващия и неговото собствено ниво. Точно затова мосля че не е редно и да има такова разделение. Може би единственото , което има известен смисъл (поне според мен) е , ако е технически възможно да се ограничат постовете на новорегистрираните потребители, независимо колко са начинаещи или напреднали, с цел същите да имат време чрез четене малко да се ориентират във форумната атмосфера и така евентуално да се избягват някои от конфликтите.

 

Но мисля, че наистина нещо трябва да се направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, във времето Black Bird, kolio_k или Evtim Djerekarov са били новорегистрирани. Това прави ли ги лаици и т.н. че да не могат да пишат, а само да четат за_някакъв_период ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, във времето Black Bird, kolio_k или Evtim Djerekarov са били новорегистрирани. Това прави ли ги лаици и т.н. че да не могат да пишат, а само да четат за_някакъв_период ?

Именно.

 

Но е хубаво някой модератор или админ да си изкаже мнението по въпроса в темата, защото все пак не решаваме ние :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ще могат да пишат, просто не навсякъде и не завинаги. Не може да е някаква абсолютна свободия, особено като се има предвид нивото на по-голямата част от българските интернет потребители :yahoo: Вярно е, че така и някой, който не трябва ще пострада, но все пак е временно, а без мерки, положението няма да става по-добро. Малко работа се отваря на support-а, но поне ще се улеснят за в бъдеще

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.