Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложение


Recommended Posts

Имам предложение да се обособи отделен раздел 'консултации за начинаещи', където да се местят всякакви теми от рода 'коя от двете', 'кажете китара до хххлв', 'с коя да започна', 'как да си сменя струните', че просто този раздел се пълни с теми, на които е отговаряно многократно. Вероятно I'm getting ahead of myself, но наистина е гадно половината от новите теми да нямат никаква музикална или свързната с музиката стойност, единствено консултантска, при това в по-голямата част от случаите - отвратително неграмотно задаване на въпроси, нетърпеливост и произтичащите оттам multiple postings и репчене пред другите

 

Вероятно темата ми ще замине скоро към боклука, но просто исках да изкажа наблюдението си. Нямам нищо против питането, но да не е за вече отговорени въпроси. Всеки може да отдели 30 минути да разгледа целия раздел, не е малък, но просто го мързи и пуска тема, със същото съдържание, като писана преди седмица, месец, година, многократно.

 

:) Малко по-радикално - хора с под 1 месец от регистрацията не трябва да могат да постват, само да четат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам предложение да се обособи отделен раздел 'консултации за начинаещи', където да се местят всякакви теми от рода 'коя от двете', 'кажете китара до хххлв', 'с коя да започна', 'как да си сменя струните', че просто този раздел се пълни с теми, на които е отговаряно многократно. Вероятно I'm getting ahead of myself, но наистина е гадно половината от новите теми да нямат никаква музикална или свързната с музиката стойност, единствено консултантска, при това в по-голямата част от случаите - отвратително неграмотно задаване на въпроси, нетърпеливост и произтичащите оттам multiple postings и репчене пред другите

 

Вероятно темата ми ще замине скоро към боклука, но просто исках да изкажа наблюдението си. Нямам нищо против питането, но да не е за вече отговорени въпроси. Всеки може да отдели 30 минути да разгледа целия раздел, не е малък, но просто го мързи и пуска тема, със същото съдържание, като писана преди седмица, месец, година, многократно.

 

:) Малко по-радикално - хора с под 1 месец от регистрацията не трябва да могат да постват, само да четат.

 

Като изключим, че това ще отвори много работа и на без това сериозно заетите модератори, идеята да се направи отделен подраздел за консултации си има добрите страни. Тема за начинаещи има пинната по горе, но не знам дали някой въобще я чете. Просто мисля, че проблема ще е в това, че някой ще трябва непрекъснато да мести теми, поне в началото, а те никнат като гъби. Иначе наистина фокуса в китарния раздел е почти изцяло насочен към отговаряне на въпроси на по неопитни съфорумници от типа - коя китара да избера. Това прави раздела доста безинтересен за всички други потребители.

 

п.п. Не мисля, че трябва да се ограничават правата за постване на никой във форума. Просто лично мнение, някак не ми звучи правилно

 

п.п.2 Има си място за предложения по принцип

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ще бъде преместена скоро, а това за ограничението на правата за постване ще е временно - точно с цел да се намали нашествието от теми. И трябва всеки нов да има като твоя custom title :thumbs_up: Нивото на форума може да се вдигне доста сериозно, само трябват корави мерки. Иначе всичко заминава в посока forums.data.bg

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(до sasoh) След като не ти допада тема,просто недей да я четеш,никой не те насилва.Ако не е добра(тъпа)тя ще остане без коментари.Чети заглавията-така ще разбереш. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично най-много се дразна, че новите и тъкмо прохождащите питат само КАКВО и КОЛКО. Само материалната страна ги интересува. Никой не пита теоритични неща, неща сварзани със използването на някой техника.

Новаците ги интересува само "да си вземат китарата" и да почнат "да къртят". Как ще "кърти" като нищо няма в главата му като знания. То не е само палър кордс и до там да свърши музиката. Казвам , че не зная нищо още с оглед на това, че щом пускат безброй теми с еднакви въпроси, значи не са се и интересували досега за самите инструменти, камоли за другите неща които вървят съссвиринето.

Темите в повечето случаи завършват с отговора "Отиди и пробвай, реши сам." Новака почва да се дразни, защото не му е свършена наготово работа, но в крайна сметка купува това което е харесал.

 

Според мен ограничението само като читатели е добра идея.

 

Или пък раздел в който новаците единствено да могат да пишат в продължение на 1 месец. Останалите раздели само да ги четат. За да не са нещо като обидени. Може като подраздел за всеки раздел... например Китара и подраздел Консултаций и въпроси. Нещо от сорта.

 

Аз и 3DL , имаме още едно предложение. Раздел/подраздел за ревюта на различни инструменти. Да се направи нещо като бланка с въпроси които да попълни собственика на даден инструмент. Нещо в стил Harmony-Central.com. Според мен доста ще намали постояните въпроси.

 

Ако на модовоте им е трудно наистина, мога да помагам с местенето, ако желаят.

 

 

Поздрави, Даниел.

