Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за лампов преамп?


aarab

Recommended Posts

Здравейте!

Искам да знам ако записвам с лампов преамп и микрофона ми ли трябва да е лампов или не и каква би била разликата?

Благодаря преварително :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Лампов микрофон" няма. Има електродинамични, кондензаторни, електретни, въгленови... както и някой подвидове. Общо взето всички се различават освен по принципа си на действие и с различен импеданс и изходно напрежение. Апаратурите конструирани за определен тип микрофон не могат да работят с друг вид, а това че преампа е лампов не е никакакъв ориентир... Има хора които са запознати с подобен вид техника, но напиши поне марка, модел... за да може някой да ти отговори :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лампови микрофони има .. примерно Neumann M147. Не си длъжен да записваш с лампов микрофон. Преампа по принцип е за всякакъв вид микрофони.

 

Каква е разликата - еми знам само теоритично затова няма да пресъсзадам това което някъде съм чел и не съм убеден че е 100% достовено

 

Поздрави

Алек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"The M 147 Tube is a vacuum tube condenser microphone... Following the capsule is a tube that functions as an impedance converter. "

 

Не мога да твърдя, че владея английски, но просто ми стана интересно... до колкото разбирам "лампов" тук е по-скоро игра на думи от фирмата производител... Микрофона е кондензаторен и има вградено стъпало с една лампа която работи като импедансен преобразувател... което си е отдавна известен похват при устройствата с висок изходен импеданс. Също както има и активни адаптери за китара и въпреки, че имат вградена електроника това не ги прави "транзисторни" нали :thumbs_up: ...Не че има някакво значение :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за този микрофон: http://www.visiarts.net/catalog/product_in...c9d400f8a13c280

Благодаря на отзовалите се и чакам конкретно за този микрофон инфо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Популярното наименование на микрофони, които съдържат лампа в собствената си електроника е лампови микрофони. Най-разпространени сред тях са кондензаторните и тук таме по някой лентов (ribbon) се намира.

Ламповият микрофон не е задължително да се използва с лампов микрофонен предусилвател. Това са две различни неща. С лампов предусилвател можеш да използваш какъвто и да е микрофон. Както и с лампов микрофон, какъвто и да е предусилвател.

Със споменатия микрофон опит нямам, така че нищо не мога да ти кажа. Защо си се насочил към него? А за какво ще го използваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

За запис на вокали предимно. Четох много по темата и сигурно ще взема лампов преамп и кондензаторен мик с голяма диаграма. :hysterical: Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук следващият въпрос е какви вокали - мъжки/женски, какъв глас, какъв стил? :hysterical: Но най-добрия вариант е с вокалите под ръка - ходиш и пробваш или разчиташ, че си чул достатъчно семпли от нет-а.

 

Между лампов и лампов предусилвател има огромна разлика и в някои случаи е по-добре да си вземеш (или да ти направят) просто добър предусилвател, отколкото да си вземеш "лампов", в кавички :), предусилвател.

 

успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време ми се върти този въпрос, кажете тогава кои са тези лампови предусилватели( от ниския ценови клас ) които си заслужават, и кои не. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко имаш възможност, разбирай финанси - не си губи времето.

 

Ако нямаш - какво да казваме? :) Взимаш и действаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Studio Projects VTB-1 is the ultimate in low cost mic preamplifier technology. Incorporating true class A/B switching, the VTB-1 is a totally discrete circuit. Unique to the VTB-1 is the "Tube Drive". The Tube Drive is a variable drive to a 12AX7, that allows the user to blend as little, or as much of the Tube Drive they want. This VTB-1 allows the user the most flexibility of any mic preamplifier in it's price class.

 

 

Ако искаш изцяло лампов студиен преамп , на който лампите работят с високо анодно напрежение трябва да заделиш доста по висока сума.

 

Лично аз мога да класифицирам Studio Projects VTB-1 - като солид стейт преамп с лампичка по пътя на веригата - за цвят .

Нещо то сорта на Art преампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сферата на микрофонните предусилватели повечето от "големите" са транзисторни и са много, много добри (Neve, API, Great River, Gordon, D.W. Fearn, Hardy, Chandler, etc, etc...). Toва разбира се абсолютно не означава, че няма чудесни лампови предусилватели (Gyraf, Millenia, La Chapell, etc)...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсотно прав си обаче няма как да поставим Studio Projects VTB-1 наравно с горните.

 

Отново се получава тема с питане за велики неща в началото , а после стигаме до най бюджетните.

 

Абе един вид стандартно за последните няколко години в тоя форум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и никой не го прави, следователно - "Ако нямаш възможност, разбирай финанси - взимай и действай", защото няма значение какво ще се каже/напише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.