Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar World Speed Record ...


Jordan_J

Recommended Posts

Мислех, че вече няма клипче, което да има думата "speed" в името си и да ме учуди с нещо, но тоя е направо ИЗУМИТЕЛЕН. Наистина невероятна техника, вече и аз не знам какво НЕ е възможно да се изсвири :P

P.S Аз не на 170 темпо, ами на 150 сигурно няма да мога даже, какъвто съм сакат, но тоя човек вдъхновява :)

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гледам го, гледам го и не мога да се отърся от усещането, че има нещо съмнително в цялата работа, но ако съдя по отзивите изглежда съм единствения скептик наоколо. Първо изпълнението при темпо 170 лично мен не ми харесва като звукоизвличане - пикингите са си там, но нещо ме дразни яснотата (или по-скоро неяснотата) на отделните ноти. Между звука на първите 2 и следващите 3 изпълнения се чуства голяма разлика и това не се дължи на темпото - тонът става по-силен и груб. Напълно ми е ясно че часовникът в левия ъгъл и водещия вдясно са сериозни аргументи в полза на автентичността на записа, но явно на мен не са ми достатъчни. М/у другото послушах изпълнения на младежа в интернет и въпреки превъзходната техника която демонстрира там нито веднъж не забелязах да използва скорост която да доближава демонстрираната при записа на рекорда. Дано грешката е в моя телевизор, ще се радвам да знам, че човешката физика позволява толкова бързо движение, макар че при свиренето на китара това не е особено полезно, защото при подобна скорост само китаристът знае какво свири в момента :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам и аз съм със зяпнало чене от това свирене, обаче пък точно авторските неща които чух във профила му в май спейс не ми направиха абсолютно никакво впечетление ... Голяма работа като свири в темпо 320 бпм, има си рекорда има си техниката и толкоз ... Ама колко хора преди това са гу чували и дали изобщо ще го чуят е отделен въпрос ... Много китаристи са доказали до сега че въпроса не е в ултра бързото свирене а в мисълта ... Която при въпросния пич не е на ниво ... ЛИЧНО МОЕ СИ МНЕНИЕ С КОЕТО НЕ ИСКАМ ДА ЗАСЕГНА НИКОЙ ОТ СЪФОРУМЦИТЕ ... Все пак има свобода на словото и мисълта :ok:

 

Наздраве :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...там нито веднъж не забелязах да използва скорост която да доближава демонстрираната при записа на рекорда...

Не очакваш да свири всяка композиция на темпо 320, нали? :)

Тази мелодийка я е фанал на 7 годинки и оттогава по 4 часа на ден само нея пили. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, разбира се би било доста глупаво, но е странно китарист който претендира за най-бърз в света да не погаделичка егото си с някой-друг хипер бърз пасаж вмъкнат някъде из инструменталите му. М/у другото не са малко китаристите които упорито години наред усъвършенстват техниката си, но аз поне не съм виждал някой друг да стърже толкова дълго с такава бясна скорост, не че на останалите им липсва желание... Пак казвам - може и да е истина, но аз нещо не вярвам за сега. blink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на тоя пич!

МОже от малък само това да си пили , ала ето че е дало резултат , на нас

като ни блъскат главите у стената от малки , к'во от това :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво от това, нали знаете на кого казват бавната ръка ;)

 

и ви желая да свирите като него а този да си прави рекордите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.