Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Теглиш следващото:

 

6а. Send Effects

 

П.П. Хич не можах даже на две да разцепвам големите файлове. Явно тия разцепващи програмки имат проблем с така записания .avi файл (от Camtasia с TechSmith кодека). Нямам идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:rolleyes::)

 

Има един проблем който незнам как да отсраня

 

От дълго време се опитвам но без резултат

 

 

 

Когато започна запис на каквото и да било в началото всичко е окей ама постепенно новото на записвания сигнал започва да спада докато накрая става доста тих

 

 

Незнам проблема в настроиките на програмата ли е или е в картата ми (която е вградена) Как мислите колеги ?

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега изтеглих още една програма за запис - макскрафт

 

И с нея е така :metalist::cheers2: - явно наистина е нещо от хардуера

 

 

Имам лаптоп HP с карта която има само микрофонен вход - линеен няма и затова се плъгвам в микрофонния

 

Китара -> процесор с каб. симулация -> ди бокс -> микрофонен вход - това е

 

 

Понеже имам и вграден микрофон опитно пробвах запис и с него - пак същото заглъхване с течение на записа

 

Как ли може да се оправи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна тема и много полезна. Рийпър ми харесва отдавна и едно от малкото неща, които не са ми ясни в нея е как се стречва аудиото по темпото на проекта.

Имам предвид, като темпото на проекта забавя, или ускорява постепенно, аудио файла да променя темпото си по темпото на проекта, без разбира се да се питчва.

Ще следя темата с голям интерес. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти!

Имаш ли идея ,защо когато направя някакъв проект с Reaper на единия си комп и го прехвъпля на другия,Reaper изписва ,че проекта е offline?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!!!Та там където ходих нямах интернет,обаче имах време да поразцъкам рийпъра на лаптопа.Та-засега срещнах една трудност-при експортването на мидита от кюбейс>рийпър/експортвам ги с дръм мапа на адитив ,обаче със семпли от дкфх/,няма опция в рийпър/или кей мап/с който да сменям -да просвирвам луповете на дкфх през семплера на адитив.Ей такъв преход ако качиш ще съм ти много благодарен!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

impaler,

не само *.rpp файла трябва да орехвърлиш, ами и папката на целия си проект, в която е този *.rpp файл (ако си създал и съхранил правилно проекта си, разбира се). В противен случай по подразбиране всичкото аудио (като клипове) ще отива в:

 

My Documents/Repaer Media

 

Но ако не си си озаглавявал траковете (всъщност аудио-клипчетата според името на песента ти), в тази папка кашата ще е пълна, защото имената на клиповете ще са ти нещо от сорта на:

 

020409-0045-track001.wav

 

И едва ли ще можеш да разпознаеш от кое парче са ти били. Затова във видеото съм обяснил, че е добре още преди започване на какъвто и да е запис, да се отвори менюто:

File -> Save Project As... -> (пишеш името на парчето си... примерно White Bunny) и слагаш отметки на: Create Subdirectory for Project (това ще създаде и папка с името White Bunny, в която ще се записва всичкото аудио и миди като клипове) също и на: Move all media into project durectory (така, ако да речем си забравил да дадеш име и запазиш досега записваното като White Bunny, ще премести всичкото аудио и миди в последствие като решиш да запазиш проекта си и няма да се трупа всичко в папката: My Documents/Reaper Media). :)

 

 

 

 

 

 

sardaesox,

това за което говориш не е проблем на Reaper, а просто различни "барабани" и техните семпли са по различни клавиши за отделните барабнни програмки. Повечето би трябвало да имат съвпадения, но не винаги е така. Във форума на Reaper:

 

http://www.reaper.fm/forum.php

 

може да потърсиш за: Drum Maps. Имаше за най-известните модули всякакви drum maps, с означения от едни към други и прочее. Много са и аз лично позлвам само General Midi към Addictive Drums. Не съм ползвал никога DFH, BFD и другите. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието!След като открих че рийпър е една велика програма-най вече по отношение на рутинг,аудио настройки и дълбочина на записа,освен това смъкнах тоталната латенция до 8 мс/разбира се като записах траковете "пре фейдър" т.е. без назначен ефект.Оставям две три вст-та работещи и проблеми няма-най вече барабанния семплер.Не знам в кюбейс дали ги има тези опции-сигурно ги има,мобаче са дълбоко скрити.Та сега-след като стигнах до експорта видях че ми трябва длл-лейм някакво си там/за МР3/,свалих го и го бутнах в папката с плъгините на рийпъра в програмната му директория,обаче-тръцки пак ми дава грешка като опитам да рендвам мр3.колкото за дръм мапинга- вкюбейс има опция дръм мап-сетъп,откъдето можеш да си лоудваш мапа на дкфх във адитив дръмс-такова нещо в рийпъра не открих,колкото и да рових-ето това ми е основния въпрос всъщност-от къде мога да настройвам дръм мапа/не имената на клавишите/ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.