Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

оппа,последния ми въпрос отпадна-успях да експортна мр3-явно не съм сложил ддл-а където трябва 1-вия път-то в съобщението при експорта си го пише къде да се сложи,ама....кой да чете бе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Само да те подсетя, че "pre-fader" има отношение към рутинга и това дали сигнала от външен източник да се влияе от плъзгача на съответния канал-трак и няма общо с бутона FX - от който се зареждат ефектите. Вече дали записваш Input-a (влезлия сигнал в трака) или Output-a на съответния трак (wet-сигнал или "с назначени ефекти), за да се запише с ефектите (които посел трябва да "заобиколиш" - байпаснеш, ако ще оставиш така зааписания клип в същия трак).

 

Малко е завъртяно, но като го направи веднъж човек (и най-вече като посгреши два-три пъти), нещата си идват на мястото! :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа...за всички,които се интересуват ще ви опиша пътя,по който си експортнах файловете от ездръмър в адитив дръмс ,т.е-как направих мапинга.След като си наредих мидито в секуенцъра на ездръмър експортнах миди файла от рийпър-на декстопа.Оттам с програмата MidiFileMapper_0_3_31_0,която е фрий си конвертирах файла /избирате оппцията GM to AD/ и го конвертвате във празна папка.След това само зареждате конвертнатия файл във рийпър с инсърт медия файл на празен трак.После от fx бутона на трака зареждате адитив дръмс и готово-вече дкфх звучи със звука на адитив дръмс без отклонения и на милимунда,т.е-касата си е каса,томовете са си томове ,а не някой чинел например.Изглежда сложно,но не е.Като се има предвид колко време отнема нареждането на един проект определено си струва да отделиш 2-3 мин.,за да "финализираш" звука-на мен специално А дръмс засега ми е фаворит по отношение на саунд.Надявам се да съм бил полезен,някой ако знае по-лесен начин/за рийпър/може да сподели ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е за абсолютно начинаещите, на които всеки нищо не им казва и все някой им е крив! :cheers2:

 

ЯКО....да

 

... аз по едно време бях писал "ГНЕВЕН ПОСТ".......но това беше на момента - придизвикано от някой си....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яка програма.

Имам един проблем и моля за помощ.

Включил съм китарата в програмата и в началото като запишех трак1 после пускох да записвам трак2 и в него си се записваше самотрак2 докато си свири и трак1.Но сега дали аз разбазиках нещо като записвам трак2 в него се записва и трак1.

какво ли не пробвах по настройките.преинсталирах я наново и пак така.

Моля помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина си преинсталирал Reaper, би трябвало да нямаш такъв проблем. Толкова много са възможните причини, че е трудно да се определи така само по това, което описваш като симптом.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яка програма.

Имам един проблем и моля за помощ...

На Volume control-a, който се намира долу в дясно на taskbar-a му даваш options->properties...там ти излизат няколко опцийки от рода на playback, recording, other... Цъкаш на recording, маркираш StereoMix за да ти излезе в панела и натискаш ОК. После самия стереомикс трябва да ти е зачеркнат т.е. да не чува музиката която си пуснал при запис...и съответно да не се записва.

 

 

 

Сигурен ли си, че без да искаш не си оставил рекординга на трак1 отворен ?

Ако беше оставил рекординга на трак 1 включен, той щеше да се записва на два канала.А той казва че на 2-рия трак се записва и китарата и 1-вия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да предупредя, че клипът с барабаните вече съм го разделил на две и е наличен за директно сваляне като видео файлове, а не като архив!

Затова вероятно връзките към архивите в предишния пост (от първата страница на тази тема) няма да бъдат налични за сваляне.

 

Вмнесто тях изпозвайте тези тук:

 

Drums-1.avi

 

Drums-2.avi

 

 

 

 

 

 

 

П.п. Най-сетне намерих една стара програмка с която да ги режа, без да се влошава качеството и при това файловете стават малко по-малки. За да ги кача в YouTube канал обаче, ще трябва да ги режа на още веднъж всеки, за да се вместят в границата от 10. мин за видео-клип. Ще отнеме време, щото не ми се занимава, но така или иначе ще го направя и ще кача направо там още други клипчета, а тук ще давам само връзките към тях в YouTube. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, конвертирах ги най-сетне в DivX и при това размерът падна, а качеството си се запази. Иначе просто както ги бях записал бяха с Camtasia 6 записвани и съответно с TechSmith codec, който не всеки е длъжен да има на компа си все пак, докато DivX мисля, че всякакви плеъри го отварят!

