Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за китара Factor New Line :)


Recommended Posts

Здравейте :hysterical: . Напоследък имам някакви мераци да пробвам нещо ново , затова реших да взема нова китара по-добър клас от Йамахата (EG 012) ..

Бях се ориентирал към Джаксън JS30KV King V™ , но днес видях в един музикален магазин във Варна една китарка Factor new line , която отначало помислих за Гибсън и се стреснах... Понеже не съм информиран и не намерих нищо в търсачката реших да попитам някой съфорумец свирил ли е на такава китара (Factor New line) и доволен ли е? Основната идея е да разбера коя от двете китари ( JS30KV / Factor) е по-добра тъй като не съм сигурен дали в София ще мога да пробвам някъде Фактора..Не мисля ,че стила на свирене в случая е от значение защото поне с Йамахата с правилния сетъп повечето неща звучаха добре :hysterical: . Мерси предварително :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Зависи от цената. Фактор имат много евтини китари (200-300 лв.) и по-скъпи.

На практика това са китари, произведени в китайски заводи, поръчани от магазин Фактор, с напечатано тяхно лого на главата.

За разлика от други съфорумци, аз няма да изкажа крайно лошо мнение за тях, понеже съм пробвал и съм на мнение, че качеството им е същото като средностатистическото качество на китарите от този ценови клас.

Чудеса от евтини китари, обаче, не очаквай - свирят в общи линии толкова, колкото и струват.

Този фактор, ако е от тези под 300 лв свири като китара за под 300.

Ако джаксъна е от тези, които са МАЛКО по-висок клас и струват малко повечко, логично е джаксъна да свири малко по-добре.

Не знам за какъв фактор говориш.

В София фактори има в магазин Фактор(читалище Лиляна Димитрова).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси за мнението.Изобщо не бях запознат с цени/клас на китарите Фактор..Като прочетох Китайски заводи се поотказах :hysterical: .

Фактора знам само че беше черен и приличаше на Гибсън по форма не мога да го намеря в интернет..Джаксъна който съм избрал е This one ,като го пробвах в магазина не звучеше никак зле за цена 650 лева..Мерси много за инфото ясна ми стана картинката :hysterical: .

Редактирано от Zero Tolerance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Качеството на почти всички китари в този ценови клас е такова и заводите, в които се произвеждат не са по-различни.

 

И все пак: сравняваш метълски джаксън със класически лес пол - малко сокоизтисквачка vs. тостер се получава.

 

ПС: Е, пич, за какво говориш тогава? Сравняваш китара за 200-300 с китара за 650.

Има Фактори за 650, които може и да свирят по-добре от джаксъна, примерно, обаче твоето сравнение е неуместно.

 

На твое място бих взел Blade за тия пари - лично мнение/вкус.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
само да кажа че JS серията по последно инфо е някаде към 520 кинта в Райзинг-а, незнам ти къде си ги гледал тия по 650 о.0

 

В технополиса до Арена Младост :) .

 

И пак мн мерси за подбробното инфо на Евтим <_< .

Редактирано от MDFk
айде и аз се намесих тука :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дай още малко редакция и ще го налучкаш <_>

Радвам се, че съм бил полезен!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Талашитови по принцип няма. Виждал съм евтин Ibanez от MDF.

При най-евтините factor съм виждал някакви агатис/смърч. Шперплат за сега не съм виждал там. виждал съм и евтин фактор страт от елша, доколкото помня, де.

При по-скъпите материалите са по-добри.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Tалашитова китара, макар и най-евтината и долнопробна, според мен никой завод не си би позволил да прави. Всички много добре знаем как се рони и назъбва дори добре пресования и добре слепен талашит, и не мога да си представя как се очаква да се направят всичките извивки и скосяването под дясната ръка на такава китара и след това да се сложи приличен финиш отгоре. Това би означавало доста ръце кит отгоре, който да трябва да се заглажда, шлайфа и т.н., от което ще излезе, че 50% от работата по китарата е финиш...

 

Шпертплатът е друго нещо, той е доста по-солиден от талашита. И аз съм виждал шпертплатова китара.

 

На Фактор съм свирил, на точно такъв Les Paul имитация, макар и само един път и мога да кажа, че китарата, предвид цената си, беше приемлива. Вярно, нямаше никакъв "отговор" от дървото и тонът неше все едно да биеш одеало и да чакаш да дрънчи <_< Не знам на какво се дължеше - лошо дърво, лоша конструкция, лоши струни (защото беше и с доста стари струни...)? Но все пак, Лес Пол тип китара за ~230 лв си е добре.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

точно тоя лес пол ся го има в варненския фактор - и аз като го видях са стреснах ама кат погледнеш главата ти става ясно пък и за 260 лева ... мисля да ходя да я пробвам с един фр ама ако има по добри копия на лес пол до 300 лева моля ва казвайте :punk_guitar::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох Китайски заводи се поотказах :greenangel: .

Джаксъните от тоя клас мисля, че се произвеждат в Индонезия...Не че нещо, това не е определящо.Най-добре се довери на ушите си, а не на предразсъдъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно тоя лес пол ся го има в варненския фактор - и аз като го видях са стреснах ама кат погледнеш главата ти става ясно пък и за 260 лева ... мисля да ходя да я пробвам с един фр ама ако има по добри копия на лес пол до 300 лева моля ва казвайте :):)

 

hum странно.... точно по същотоо време ходих да питам за тоя лес пол и продавача ми каза че е 280 лв. разликата не е голяма но все пак ми е странно.....

whatever...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, нямаше никакъв "отговор" от дървото и тонът неше все едно да биеш одеало и да чакаш да дрънчи Не знам на какво се дължеше - лошо дърво, лоша конструкция, лоши струни
Не очаквай за толкова пари друго..по добре събери 550лв за Винтидж,поне има тон и състейн.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ОК дето ти го разправят хората ,ама най-важното е китарата да ти пасва и честно казано аз никога не бих сикупил ричууд или фактор.Тва е все едно да се върнеш във времето на кремонеще и орефендер.Няма смисъл ,не винаги кинтите означават качество и винаги съм бил и ще бъда против тая теза,щото едва ли не ако нямаш кинти никога няма да станеш невероятен китарист или пък няма да можеш да изсвириш определени неща на евтина китара.Дерзай,пробвай и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.