Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си поупражняваме рифовете!


Recommended Posts

  • Отговори 161
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе в песента определено не се пее за батерии. М/у другото "battery" означава и "побой" в наказателното дело :thumbs_up:

 

За записите - аз примерно записвам с Reaper.

На акустичната част малко трудно напасвам ритмите на отделните части, 'ма ша видим утре как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Акустичната част на песента не е особено трудна - ритъма е лесен за вадене, както и другите китари. Проблемът идва от това, че са 4 китари свирят различни неща - демек насложени са и затова трябва човек да си поиграе със записа, за да се види/чуе. Колкото концерти на Металика съм гледал или не свирят интрото или го пускат на запис. Естествено човек може да се мъчи да свири 3-те насложени линии едновременно, но звукът, който излиза, не е същият, особено като се включи дисторшъна става мазало.

 

ПС: Ако успея до утре да намеря време да подготвя компа за записи ще се включа с Battery макар и следсрочно...

Редактирано от Fanatik_Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Само като идея за по нататък ви давам
Това няма ли го на нормален аудио запис, че от ютюба ми е кофти? Редактирано от lizardman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като идея за по нататък ви давам
Това няма ли го на нормален аудио запис, че от ютюба ми е кофти?

 

Има песен - Animate Inanimate, но звучи по различно от клипчето в youtube.

Всъщност това клипче е от ДВД с уроци на Петручи.

Ако имаш интерес към песента пиши ми ЛС да ти я прата :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко искате дайте да сменим рифа, защото като гледам няма много желаещи, а е грехота да пратим тази тема по задните страници :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в темата за "кой какво може" чух поредното доста неправилно изсвирено интро, а тази песен е много емблематична, реших да запиша интрото, както аз чувам, че е(подлежи на дискусия, разбира се). В началото изсвирих бавно на клийн за да могат да се чуят по-ясно акордите.

 

Черна Овца - Интро

 

Очаквам вашите предложения, записи и коментари.

Ако искате, може да извадим цялата песен..?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.