Jump to content
Българският форум за музиканти

Давайте идеи!


maringtr

Recommended Posts

Значи каква е ситуация, в домашната ми "репетиционна" нямаме усилвател за бас, и се чудим в кво да включим един бас тука... По принцип другата или по-другата седмица очаквам да ми домъкнат някакъв 4-канален миксер, но дотогава ни трябва нещо в което да можем да включим баса без проблем.. Давайте идеи... Ние сме китарджии и разполагаме само с китарно оборудване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко силно свирите. Аз едно време съм репетирал вкъщи през касетофон, но тогава свирехме без барабанист . Пултът ще свърши работа само ако имате стъпало и колона , а ако басът е пасивен - и някакъв предусилвател (директно в пулта звучи зле).

Ако има свободно китарно комбо, защо не го пуснете в него?

 

EDIT:

това по-добре да го беше пуснал в "Бас", май?

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, и аз много се чудех дали да не го пусна в Бас... Някой мод може да го премести ако сметне за правилно... Еми не свирим мн силно - без барабани свирим, просто тук няма място къде да сложим барабани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Разбойник - ако имате свободно китарно комбо, пускайте баса на него, доста репетиции съм провел по този начин, честно казано - всяка, понеже и ние нямаме нито комбо, нито каквато и да е усилвателна апаратура предназначена специално за бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще пробваме... А някой тогава би ли ми обеснил в какво точно се състои разликата между китарното и басовото комбо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време, Разбойник-а ми беше дал този линк:

http://sound.westhost.com/instamps.htm

има обяснено за усилвателите - не знам доколко ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.