 

ПС:

 

Съжелявам ако съм те ядосал с нещо.Нов съм в този форум и мисля,че си прав.Темата ми е тъпа.Моля някой да я изтрие...

Темата не е никак тъпа. И кой си ти, че да казваш дали да се трие. Ние само обсъждаме и предлагаме. Модераторите казват кое да се трие.

И защо веднага го приемаш като дирекна обида към теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да, защото 10 поредни теми със заглавие 'Проблем', 'Имам въпрос' винаги ще сочат към избор между 2 китари, а не за някакви по-специфични и ИНТЕРЕСНИ неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(до sasoh) След като не ти допада тема,просто недей да я четеш,никой не те насилва.Ако не е добра(тъпа)тя ще остане без коментари.Чети заглавията-така ще разбереш. :thumbs_up:

Абе пич, нали като спре да ти чете темата няма да получиш отговор на ТЪПИЯ ти въпрос. Темата не е тъпа, постовете ти - СА.

 

Много се дразниш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: Подкрепям идеята за създаване на подфорум за начинаещи в китара. Известно време след регистрация да могат да пишат само в подфорума (+ останалите общи форуми естествено, не сме комунисти :girl_witch: ).

Наистина и аз вече рядко влизам в китарния форум, понеже ми е безинтересно в повечето случаи. Отделно, че като се опитам да кажа нещо смислено (според мен поне) се появяват сумати специалисти с опит 3 месеца, които завявяват тежкарски 'Свири както ти е удобно' или нещо от сорта.

Мисля че такъв подфорум доста добре ще се справи с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: Подкрепям идеята за създаване на подфорум за начинаещи в китара. Известно време след регистрация да могат да пишат само в подфорума (+ останалите общи форуми естествено, не сме комунисти :girl_witch: ).

Наистина и аз вече рядко влизам в китарния форум, понеже ми е безинтересно в повечето случаи. Отделно, че като се опитам да кажа нещо смислено (според мен поне) се появяват сумати специалисти с опит 3 месеца, които завявяват тежкарски 'Свири както ти е удобно' или нещо от сорта.

Мисля че такъв подфорум доста добре ще се справи с проблема.

Мерси аз подкрепата!

 

Поздрави, Даниел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че повдигнатите въпроси не се отнасят само за този подраздел на форума. Всички подраздели са пълни с елементарни и даже нискокултурни пълнежи.

Искам да споделя опит от други форуми, които също имат подобни проблеми.

Създават се "Потребителски Групи", организирани тематично, в които могат да пишат само утвърдени и квалифицирани членове. Четенето е разрешено за всички, за да няма сегрегация относно информираността на членовете на форума. Така се елеминира писането на глупости, нивото на темите постепенно става високо и професионално, а в същото време обикновенния или начинаещ съфорумник може да се учи и да повишава своята квалификация. Много от тези, които гледат само материалния израз естествено отпадат и не пречат.

Аз лично най-много се дразна, че новите и тъкмо прохождащите питат само КАКВО и КОЛКО. Само материалната страна ги интересува. Никой не пита теоритични неща, неща сварзани със използването на някой техника.

Не знам доколко този опит може да се приложи и тук, но нека да се дискутира, то ще си покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че повдигнатите въпроси не се отнасят само за този подраздел на форума. Всички подраздели са пълни с елементарни и даже нискокултурни пълнежи.

Искам да споделя опит от други форуми, които също имат подобни проблеми.

Създават се "Потребителски Групи", организирани тематично, в които могат да пишат само утвърдени и квалифицирани членове. Четенето е разрешено за всички, за да няма сегрегация относно информираността на членовете на форума. Така се елеминира писането на глупости, нивото на темите постепенно става високо и професионално, а в същото време обикновенния или начинаещ съфорумник може да се учи и да повишава своята квалификация. Много от тези, които гледат само материалния израз естествено отпадат и не пречат.

Аз лично най-много се дразна, че новите и тъкмо прохождащите питат само КАКВО и КОЛКО. Само материалната страна ги интересува. Никой не пита теоритични неща, неща сварзани със използването на някой техника.

Не знам доколко този опит може да се приложи и тук, но нека да се дискутира, то ще си покаже.

 

 

Точно за такова подразделяне става въпрос. Квалифицирането по този начин наистина би могло да помогне не само за подреденоста на форума, но и за по-добрата информираност на съответните потребители. Нека всеки който има мнение по въпроса да го сподели.

 

Дано темата не стане война между "обидените" новобранци и по-старшите. :):rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е демокрация това, че да недоволстват, по-старшите държат властта и зелените няма как да я вземат :rockon:

С ограничение на писането също обаче може да се заобиколи работата - масов спам :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало е и преди предложения за тия неща. По една или друга причина не са приети, но пък сега може да е по-друго.

Проблемът е, че нито възрастта, нито датата на регистрация те правят ламер. Тей че тия разделения и класификации биха били доста некоректни на места... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.