Jump to content
Българският форум за музиканти

Access Virus Vs Clavia Nord Modular Vs Novation Supernova


Recommended Posts

Интересно ми е какво ви е мнението за тези три синта,всеки представител на аналоговия моделиращ звук на 3 различни държави,и кой от трите бихте избрали и защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Virus като че ли е най-предвидим, с най-консервативната представа какво трябва да бъде VA. (BTW, идеята зад "Total Integration" някак предполага, че досега синтезатори от такъв клас са създавали нерешими проблеми при работа с компютър - нещо, което хич не е вярно. По-скоро звучи като "Hardware synth for dummies". Мое мнение.)

Supernova - та май e най-гъвкав в класически смисъл, и най-чист и избичен като звук. Но от него нямам преки впечатления.

Nord Modular e най-добър за експерименти; не знам дали изобщо трябва да е в тази категория. Със сигурност може да извади аналогов звук, но с такава архитектура ако само се опитваш да правиш аналогови възстановки, е направо безхаберие. Иначе при експерименти много лесно може да ти извади някакви размътени цапаници... Също и извънземни пачове дето в никакъв случай не имитират аналогови. Полифония - много зле; повече за сола, ефекти, единични неща, екстравагантности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Virus като че ли е най-предвидим, с най-консервативната представа какво трябва да бъде VA. (BTW, идеята зад "Total Integration" някак предполага, че досега синтезатори от такъв клас са създавали нерешими проблеми при работа с компютър - нещо, което хич не е вярно. По-скоро звучи като "Hardware synth for dummies". Мое мнение.)

Supernova - та май e най-гъвкав в класически смисъл, и най-чист и избичен като звук. Но от него нямам преки впечатления.

Nord Modular e най-добър за експерименти; не знам дали изобщо трябва да е в тази категория. Със сигурност може да извади аналогов звук, но с такава архитектура ако само се опитваш да правиш аналогови възстановки, е направо безхаберие. Иначе при експерименти много лесно може да ти извади някакви размътени цапаници... Също и извънземни пачове дето в никакъв случай не имитират аналогови. Полифония - много зле; повече за сола, ефекти, единични неща, екстравагантности.

 

Аз по-принцип ги имам и 3-те модела,интересно ми беше и друго мнение.За мен най-уникален като звук и възможности е CLAVIA NORD MODULAR,не само че може да имитира перфектно старите аналогови синтове,но е способен да създаде и собствени уникални звуци.Просто там нещата като синтез ми се струват безкрайни,има и FM,и аналогово моделиращ синтез,и какво ли още не,просто може да свържеш всичко с всичко,има над 100 модула,секвенсери,дръм машини и т.н.

 

VIRUS-a също е доста уникален,доста добре влиза като звук в микса на траковете,някак си прави старите звуци да звучат по нов начин,и бас,и lead-овете са уникални,а за SUPERNOVA-та на NOVATION-много чист и дълбок звук,страшен бас и доста възможности като цяло!Звучи ми доста ORBITAL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.