Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся китара с висок "output".


goqe

Recommended Posts

Издирвам китара, която има висок "output"(незнам как точно се превежда).

Да може с тремоло да вряска че да заглушава Dimebag. :)

 

Ако може от www.thomann.de и да ме осведомите какво трябва да гледам като търся точно по този критерий.

Ако може да е с по-странна форма...(Explorer,Flying V etc.)

 

П.с - Кой знае още колко теми ще направя докато си купя китара...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да е с по-странна форма...(Explorer,Flying V etc.)

 

да ти кажа повечето китари (ако не и всички) с тази форма са с фисок исходен сигнал заради двойните адаптери :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи искам да направя няколко малки уточнения

 

1во - не можеш да имаш китара дето да заглушава Дайм, щото нали се сещаш, че там са много пари, говорим за хиляди долари :rolleyes:

2ро - даже и да ти дадат неговата техника това не значи, че ще можеш да изкараш неговият звук...всичко идва от предкитарния модул ;)

 

Да приближиш звученето на някой не е толкова трудно - сядаш пред усилвателя, въртиш еквалайзера докато ти хареса и готово :thumbup:

 

Друго нещо, което е важно (по лично мое мнение) е че формата, не свири, а ръцете - трябва да ти е удобна китарата, пробваш и си преценяваш. Иначе за самият аутпут "тоест изходен сигнал" си купуваш мощни адаптри и си готов. Аз преди имах на Дайм адаптера (SH13) и къртеше мивки. Почти няма китара, на която стоковите адаптри да изкарат чак такъв кривоч, какъвто искаш...ама затова се продават адаптри за смяна (replacement pickups) така, че като купуваш китара гледай да е удобна, да те кефи формата....а адаптрите са лесна работа :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кривото на повечето адаптери с много голям аутпут е, че са навити с повече навивки, поради което са и по-мътни.

За резачки това едва ли е голям проблем, мо за по-чисто свирене дразни, според мен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още корекции:

 

1. Това да е с висок аутпут, не значи, че ще "врещи и крещи".

Нужни са и усилватели и ефекти а и зависи от задкитарното устройство.

 

2. Тремолото не вряска и не заглушава Dimebag.

С него могат да се правят някои трикове.

И пак зависи от задкитарното устройство, а не от самото тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хора - това с "врещи и трящи" и да заглушава Даймбег беше в кръга на шегата.

С това исках да кажа някоя, с която мога да правя гореспоменатите от някого трикове с тремоло.

Та за да чуват тези трикове добре -> висок output.

Ще съм благодарен на примери до 500 евро. :)

Редактирано от goqe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка китара става, достатъчно е само след като я купиш да и смениш адаптерите с активни на EMG.

Огромна част от известните метъл китаристи са с такива.

Ще ти излезе с около 150 лъва на адаптер отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, само аз ли не зацепвам? Ти да не би да си заделил 500 евро само за китара? Ако е така просто не знам какво има да питаш, всички метли са твои!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, само аз ли не зацепвам? Ти да не би да си заделил 500 евро само за китара? Ако е така просто не знам какво има да питаш, всички метли са твои!

 

Да - 500 евро съм заделил само за китара.

И не вскички метли са мои....

Справка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е те с тая точно как ще врещиш и трещиш... :cheers:

Както ти казаха, купи си китара, която ти е удобна и ти харесва как изглежда, пък ако решиш да сменяш адаптерите ще дадеш на някой да ти ги смени, като толкова не можеш.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, невероятен паралел просто. Виж сега...не знам за какви цели ти е такава китара и също така не знам и аз с каква цел ти пиша изобщо, но запомни, че за тези пари можеш да вземеш инструмент, чиито капацитет е доста над посредственото по нашите стандарти. Не искам да се заяждам, но изхождайки от факта, че ти нарече този Гибсън "метла", явно не си дотам запознат с инструментните характеристики, а може и да греша. Но все пак, вземи си парите в джоба и обиколи магазините, където, като им кажеш, че търсиш китара за тресня и имаш хилядарка, ще те посрещнат с отворени обятия, повярвай ми!

 

Ако искаш моето мнение - аз щях да си взема Джексън с активни адаптери, но само защото съм фен на тази марка, другите не са по-лоши в никакъв случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам вие какво иамте предвид под "метли" за мен всички китари са си....китари.

Ако ще да е %*# образна форма,но пак е китара.

Такова нещо акто "метли"-инструменти не съществува.

 

А и нямам възможност да разгледам магазините встолицата по простата причина че не съм от там и няма как да ги намеря.

Ходил съм в Динакорд в Бургас и нямаше каквото търсех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.