Jump to content
Българският форум за музиканти

На колко време акордирате пианото си?!?


Snowwhite

Recommended Posts

Кажете на колко време викате акордьор, доволни ли сте от него, колко време държи после без да се разстрои инструмента, какво ви се скапва повече-настройката на струните или механиката, по колко ви взима, изобщо-каквото се сетите по темата, че за мен тоя момент след "курдисването" е истински оргазъм-не се отлепвам по няколко дни от пианото и май успявам леко да го поразстроя от толкова ентусиазъм... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На есен и на пролет. 20,30 лв. три месеца гаранция! Много съм доволен!

Общо взето държи строя, механиката му е здрава.

Марка Zimmerman. Цвят... това няма значение за звука! Имам парно, пълня го с буркани със студена вода. На три месеца се сменя препаратът против молци. И това е. B)

Забравих най-важото. Не свиря на него! :cheers:

Дъщеря ми му е достатъчно! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предвидливо съм си купил синт за да не викам акордьори  :huh:

Аз също :headbang:

...но жена ми :inlove: , която се води свиреща на пиано не си е го акордирала от години (щото и толкова свири) - пианото й има уникален тон, но пък е ужасяващо фалшиво.... ше зема да и подаря едно акордиране :think:

 

@IvanDTr дай един тел'у'ефон на акордьоръТ, моля ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предвидливо съм си купил синт за да не викам акордьори  :huh:

Аз също :headbang:

...но жена ми :inlove: , която се води свиреща на пиано не си е го акордирала от години (щото и толкова свири) - пианото й има уникален тон, но пък е ужасяващо фалшиво.... ше зема да и подаря едно акордиране :think:

 

@IvanDTr дай един тел'у'ефон на акордьоръТ, моля ?

ХХХахахахаха

 

 

Какво имаш предвид под уникален тон?? :headbang:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предвидливо съм си купил синт за да не викам акордьори  :D

Аз също :D

...но жена ми :inlove: , която се води свиреща на пиано не си е го акордирала от години (щото и толкова свири) - пианото й има уникален тон, но пък е ужасяващо фалшиво.... ше зема да и подаря едно акордиране :think:

 

@IvanDTr дай един тел'у'ефон на акордьоръТ, моля ?

Ща дам утре! По-скоро Днес но по-късно! :) Дано не забравя! :think:

Той акордира пианата на консервата, зала България и е сляп.

Трябва да знаеш това за да си го посрещнеш, но се справя отлично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал-не сме ти дали-само да намеря визитката на моя-ужасно е добър-на преподаватели пак оттам(консервата) оправя пианата.Взима по 20 лева(включват и механиката от-до),в краен случай 25,ако е свръх зле,но досега никога не ми е взимал толкова,,колкото и да е било разакордирано,защото бързо ми спадат струнките,че вече не е от най-новите...Не взима пари за такси и е душа човек.Казвай да търся ли,или ще ползваш услугите на горепосочения,за когото също съм чувала доста добри неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взима пари за такси и е душа човек.Казвай да търся ли,или ще ползваш услугите на горепосочения,за когото също съм чувала доста добри неща.

Давай :)

данке предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предвидливо съм си купил синт за да не викам акордьори :D

бах :headbang: то синт има смисъл донякъде ако си вземеш да има хамър клавиатура...иначе блях :o

 

иначе...аз веднъж на ...13 години (последното беше преди)..,. и от тогава не е горкото но май и ще се разделям с него :headbang: Иначе WEINBACH - 2-3 години мисля че са добър период за него ... (мисля следователно съществувам, следователно сигурно говоря и куп глупости, това е проклятието на съществуването )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ми навява една тъжна мисъл, че у нас има едно невероятно пияно "Ed Seiler" (даже смея да кажа най-добре звучащото, което съм пипал) на възраст над един век, което баща ми купи преди година и половина за малкия ми брат (сега е на 10 и половина), който искаха да го учат да свири. Някакъв човек беше изпаднал в немилост и му трябваха много спешно пари, затова се беше навил да го продаде за около 1000-1100лв (които са си смешни пари за такъв инструмент !). И пианото го купихме, брат ходи на уроци по-малко от година... и най-накрая се разциври, че не искал да свири и пианото си остана така. Малката ми сестра (тя пък е на почти 6) я накарах да ми обещае, че от другата година ще започне да взима уроци и да бъде сериозна, ама едва ли може да и се вярва :headbang:

Аз от време на време сядам на пианото и се опитвам да изкарам по някоя мелодия, но това е едно свирене...

 

Та адски ме е яд, че вкъщи има такова невероятно пиано и никой не може да свири на него ! Един ден, като се преместя да живея другаде, ще взема това пиано с мен и ще хвана да се науча да свиря на него ! :headbang:

 

А сега по темата: Май това не е акордирано от над една година и има нужда от съответното третиране. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Брех , този на музикалното училище мисля последния път ми взе 15 лв ... Честно казано , струните държат , но механиката ми се скапва извънредно често, но то е може би заради часовете "блъскандо", които се изсипват в/у клавиатурата ... Марка -- Forster - Model Super .... Налага се сам да си го оправям с клещите, но след дни отново се скапва и вече взе да ми омръзва

 

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи,ако решиш,какви са ти "механичните" проблеми-може и да се сетя за нещо полезно,но все още неизвестно,което да ти е от полза и на теб-аз моето си го "оправям" сама,че ако го викам на всеки месец-два акордьора - златно ще ми излезе B) пианото.А и то е много старо,всички "кожички" са му се напукали от годините и се "трошат",а после(естеВствено) съответния клавиш не върши работа,та се научих с какво точно се подменя въпросната кожичка,и с какво се лепят(все още не на моето) покритията на клавишите(е-ако не са от ония измислени пластмасовите) и прочие неща.Важното е,че държат стабилно по повече от година съответните ремонти,а ако трябва да съм точна около 2 години и 2-3 месеца без проблем си държат- B) доволен!!!

:huh: Very,очень доволен!!! :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.