Jump to content
Българският форум за музиканти

Бавния процес на напредване


Recommended Posts

тва за многото дисторжън че е вредно е супер глупост...

Според опитните китаристи не е глупост. Според китарните звезди и преподаватели, също не е глупост. Ако според тебе е глупост, това може само да означава, че все още никак не си в час с китарата, китарния звук и свиренето на китара(нали свириш от 6 месеца). Нищо лично.. Ако се имаш за прилично свирещ... запиши например началото на "The Deeper The Love" на Whitesnake - ритъм китарата там е доста приятна, и освен това изисква доста опит, усет и мярка, за да звучи добре. Сложи го в ютюб, за чуем. Като личен съвет, мога да ти кажа да се доверяваш малко повече на по-опитните от теб. На този етап едва ли ще можеш да им кажеш нещо, което не знаят. Най-много да ги разсмееш добре.

 

 

 

 

А бе братле това което сам написал го бях чел в неква статия а и всеки средно интелигентен човек ще го разбере че е така не е нужно да си китарен гении . А и какво ми говориш че не сам в час никаде не сам казал че сам мн добар или нещо от сорта нали ???? И ми е мн интересно като ги пишеш тия работи сигурно имаш поне 25 30 год стаж за да даваш толкова обобщени коментари и за да си толкова убеден , че си прав за всичко . Даи линк кам записите ти да можеме ние бездарните да научиме нещо от тебе ?

Надявам се да отговориш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:thumbs_up: Ето защо правописът е толкова важен, как да вземе човек насериозно мнение, изказано по Този начин? :)

 

Иначе, Пешо, явно си нов във форума, и хич не си в час за това колко може, колко знае и какво точно приказва Евтим. Напиши си домашното, и после тръгни да пишеш глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Пича е смелчага ;):)

 

Иначе по темата - както винаги си много прав относно всичко, а за темата за упражненията те подкрепям с две ръце :thumbs_up: . Така на практика по - големите ще са като учители за по - малките(образно казнао), но няма да е задължително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе братле това което сам написал го бях чел в неква статия а и всеки средно интелигентен човек ще го разбере че е така не е нужно да си китарен гении .

Дай линк към тая статия да видим какво пише в нея и кой я е писал...

Колкото до мен - аз не се имам за свирач, по-скоро за посвирващ човек, но ще ти запиша нещо, ако държиш....

Преди това обаче, запиши ти....

 

Не знам къде си чел статии, обаче това, което съм писал е резултат не само от моя опит, а и от опита на мои познати - добри китаристи. Средно интелигентния човек, за който ти говориш трябва да може и да се учи от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Ето защо правописът е толкова важен, как да вземе човек насериозно мнение, изказано по Този начин? :offtopic-001:

 

Иначе, Пешо, явно си нов във форума, и хич не си в час за това колко може, колко знае и какво точно приказва Евтим. Напиши си домашното, и после тръгни да пишеш глупости.

 

Пешо,няма да сбъркаш,ако послушаш колегата. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва за многото дисторжън че е вредно е супер глупост...

Според опитните китаристи не е глупост. Според китарните звезди и преподаватели, също не е глупост. Ако според тебе е глупост, това може само да означава, че все още никак не си в час с китарата, китарния звук и свиренето на китара(нали свириш от 6 месеца). Нищо лично.. Ако се имаш за прилично свирещ... запиши например началото на "The Deeper The Love" на Whitesnake - ритъм китарата там е доста приятна, и освен това изисква доста опит, усет и мярка, за да звучи добре. Сложи го в ютюб, за чуем. Като личен съвет, мога да ти кажа да се доверяваш малко повече на по-опитните от теб. На този етап едва ли ще можеш да им кажеш нещо, което не знаят. Най-много да ги разсмееш добре.

 

 

 

 

А бе братле това което сам написал го бях чел в неква статия а и всеки средно интелигентен човек ще го разбере че е така не е нужно да си китарен гении . А и какво ми говориш че не сам в час никаде не сам казал че сам мн добар или нещо от сорта нали ???? И ми е мн интересно като ги пишеш тия работи сигурно имаш поне 25 30 год стаж за да даваш толкова обобщени коментари и за да си толкова убеден , че си прав за всичко . Даи линк кам записите ти да можеме ние бездарните да научиме нещо от тебе ?

Надявам се да отговориш .

