Jump to content
Българският форум за музиканти

Психо-акустичен (д)ефект


Recommended Posts

не си разбрал както трябва -- примерите бяха примери за psychoacoustics а не за конктретния случай, при който проблемите може би са другаде .... good bye ;)

 

p.s. а ако искаше все пак да се хванеш за някой от гореизброените можеше да го направиш с всеки пример който дадох (за което сигурно е имало причина хехехе ;) ) а не точно doeppler ;)

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Hehe, ok then...

Че имаше bullshits (понеже предпочиташ не родния си език) в писанията ти, yeah, но за разлика от тебе, аз съм минал фазата на "пишкомерене" и на желание с попрочетеното да предам нататък усещането, че съм открил Америка, и не съм тук да се дракам. ;) Не ми е на сърцето, не го изпълва. Не е моя работа да те съдя. Тук има достатъчно интелигентни хора, които сами ще си направят извода и писанията ти са на изложение. ;)

Едно време мой учител казваше: "Между знаещ и информиран има разлика". И в твое лице получих красноречив пример за един информиран човек. Е, всеки в областта си. ;) И по-леко с опитите за даване на наклон, хората са не по-слепи от тебе, да видят вариантите и възможностите - приятелски съвет. ;) Инак - добър опит за тънко измъкване. ;)

Good luck & goodbye, tnx for the fun. ;)

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш, progressive

 

Аз също слушам сръбски изпълнители... и има много добри, особено певци!

Това не ми пречи да слушам каквото ми душа иска!

Например и ултра див техно-рейв слушам и рап и чалгии кат ме водят на диско!

И откачам от кълчене! Звука там е не по-малко набучен... ма к'во ти пука!

Особено бас-честотите яко кривят... ма кво ти пука! Нали само кухари сме там!

:twisted: ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време мой учител казваше: ...

за съжаление само такива неща ти влизат в главата а важната материя от едното ухо и през другото...... мерси за вниманието! лек ден!

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Поредното въздухарско и абсолютно несвързано изказване! Но няма какво друго, да. Ако толкова си падаш по въздухарските работи, можеш да продължиш в офтопичен монолог, докато бъдеш издухан от модераторите, аз нямам такова намерение.

Искрено желая успех - в каквото си пожелаеш!

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахах чакай бе палячо я виж в последните ниаколко пост-а кой се впуска в дълги празни словоизлияния и после ми говори кой е въздухар -- поглеждай в огледалото винаги когато не си сигурен -- твойто няма и да се оправи!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш, progressive

 

Аз също слушам сръбски изпълнители... и има много добри, особено певци!

Това не ми пречи да слушам каквото ми душа иска!

Например и ултра див техно-рейв слушам и рап и чалгии кат ме водят на диско!

И откачам от кълчене! Звука там е не по-малко набучен... ма к'во ти пука!

Особено бас-честотите яко кривят... ма кво ти пука! Нали само кухари сме там!

:twisted: :bravo::bravo:

B):):bravo:

не си ме разбрал...

имах предвид че ако майка ти предпочита старите си записи(ошумени яко), то ти сигурно би предпочел новите- по-качествени ЦД-та. заради причините споменати от теб- че шума те побърква.

 

а, нямах предвид за стила!

всеки има вкус относно музиката, а и наистина има много добри сръбски музиканти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, ама аз не се заслушвам по сръбските музики, така както го правят тукашните (БГ) продуценти. От колите на разни "българи" ще чуете да думкат цигански маанета, турски кючеци, сръбски поп-фолк, румънски блудкажи и маймунски рап псувни облезени в ритъм...

 

но не и българска народна музика; или поне ансамблите от световна известност като Мистерията... Ф.Кутев и т.н.!

 

Ама Христос си го е казал, че... никой не пророк в собствената си страна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве момчета стига сте са джафкали . каса бира оправя спорове, ама уши не.

 

;)B);):beer::beer::beer:B);):beer:

Наздраве да е! А пишльовци с хелий винаги се намират. :lol:

:headbang::beer::rolleyes::beer:B):beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак на всяко гърне меродия, а? :) И прозрачни опити за присламчване. Всички ти видяха простотиите обаче; глупостите, които се опитваш да разстилаш, нямат никаква стабилна основа. Видяха, да. Че постовете ти, самозванецо, са предимно етерни плювалки, без да показват някаква качествена компетенция наистина, а прочетени и назубрени отгоре-отгоре фрагменти (напомням ти за т. нар. "четене с разбиране"). И поне като даваш примери и изреждаш, научи и си обясни съответните закони и ефекти какво точно представляват, за бога, защото дори се срещат и в учебниците по физика от средното отделение. ;) Но пък беше забавно с докачливостта ти и огъването ти на ръждясали ламарини. :D

Айде, имаш една бира от мене, най-вече заради писането ти на кирилица! Върви с мир. :cheers:

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво присламчване бе боклук ?!!? Хаххахаха.... аз на Fortissimo, така му викам от години... а твойто ще го видим -- русе е малък град! И си личи колко си интелигентен -- личи си колко си вкачил нещо от горните постове така че, я се скрий в някоя дупка(другаде място нямаш)!

втръсна ми да се занимавам с деца!!!!

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мене - с комплексари! Язък за (може би) 30-те ти години, ментално си много зле! Жалкото е, че самият ти нищо не си разбрал и никакъв смисъл не хващаш, нишката ти убягва, дори една дума не прочиташ правилно! Сиктир у твоята смръдлива бърлога! Никой не го интересува на кой, как и от колко време викаш, нито пък оправданията ти за изляната от тебе диария!

Най-вредни сте полуумните и полуглупавите!

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте, че ще дойде горския (musicman... прости за закачката) и ще ви разтърве.

 

phile-нце, браво за кирилицата! Имаш една бира и от мен, че прописа на собствената (по-произход) си азбука. :cheers:

 

@Stone

Спри за малко! Нека да го изслушаме какво има да ни каже. Да чуем неговата гледна точка по проблема. Каквото и да ни каже, не може да ни накара да му сложим изказването в рамка над леглата си!? Нали така?!

 

@phile

Кажи, братко! Кажи какво трябва да знаем за: психо-акустичния (д)ефект.

Наистина искам да чуя твоето искрено мнение. :hello: :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.