Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с "Ръчката" на тремолото...


zombie

Recommended Posts

Здравейте!

 

От известно време ме тормози въпроса, дали има някакъв начин да се поправи.

 

Китарата е тази: 

 

Ibanez-GRG-170-DX-BKN_1.jpg

Ibanez GRG 170 DX BKN

Тремолото е винтидж т.е. само дайв има, без опъване назад.(благодаря за инфото на BabyThomas  :thumbs_up:) Не се държи с резба като при повечето, а с магнитче, което очевидно е твърде слабо за масата на "ръчката" и при наклон на китарата (най - често напред) ръчката пада. Единствения начин, който ми беше хрумнал, а и отново BabyThomas потвърди, е да се смени магнитчето, с някое по-силно. Но незнам дали това е възможно при този модел или вобще. 

 

Магнитчета, разбрах за "неодим магнити" , които били доста здрави:

 

F0NM6URAZAEP27WQKA.MEDIUM.jpg

 

Въпроса ми към вас е, има ли начин да се смени магнитчето, ако да, как и дали има някакъв друг начин? 

 

п.с. предложиха ми да си купя направо floyd, но първо не разполагам с парите, второ , незнам дали си струва за тази китарка :)

 

Благодаря на всички отзовали се!

 

Марина

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://cgi.ebay.co.uk/FLOYD-ROSE-LICENCED-...1QQcmdZViewItem

 

^ Тук има много евтини флойдове,за които може да прежалиш някакви пари.Друг вариант е да намериш подобен тип тремоло,но с нормално поставяне на "ръчката" и само да го смениш.Това с магнита май няма да стане.Ти не я ли пробва когато я купуваше китарата или тогава го нямаше този проблем? Ако китарата още е в гаранция-още по-лесно ще ти се реши проблема.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, китарата ми е първата китара, купена преди 1 година. Не съм я пробвала, защото е купена от ebay (риск на подобните купувания).

 

Интересно ми е ,има ли други със същата китара и такъв проблем, или проблема е единичен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тоя трем май не е винтидж стайл, ами "сингъл_локинг_полу-Флойд" или нещо от сорта. :thumbs_up:

А от лицензните...патихме си един път скоро, не са добра опция. Истинските пък са по-скъпи от китарата и пак не е оправдано. Евентуално ако може да се оправи някак проблема... Не съм виждал такава китара Ф2Ф, за да преценя може ли да стане трика с тез магнити. Изобщо много ми е странно да се държи ръчката от магнит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неодимовия магнит е в пъти по-силен от керамичния, който най-вероятно е там.

Просто трябва да се разглоби тремолото, ако е възможно и да се вземат мерките на съществуващия магнит, както и да се види къде са му полюсите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

IMG_0342.JPG  

 

и

 

IMG_0344.JPG

 

А за разглобяването.. трябва да го погледне някой ,който разбира явно, аз не се наемам да си разглобявам сама нещо по китарата

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че ръчката я държи магнит?

 

Моята китара (Ibanez RG 370 DX) е с флойд, но също е с гладка ръчка, без резба. Тя обаче се затяга от едно болтче с шестограм, което е под горната равнина на флойда и се вижда единствено, ако натиснеш ръчката така, че струните да увиснат и флойдът да се вдигне почти 30-35 градуса спрямо тялото. Провери дали и ти нямаш такова нещо, макар, че ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен струните няма как да увиснат.. но като натисна, отдолу от страната на ръчката се вижда една съвсем мъничка кръгличка дупчица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, болтчето е съвсем мъничко и прилича на дупчица първоначално. Всъщност за моето болтче трябва имбус 1мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Отзад на гърба имаш отвор - развинтваш и се показва нещо такова:

 

back

 

Таз' батерия, която е на картинката при тебе я няма. Потърси там някъде трябва да се поставя магнитчето - долу вдясно.

Ако не го откриваш, може би ще ти се наложи да си поиграеш малко, т.е. - да се опиташ да извадиш самото тремоло. Пружините ти опъват отдолу, но лесно се разкачат и закачат, а отгоре трябва да развиеш двата болта, които държат тремолото за корпуса.

 

Друг е въпросът дали има магнитче въобще или както казва SomeoneElse закрепването е малко тарикатско. Във Всеки случай виж какво е положението на гърба.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента нямам с какво да я отворя, а и честно казано и да я отворя надали САМА ще мога да направя нещо...

 

За това май ще изчакам да си дойда в БГ и да видим какво може да се направи по въпроса... 

 

други мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я първо пробвай съвета на SomeoneElse! Натисни и затегни. Като във ВС телешоп. Тва затягане ти затяга самата ръчка, ще се върти по-мъчно, но според най-простата логика и ще пада по-мъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами въобще не се знае дали изобщо се затяга така ръчката ;) По-вероятно е да не е от там, но все пак.

 

А към zombie - да махнеш задния капак е съвсем ама съвсем просто нещо, в което нищо не можеш да объркаш, затова ако ти се намери някоя отвер(т)ка махни го и погледни какво има отдолу. Аз на моята китара само дето не съм й махал грифа от тялото още и пак си свири и всичко й е наред :headbang: Флойд (и всичките му съставни части), адаптери, заключване...всичко е минало детайлна инспекция от моя страна :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.