 

Пешо,май те е яд,че някой има по-голям опит от теб (ако въобще имаш такъв).Познах ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synchu

За класическите китари е така - да. Найлоновите струни не опъват много. Прости на металните струни за акустична китара(фосфор, фосфор-бронз) напрежнието е по-голямо от на никеловите струни за ел. китара, което ОБИКНОВЕНО е осезаема разлика, особено когато се правят бендове(особено с оплетена 4-та струна).

 

В повечето случаи 4 - та струна е оплетена винаги :offtopic-001:

Добре настроена добра акустична китара (например Tayor 310CE) със същия размер струни не се различава съществено от електрическа на напън/опън и айде да не продължавам, че ще стане неприлично :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично почнах с акустична китара просто защото нямах пари да си купя веднага електрическа и мога да кажа, че това доста ми помогна.

Съгласен съм и за таблатурите, че по-скоро забавят напредъка, но е нормално да искаш да свириш парчетата на любимите си групи и да ги научиш колкото се може по-бързо. Но в таблатурите липсват неща както ти каза и така и не се научих да ги чета като хората и сега карам на слух, като мисля да се донауча да чета и ноти.

Най-голямо впечатление ми направи това с дисторшъна, щото като се замисля и аз май малко прекалявам с него (на чисто китарата е доста зле все пак е Squier :offtopic-001: ). А и за стиловете към които съм се ориентирал няма толкова нужда от силен дисторшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@synchu

Навлязохме в офтопик, но принципно струните за акустична китара(метални) имат повече опън, когато са настроени на даден тон, в сравнение със същия размер струни за електрическа китара.

Това е клишето. Естветвено 1-ва и 2-ра не се различават много от тези за ел. китара - обикновена plain steel струна.

Предполагам, че на оплетените струни за акустична китара са им по-дебели сърцевините, за да пишат под път и над път, че напрежението им е по-голямо.

 

Иначе стоманата в сърцевината е същата като при никеловите струни.

 

Такава китара, като тая за която говориш не съм пробвал. Сигурен съм, обаче че най-малкото оплетената 4-та струна ще прави бендовете на нея по-труднички(откъм постигане на желаното отклонение в тона) отколкото бендовете на неоплетената никелова 4-та струна.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Навлизаме, но в интерес на това, да не те цитират неточно начинаещите инструменталисти - 4-та струна (D, Ре) нормално е оплетена и при акустични и електрически китари, освен ако сета не ти е 0.08-0.36 например:offtopic-001:

Продължавам да твърдя, че рРазликата, при един и същи размер струни и добре настроена хубава акустична китара е несъществена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Дисторжъна колкото повече толкова повече. Да жулиш входния риф на "Fоr whom the bell tools" верно не те прави китарен бог, ама си с около година по напред от цаисат зубар потящ солфежа(апа и мадамите по връзват). Не сериозно дистара по никакъв начин не се сещам да ти помага(или пък да ти пречи), като си трагедия си си не щот немаш газарска китара с още по скъпарски дистър. Ам щото неможеш. Познавам китарист които свири само на кухарка и като хвана електрическата....всичко много хубаво ама човека не е чувал за най-металската нота на света "ДЖЪ" ,а и постановката му беше толкоз крива... как ще заглушаваш като ръкатати стои на 90 градуса спрямо тялото и единственият контакт с струните е перцето. Незнам...вярно че в ръцете на добър китарист ....няма значение китара ,дист , амп...

 

от глухия ,сакат некадърник знаеш първият Содом на Иизуст :offtopic-001:

 

 

За теорията сте неописуемо прави....жалко че на мене все не ми стигна съотношението време/мерак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е, че във форума има отдадени просто на каузата хора, които имат така ценното свободно време, за да пишат във форума интересни, изчерпателни и полезни теми и да поддържат високото му ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това последното е най-бруталната ирония, която съм виждал някога... :girl_witch:

 

Да си изкажа и аз част от моите виждания по темата...

 

Хубаво е за един китарист да може да свири и на акустичен инструмент, а не само на електрически. Същевременно е хубаво и човек да може да свири и на втория вариант, само че на чиста китара (или с малко драйв).

 

Хубаво е човек да може да си настройва китарата без тунер, ами по слух, а не като днешните "велики" музиканти, които се изявяват по някои родни сцени.

 

Направо е страхотно, ако един човек се старае да вади песните по слух, а не гледа нотички или табулатури.

 

И последно, но не и по важност - има и други стилове освен метъла. :cheers2::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.