Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за китара Factor New Line :)


Recommended Posts

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе, състейн-мъстейн... ние с флойдовете кво да кажем тогава?

 

Ами сега, ако кажете, че нямате пък повече състейн от един Squier или Stagg Strat тип китара... Въпреки, че вчера открих нещо много интересно. Нови струни, нов състейн. Вярно, че преди бях с 8-ци, а сега съм на 9-ки, но на седма позиция на сол 11-12 сек. с не много гейн, но с малко компресия на звука... Но ако тръгна нагоре по грифа...

 

ПП:Интересно в смисъла, че никога не съм имал състейн...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз като лаик да ми питам нещо... не е ли по-скоро Лес Пол МОДЕЛ, а не копие?

 

Има един модел "Лес Пол" и горе на главата пише "Gibson". Всичко друго е имитация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^...принципно съм съгласен че само "Gibson" е "Лес Пол" и всичко друго е менте...но има повече от един модел..."ЛП студио", "ЛП стандарт"...и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, не се изразих правилно. Марката е единствена, моделите са няколко :girl_witch: Иначе не съм сигурен, но мисля, че Orville и Epiphone може би също имат право да полават "Les Paul" в името си :greenangel:

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Мда, тва е щото са част от семейството на Гибсън.

 

Тва като историята със Стратокастерите. Има две фирми, чиито Страт тип китари не се наричат "Страт копия". Тва са Фендер и Скуаер. Просто защото едната притежава другата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, състейн-мъстейн... ние с флойдовете кво да кажем тогава?

 

Ами сега, ако кажете, че нямате пък повече състейн от един Squier или Stagg Strat тип китара... Въпреки, че вчера открих нещо много интересно. Нови струни, нов състейн. Вярно, че преди бях с 8-ци, а сега съм на 9-ки, но на седма позиция на сол 11-12 сек. с не много гейн, но с малко компресия на звука... Но ако тръгна нагоре по грифа...

 

ПП:Интересно в смисъла, че никога не съм имал състейн...

Ако сложиш 10-ки или още по-добре 11 -ки ще имаш по-плътен и масивен тон.На някои китари определен тон по грифа държи доста по-дълго от останалите,а имат и затихващи тонове.

Ако им се занимава на лютиерите във форума ще го обяснят по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз като лаик да ми питам нещо... не е ли по-скоро Лес Пол МОДЕЛ, а не копие?

 

Има един модел "Лес Пол" и горе на главата пише "Gibson". Всичко друго е имитация.

 

 

ами сори, аз си мислех, че е като Стратокастър - много фирми изработват модел-а на "Фендер"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш 10-ки или още по-добре 11 -ки ще имаш по-плътен и масивен тон.На някои китари определен тон по грифа държи доста по-дълго от останалите,а имат и затихващи тонове.

Ако им се занимава на лютиерите във форума ще го обяснят по-добре.

 

Дам, това са си глухи тонове по грифа и малко или много, една голяма част от китарите, скъпи или евтини имат тоя проблем. Тва беше обсъждано в изработка и ремонт. "Fathead" (месингова пластина се слага от задната страна на главата, като идеята е да прибави повече маса, именно за глухите тонове.)

 

Иначе 11-ки са ми много тежки.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, не се изразих правилно. Марката е единствена, моделите са няколко :greenball: Иначе не съм сигурен, но мисля, че Orville и Epiphone може би също имат право да полават "Les Paul" в името си :D

 

...Упс...съвсем ги забравих...прав си та дрънка...но при все това "Gibson" е истината май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

най- забавното от цялата работа е, че сега в магазина (в варна) си продават и ГИБСОН . :D Всеки път когато минавам оттам не пропускам да им се порадвам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.