Jump to content
Българският форум за музиканти

На колко време акордирате пианото си?!?


Snowwhite

Recommended Posts

Ами всъщност, не съм много вещ по механиката, даже да си призная хич...

Проблемът ми е до болка познатия , няколко броя клавиши нИ са 'дигат ...

Отварям го пианото, махам клавишите и с клещи завъртам това "металното", което е под тях ... После ги нареждам отново, затварям и се получава. Всичко си се вдига без проблем. Но за жалост , като чели по часовник след 2-3 дена отново същите клавиши правят проблем - не се вдигат. Вече ми писна да разглобявам, а не ми идва наум нищо ... :evil:

 

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

B) Предлагам ти или да го видим твоето на по бира,или моето и да си решиш впоследствие.Второто също на по бира,разбира се!!! :huh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще е на по бира, съгласен ... Пък може и да ми хрумне нещо, знае ли човек .... Принципно в присъствието на красиви хора ми идва музата ...

 

:inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Тази тема ми навява една тъжна мисъл, че у нас има едно невероятно пияно "Ed Seiler" (даже смея да кажа най-добре звучащото, което съм пипал) на възраст над един век, което баща ми купи преди година и половина за малкия ми брат (сега е на 10 и половина), който искаха да го учат да свири. Някакъв човек беше изпаднал в немилост и му трябваха много спешно пари, затова се беше навил да го продаде за около 1000-1100лв (които са си смешни пари за такъв инструмент !). И пианото го купихме, брат ходи на уроци по-малко от година... и най-накрая се разциври, че не искал да свири и пианото си остана така. Малката ми сестра (тя пък е на почти 6) я накарах да ми обещае, че от другата година ще започне да взима уроци и да бъде сериозна, ама едва ли може да и се вярва :)

Аз от време на време сядам на пианото и се опитвам да изкарам по някоя мелодия, но това е едно свирене...

 

Та адски ме е яд, че вкъщи има такова невероятно пиано и никой не може да свири на него ! Един ден, като се преместя да живея другаде, ще взема това пиано с мен и ще хвана да се науча да свиря на него ! :)

 

А сега по темата: Май това не е акордирано от над една година и има нужда от съответното третиране. ;)

Извинявам се за офтопика, но за мен е важно!

Енгърмийнс(дано е вярно написано) - продаваш ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, че ще е малко по - остро,... ама явно се налага да постна и аз нещо по въпроса.

---------------------------

:read:

 

Старото пиано НЯМА стойността на старата цигулка, чело, виола. Пианото НЕ е инструмент, който с годините си вдига качеството и цената. В механиката на едно пиано има компоненти, които остаряват, изхабяват се и с нуждаят от подмяна или от постоянна подръжка. Така, че пиано на 1 век, пък било то и Ed Seiler - не впечатлява. Предпочитам нов August Forster, Steinway, др., но не и едновековна вехтория, пълна с дървояди.

Все пак, пианото е музикален инструмент, а не снобарска мебел със свещници и орнаменти .

 

Ако има обидени на тема "пиано" - сори. :headbang:

За мен това е истината.

 

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, няма проблем, просто казах, че пианото много ми харесва как звучи и има страхотна визия. Пък някои хора са готови да дават луди пари, дори въпросният инструмент да вади най-изпърдяния звук, стига да е на голяма възраст и да има колекционерска стойност.

 

Иначе пианото не го продавам, мислим да си го запазим като ценна вещ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е това за старите пиана-не са никак,ама никак за предпочитане.И това го казвам аз,влюбена в пианото си,което е от 1883.Наистина не е препоръчително да се купува старо пиано.Немците имат една(единствена B) ) много умна максима:"Ценни са красивата жена,старата цигулка и новото пиано".Механиката се скапва,особено при повечко свирене,а и дървеният материал също не е вечен и пианото скърца,пука,стряска ви с едни тътнежи...

 

Предимството му е само и единствено пред ново,но руско или подобно пиано-от ония "красоти" с пластмасовите клавиши ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е това за старите пиана-не са никак,ама никак за предпочитане.И това го казвам аз,влюбена в пианото си,което е от 1883.Наистина не е препоръчително да се купува старо пиано.Немците имат една(единствена :ph34r: ) много умна максима:"Ценни са красивата жена,старата цигулка и новото пиано".Механиката се скапва,особено при повечко свирене,а и дървеният материал също не е вечен и пианото скърца,пука,стряска ви с едни тътнежи...

 

Предимството му е само и единствено пред ново,но руско или подобно пиано-от ония "красоти" с пластмасовите клавиши :beer:

ХХХХХхехехеххеех! Немците имали 1 хубава максима??

 

Да цитирам ли десетки хубави немски мъдрости?

 

Само ще ти кажа 3, които са много популярни, но надали ти е известно, че са немски:

 

Не отхапвай залък, по-голям от устата ти.

 

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

 

От желание още никой не е станал богат.

 

е проблема е че другите, които се сещам са на немски... и надали ще мога да ги преведа... но примерно Das ist nicht mein Bier е добра.... и се превежда "Това не е моя работа" но това вече е съвсем друго... как да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. МОже би това не е място за реклама. Но какво пък, нали сме музиканти - всичко ни е позволено :) Ние сме от фирма Рунитон - занимаваме се с търговия с музикални инструменти. Предлагаме професионално акордиране на ниски цени, с гаранция за 1 година. Разбира се, първоначално трябва да се направи оглед на пианото, за да се прецени какъв точно ремонт трябва да се прави, или елементарно акордиране.

Да, знам - всички акордьори разправят - "Не вярвайте на фирмите!", но съгласете се - нали им взимаме хляба, естествено че ще говорят така :)

Очакваме Ви на бул. Мария Луиза 58, тел. 983-99-99, email- runiton_sofia@mail.bg, www.runiton.com.

Минете, пък може и някое пиано да харесате :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти и от не толкова слънчев пловдив.мога да гарантирам,че фирмата е страхотна!лично ползвам услугите им!

 

P.S.мисля,че си издействах едно безплатно акордиране! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно никакви проблеми - звъниш по телефона в Пловдив и казваш, че от магазина в София са обещали едно безплатно акордиране, защото си ни правил безплатна реклама пред около 1000 души (нали толкова бяха регистрирани:blink:

 

 

ХАХАХАХ - и аз се майтапя :D)))

и не съм млъкнал, а просто не съм отварял сайта , :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.