Jump to content
Българският форум за музиканти

Extazia - Лъжите на греха


Recommended Posts

Нова банда, ново парче, нов запис.

 

Автори: Blackmore_Fan и KhanAttila

 

В записа участват още трима яки музиканти, единият от които е съфорумец (DREAMMIND)

 

Приятно слушане и не пропускайте да дадете мнение. Всеки коментар е важен за нас.

 

Благодаря! :recourse:

 

Extazia - Лъжите на греха

Редактирано от KhanAttila
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време не бях чувал българска песен ,която да ме грабне така- за мене това е хит. Бегом в студиото пичове и не се помайвайте.Бих сложил само английски текст но това естествено си е мое мнение просто така го чувствам. Още веднъж поздравления за парчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Фил време беше да го сложите тука :headbang: Има доста голяма промяна от последния вариант , който съм чувал :cheers2: Особенно втория куплет..... много си променил пеенето и е станало по - яко, доста по-яко. Що не сложил още 2 гласа на припева, все съм си мислил, че ще звучи много по - добре, но това си е мое виждане....a аз всъщност нищо не казах за парчето - МНОГО КЕФИ. Поздрави и на Нико :)

 

 

 

 

 

 

 

 

ПП защо Екстазия???

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнението е много добро, инструментала ми харесва.

Вокала също се справя на добро ниво(като изключим "небрежното" блеене в началото, което пречи да се чуят ясно думите - явно този маниер е доста "фешън"), може да пее добре и има запомнящ се тембър.

 

Текста, обаче, според мен е на ниво "Талантите на БГ-радио" и едва ли е силна страна на парчето.

Извинявайте за откровението :headbang:.

Ако се поработи в тая насока, парчето ще кърти мивки на 100%.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнението е много добро, инструментала ми харесва.

Вокала също се справя на добро ниво(като изключим "небрежното" блеене в началото, което пречи да се чуят ясно думите - явно този маниер е доста "фешън"), може да пее добре и има запомнящ се тембър.

 

Текста, обаче, според мен е на ниво "Талантите на БГ-радио" и едва ли е силна страна на парчето.

Извинявайте за откровението :).

Ако се поработи в тая насока, парчето ще кърти мивки на 100%.

 

Мда, небрежното блеене определено дразни :rolleyes: фешън е било преди години, а и определено е пресилено като ефект

 

може би едно по стегнато вокално изпълнение ще е от полза, с по малко лигня, чесно казано не може да се разбере дали е "горя в очите на греха" или в "ушите на граха" - един път звучи като очи, друг като уши

 

златно правило е - ефектите са хубаво нещо, докато не се прекали с тях

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно казано не може да се разбере дали е "горя в очите на греха" или в "ушите на граха" - един път звучи като очи, друг като уши

 

Това е грубо,ама се напиках от смях... :rolleyes:

а сега сериозно...на мен ми се струва,че може да се усилят китарките..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преведете си някой хитови песни и тогава говорете. Колкото е по тежък и обременен с дълбок смисъл един текст, толкова по-малко хора ще го разберат. Относно БГ радио не искам да коментирам, не искам и да говоря за остава, на който толкова много хора им се кефят - за мен тяхната музика е лигава. Това тук е много по-стегнато, доближаващо се до нашите вкусове. Вече го казах веднъж - мнозинството от вас се кефят на пумията, която се излива в този форум и когато излезе нещо по- стойностно не му се обръща внимание. Не мога да разбера как може да се каже на черното бяло и обратното. Не говоря конкретно за песента. Разбира се всяка една критика ще помогне на музикантите, но нека се гледа малко по - реално.

 

 

"Сам в харама на моята душа

горя въе лъжите на греха

Само капчица мъничка сълза

горя в лъжите на греха"

^ТОВА Е ПО СПОМЕНИ

 

"Дали ще се слееш със мен?

Дали ще се скрием в нощта?

Сладък е всеки момент,

по-сладък от шоколад."

^ ТОВА Е КОПИ ПЕЙСТ

 

 

ПП всеки си има мнение. реших по тази дискусия да изкажа своето.

ПП1 Блеенето , за което говорите странно се получава само при запис. На живо не звучи така, предполагам , че ако мине през студио ще звучи много по-добре и тогава няма да ви звучи по този начин ;)

ПП2 Специални поздрави на DREAMMIND за участието му в парчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, то ако тръгнеш да сравняваш с остава... хаха, тя една стойносна група има повече идея и музика в една песен, отколкото остава в цялата им дискография

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък Остава почват да ме кефят даже на фона на останалите шнорхели които може да се чуят напоследък :)

 

иначе това парче наистина щеше да е хит ако беше излязло 1983 примерно... иначе сега е просто още едно от Бон Джови подобните клонинги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

иначе това парче наистина щеше да е хит ако беше излязло 1983 примерно... иначе сега е просто още едно от Бон Джови подобните клонинги.

Еми докато има подобни коментари Бг музиката ще си стой на ниво ''шоколад'' и тем подобни захаросани изделия.Доста детинско изказване от твоя страна( да не кажа смешно) ако си поразшириш музикалният мироглед и си махнеш капаците ще ти помогне доста във всяко едно отношение.Не ме разбирай погрешно не се заяждам ,но просто момчетата са вложили доста труд и имат голям потенциал ,за да ги сложиш с лека ръка в някакъв си твой жанров калъп.Видях ти страницата и да ти кажа честно ни бих си позволил на твое място да коментирам ,както и аз не се наемам да коментирам твойте творения.Но все пак живеем в БГ тука всеки е компетентен за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък да няма подобни коментари?

Моето мнение е същото като на biala - парчето е симпатично, има приличен звук и добър аранжимент, но стила му е ретро-хард рок отпреди 20-тина години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Специално по твоя въпрос с ретрото от преди 20 години искам само да спомена за едни , наречени Airbourne - кажи на кой ти приличат :hysterical::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото е по тежък и обременен с дълбок смисъл един текст, толкова по-малко хора ще го разберат.

 

Само ми стана интересно кой по-горе говори за сложност и дълбокомислие?!?

Големите американски хитове мен не ме вълнуват. Те са писани на език, който много малко от пишещите тук познават на чак толкова високо ниво, че да го оценяват. Буквалния превод е нормално да звучи тъпо - чужденците имат други изразни средства в езеците си, и тези изрази се разбират малко по-другояче от буквалния превод. На техния език нещата, които се пеят звучат нормално и ежедневно. Послушай текстовете на успешните български песни от

близкото минало. За сега май никой не успява дори да се доближи до тях. Хубавия текст е лесен за разбиране, недвусмислен(но смислен), казан с прости думи, но не банален или плосък, изчистен е от всякакви клишета или помпозни, тежки думи и изрази -> не всеки може да пише текстове, които звучат добре и са близко до слушателя.

 

Но все пак живеем в БГ тука всеки е компетентен за всичко.

 

Май включително и ти :thumbs_up: .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.