Jump to content
Българският форум за музиканти

Sqvet Za Kitara


phile

Recommended Posts

Zdraveite,

 

Ami znachi az go postnah tozi vqpros i na drug forum no ponejee tuk gledam che ima predimno kitaristi shte go zadam i tuk. Ne sqm baral kitara ot moje bi 7g kogato mi se naloji da si zaloja moiata zada si platia renta ("RichBitch" BCRich, US Made Original fender body) za apartamenta... no sega sqm reshil da si vzema edna i si pravia edin vid "wish list" ot takiva koito sreshtat tezi pokazateli:

Solo, Fender-type body, Bound Rosewood za predpochitane, Fast Action, 24Jumbo, Kolkoto po-tejka tolkova po-dobre, PickUp config: za predpochitane: H-S-H(proizvoditel nz shtoto tova se smenia), Floyd Rose Tromolo or derivative ( za predpochitane ProEdge ili LowPro, moje i Wizzard -type)[vajno mi e da moje da pravi dobqr dive i butterfly...sqshto taka i da e dobra za "sweep picking"),.....

 

Kakvo bihte preporqchali ?!!? B)

 

Za momenta sqm se sprial na Jem7V... toi mi e mechta ot kakto biah na 16.

 

Blagodaria predvaritelno....

 

P.S. popravete me ako gresha, prosto naisitna ne razbiram, no ot lichni nabliudenia Jem-a si ima moje bi fastest action, nabliudeniata mi sa ot Jackson, Kramer, Yamaha, Washburn, BCRich, Carvin, Gibson i Fender.... ne mi se otdade na esp i na niakoi ot drugite po-ekzotichni :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

JEM-a е мноо добра китара.

Ама fastest action-a e въпрос на усещане и конструкция на ръцете B) Taka че за всеки е индивидуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе аз ако ще давам много пари за китара, бих държал тя да е neck-through-body или поне set-neck и да има махагоново тяло - много ме кефи как резонира звука, много "топъл & мек" тон се получава. Ако има пиезо кристали - още по-хубаво !

 

Джема си е страхотен и с него ще можеш да правиш всякакви изродщини с тремолото, но той не отговаря на исканите от мен спецификации, затова не бих го взел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-благородно ще ти завиждам, ако вземеш jem !!! B)

Страхотна китара, убийствено тремоло, космически дизайн, съвършен комфорт за ръчичките!

Успех!!! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз май съм пристрастен(да се разбира и по двата начина) но според мен тва е най яката китара, ако можех бих си купил по една от всеки модел B)

 

истината е че грифа(JEM) не е най-тънкия в гамата на ibanez( примерно super wizard-а e по-тънак) и китарата не идва настроена оптимално от завода, но ако си поиграеш малко да я настоеш към собствените си нужди, става един великолепен инструмент, който надали ще искаш за замениш някога, поне с мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: JEM :huh:

....eee чак пък. :headbang:

 

Що не видиш френските LAG (www.lag.fr) например. На мен грифа им е по-удобен от на JEMy. И са си с Флойд тоже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ehh Super,

 

Blagodaria na vsichki za otgovorite. Opredeleno shte sa neshta da imam v predvid ;) az se nadiavam nai kqsno sredata na godinata...

 

@Nalbantov: Brato, edno vreme ... edno vreme .... sega prosto znaia kak da dqrja kitara pravilno ;) i da izkaram neshto na Metallica (da go duhat seliacite v momenta -- nai-omraznata banda sa mi)

 

@Angermeans: Az po princip pqk ne se kefia na neck-thru, edin Kramer Custom mi se nalaga vednqj da opraviam i sled tova mi se udade da si poigraia s nego baia i ..... ne znam ... ne mu se izkefih ... tochno na neck-thru-to ... i na Jackson sqshtoto neshto ;)(( moje i v men da e problema... No za mahagona opredeleno si prav ;)

 

@JEMer: az mislia che vsichki kitari sa taka. Az pone kato vzema nova pqrvoto neshto e da i svalia prujinite i da preconfiguriram vsichko...

 

@synchu: Taka e za action-a ... ama kak da ti kaja ... probval li si Flight of the bumblebee ili neshto na Malmsteen na Kremonka ;) moita pqrvata imashe 1.5cm razstoianie na 22-ro mejdu struna i pragche.... ;) Sega obache otivam da giv idia tezi Lag ;)) mnogo me zainteresuva...

 

P.S. za blues i ot sorta na a la Gary Moore (neveroiaten v tova koeto pravi) feeling ne sqm vidial po -dobra ot edin Les Paul ... 1947 ... pqrvite 100.... kato go poglednesh shte si pomislish che sa go izpolzvali da paziat kokosharnika ot dqjd i drugi jivotni ot kakto e napraven .... kato go barnesh obache ..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synchu: Taka e za action-a ... ama kak da ti kaja ... probval li si Flight of the bumblebee ili neshto na Malmsteen na Kremonka ;) moita pqrvata imashe 1.5cm razstoianie na 22-ro mejdu struna i pragche.... ;) Sega obache otivam da giv idia tezi Lag ;)) mnogo me zainteresuva...

Абе да ти кажа - пробвал съм ;) И мойта Кремонка беше такава докато не се научих да си ги правя годни за употреба китарките....

Ама виж ги Лаговете ...много са добри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ne mojah ... kakvo li ne probvah s moita .... btw neshto problemi mi dava sqs Lag a pqk na men frenskia mi e malko rqjdiasal :( .... ama ne moga da vidia tam nikakvi kitari :( ima link kqm niakakqv drug site koito ne se otvaria pri men...

Сори братче...

Животът е гаден :(

Все пак пробва ли вместо клик върху линка, просто да препишеш същия адрес в нов прозорец. При мен минава този номер (по някой път) :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу тиквеници, изместили си картинките на друг сайт. Пробвай тук:

http://www.laboitenoire.net/guitare/marque...=271&chapitre=3

 

Bedarieux Collection им е топ серията. Виж Arkane моделите (не всички цветове имат картинки така че пробвай няколко линка:(). Ако пък от старите серии успееш да намериш някъде Metal Master - тва е направо убиец китара.

 

Electrane им е по-евтината, виж АК200 - също добър инструмент (наследник на Rockline :( which rulz big time).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@boogerman: mi ne e ot tova... samia link raboti prost content na site-a na Lag e premesten i tam niama razilchnite modeli predstaveni sqs images... ima link kqm site-a koito bi triabvalo da raboti no toi ne bachka.... :(

 

@synchu: super. Mersi mnogo sega shte gi pogledna ...az namerih niakakvi po stari modeli -- shte triabva da se probvat na rqka ..shte ida do SamAsh i Manny's music da vidia dali gi imat napravo (te po princip sa dosta dobri za kitari ... Manny's de)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа ще е чист късмет да ги намериш в Щатите, ама знае ли човек може и да има? Пиши във всеки случай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.