 

Тази вечер ще пробвам да направя канала в YouTube. :)

 

Междувременно, ако се появяват някакви въпроси, ще се радвам да пускате постове (въпреки че базисния учебник за Reper на Nickolas е просто перфектен, както и базисния Help файл, към които по напред съм дал връзки). :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,аз със JET AUDIO ги отварях още отначало/м/у другото-много кадърен плеър,препоръчвам го пред уинамп и вмп/,чете почти всичко има и кодеци.а иначе -последния ми въпрос е как да давам имена натраковете след като съм записвал вече по тях.Другият ми по-важен въпрос е как мога от единия трак да записвам звука му на друг трак/примерно-искам да фрийзна тъпаните,за да не ми товари вст-то компа/ като го запиша на друг трак и използвам него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал въпроса ти искаш по-скоро отделни клипчета в някой трак (или някои тракове) да именуваш или преименуваш?! Нали... защото самия трак винаги и когато и да е можеш да си го преименуваш от двойно кликане на панела му (в горната лява част, отдясно на номерчето му).

 

1. Добра практика е ПЪРВО да си именуваш траковете (етикет на панела му, както казах по-горе), защото така, след като записваш аудио клипове на него, те ще съдържат името на този трак. Ако го преименуваш в движение (странно, но все пак е възможно и това да искаш, вместо нов трак да си правиш) следващи клипове по този трак ще съдържат новия етикет (наименование) на трака.

 

2. Всеки, който и да е аудио клип, където и да е по траковете, можеш да си го преименуваш като го посочиш (кликнеш веднъж с мишката по него) и натиснеш F2 бутона на клавиатурата си (точно както Rename на файлове в Windows). Равносилно е и на десен бутон с мишока, след като си го посочил и избираш Item Properties... и именуваш в полето Take Name: :) Същото това меню ти се появява и след маркирането на клипчето и натискане на F2. И пак избираш Item Properties... и именуваш в полето Take Name: :) Ако си записвал в лууп (дубли, тейкове) от самия панел Item Properties... над Take Name: имаш падащо меню с избор кой тейк да именуваш.

 

Ако искаш да фрийзваш в Reaper някакъв барабанен модул (плъгин) или клавирен е предполагаемо, че искаш да го фрийзнеш като стерео трак. Иначе просто ще станат много тракове ако фрийзваш multi-out траковете по отделно (пък и ще получаваш ненужни рендирани паузи особено в томове, райд чинел и други). Бързото фрийзване в Reaper се нарича Stem или Render to Stem Tracks.

 

За барабани моето предложение е да имаш трак-папка, която да съдържа multi-out тракнатите канали от барабанния ти плъгин и тракът (като последен в папката),

който да съдържа заредения от FX-бутона барабанен плъгин и midi-клипчетата за този барабанен плъгин (коитоси редил с мишока или заредил като файлове). И това което може да направиш е да маркираш трак-папката (просто я избираш само нея с мишока) -> десен бутон с мишока -> Render Slected Tracks to Stem Tracks (and mute originals). По подразбиране е стерео (под него е опцията за моно фрийзване). Това ще ти създаде трак НАД избрания за стем-рендиране (фрийзване) и ще заглуши трак-папката за барабаните, която ще съдържа стерео-аудио клип от началото на проекта ти до края на последният midi-клип в трака с барабания ти плъгин. За да спестиш RAM обаче е хубаво да байпаснеш (заобиколиш) самия барабанен модул като цъкнеш на малкото бутонче отдясно (или отдолу, ако си в миксера) на FX-бутона му. Ще остане солиран само стем (фрийз) трака така или иначе (другите са в заглушената папка). Можеш да си я минимизираш и да продължиш с други инструменти да записваш отгоре на стем-ренднатия барабанен трак. Той ще вземе името на трак-папката на барабаните и ще добави едно - stem.

 

 

 

 

П.п. YouTube каналът е готов:

 

....:::: REAPER - Видео Уроци ::::....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.