Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-яките китарни сола


metalhammer

Recommended Posts

Въпреки че като цяло песента не ме кефи толкова много солото от Black Hole Sun е определено едно от любимите ми. Какъв ефект използва на него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо на великия Brian May: http://www.youtube.com/watch?v=PpMZ2IRsLOA...ted&search= ;)

Едно невероятно изпълнение!!! Пред такава музика и китара, просто затаявам дъх и мечтая!!!

 

 

 

 

ВЕЛИК :) ВЕЛИК ;) ВЕЛИК ;) И БЕЗКРАЕН ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yngwie malmsteen- i am a viking: queen in love- красота!(за рок става дума де)

scott henderson-tore down house

holdswort-има един албум с level 42,жестоки жици

пьк на scofield всички сола кьсат глави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лубимите ми сола са :

Slipknot-The Blister Exists

Slipknot-The Nameless

 

 

Това са мн яки сола лубимите ми но аз наистина имам много по разли4ен вкус но пак са много яки :)

 

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е същата тази класация, която аз съм чувал. Това е баси комедията. Nirvana бяха в нея с няколко песни. Не че съм против Nirvana, ама те в песните си сериозни сола нямат, а и никога не са искали да имат.

 

Между другото аз не съм голем фен на Нирвана но нирванските сола (демек тия небрежно-звучащите) са едни от най-трудните за измисляне според мен. Рискувам да влезнем в един стар спор но не всичко опира до бързина и техника. Можеш ли да измислиш соло като това в парчето In Bloom примерно, така както гениално влиза в самото парче както и самия мръсен звук характерен за тази група? :huh:

 

Иначе за мен едни от най-великите метълски сола на всички времена се намират в албума Far Beyond Driven. Само като се замисля че повечето са изсвирени/записани по два пъти съответно за ляв и десен канал и :slap::)

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента слушам пат метини радио на офицялния му сайт

 

е то няма соло което да не е прекрасно

 

пък и пианиста лайл мейс хич не лъже

Редактирано от bony
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е същата тази класация, която аз съм чувал. Това е баси комедията. Nirvana бяха в нея с няколко песни. Не че съм против Nirvana, ама те в песните си сериозни сола нямат, а и никога не са искали да имат.

 

Между другото аз не съм голем фен на Нирвана но нирванските сола (демек тия небрежно-звучащите) са едни от най-трудните за измисляне според мен. Рискувам да влезнем в един стар спор но не всичко опира до бързина и техника. Можеш ли да измислиш соло като това в парчето In Bloom примерно, така както гениално влиза в самото парче както и самия мръсен звук характерен за тази група? :pray:

 

Иначе за мен едни от най-великите метълски сола на всички времена се намират в албума Far Beyond Driven. Само като се замисля че повечето са изсвирени/записани по два пъти съответно за ляв и десен канал и :hysterical::bravo:

Съгласен съм отчасти..за някои песни..но пък най-известното им соло, това от smells.., съвпада с нотите на вокала в куплетите...не може да се каже, че е много гениално..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Анди Ларок - King Diamond(them), парчето е - Welcome home

2Джанис Джоплин не знам кои е китариста, парчето е Move Over

3.Stevie Ray Vaughan - Blue Mood

4.Stevie Ray Vaughan - Riviera Paradise

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми няма к'во да си говорим..Солото на Slash в Sweet Child o' mine е върха :wallbash:

Редактирано от :Slash:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Анди Ларок - King Diamond(them), парчето е - Welcome home

:):virtuoz:

...Няма такава фраза и тон.Все още.А бе,евалата.

Редактирано от benedict
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не виждам много работи на Gary Moore тук, пък струва да се отбележи.

 

Gary Moore - The Messiah Will Come Again

 

И нещо със слайд:

 

Chris Rea - And you my love

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.