Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Благодаря за материала - много полезен наистина.

 

Аз ползвам Рийпър от известно време, но не мога да открия как се слагат ефекти САМО на част от трака т.е. на сплитната част (парче). Видях в картинките на v3, че има такова нещо - на самото парченце излизат иконки от горе, но ми е загадка все още как става. Сега го правя като слагам bypass енвълопи за даден ефект на целия трак и там където ми трябва просто му давам да се включи... Но този начин не ми харесва особено.

 

Ако може малко помощ ще съм благодарен. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

alexthegreat, :)

тука все още съм започнал обяснения за абсолютно начинаещи хора. Иначе това, за което говориш е възможно. Като стигна дотам, ще наравя и материал за него.

 

П.П. Baby Thomas, би ли могъл, в качеството ти на модератор, да оправиш заглавието на темата, че в бързината го сдъвках. Благодаря предварително! :)

Готвя още няколко урока. :) Стей тюнд фор мор хепи дейз!

 

 

 

---

МодЕдит: На Вашите услуги! ;)

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално по запитването на alexthegreat е второто клипче от тези по-долу. :)

 

Send Effects - или как да накарам много тракове да пращат сигнал към един ефект, за да не слагам ефекти на всичките поотделно. Трябва да знаете обаче, че не е също когато сте сложили ефект на самия трак (или частично на негова порция, което е във втория клип) и когато сте изпратили сигнала му към send effect, защото докато входящите ефекти се прилагат изцяло на трака, то send ефектите се прилагат към него. Ако искате send ефекта да играе роля на входящ ефект, ще трябва да махнете отметката Master/Parent на записания трак в IO бутона (routing), която указва той да се изпраща и така както е записан към главния (Master) канал.

Така ще го чувате само в трака, където ви е съответния send ефект (един вид все едно е сложен като входящ ефект)! :)

Надявам се да го разберете и като видите видеото.

 

Partial Effects - това е относно основни редакторски команди към аудио клиповете (недеструктивно!) и това как да приложа ефект (всъщност като входящ ефект) САМО на част (разцепена недеструктивно, сплитната) от аудио клипчето което съм записал :)

 

Очаквайте още... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо се ебават кодеците при мен - на VLC има картина, но тя някак комбинира 5 минути напред и 5 назад на едно място, а другите програми просто не показват картина... Я някой да даде един акъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още няколко видео материала.

 

 

Midi_Clips - как да си редим барабанки или изобщо миди блокчета с мишока

Midi_Keyboard_Recording - клавирджии, малко и за вас :girl_witch:

Automation - как да правим автоматизации на плъзгачите

Phase - клипче за най-малко използвания бутон в трака, но пък съм компенсирал с мое парче за фон :)

 

 

П.П. Пак казвам, това е за напълно начинаещи с DAW-програмите люде и в частност - с Reaper! :)

п.П.П. fLiSk, явно е от кодеците. Аз нямам такива и нямам проблеми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, чак сега се усетих, че има виртуална миди клавиатура в Рийпър. :)

Иначе парчето кърти !!! :girl_witch:

Общо взето от клипчето за фазирането нищо не слушах от това, което говориш, защото бях зает да се кефя на парчето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ReWire - или как да използваме Reason и други програми, поддържащи ReWire протокола, в Reaper.

 

ReWire_Recording - как да записваме, когато сме сложили ReWire модул (програма, семплер, софтуерен синтезатор). Необходимо е да се знае, че две програми свързани посредством този ReWire протокол могат да контролират една на друга транспортните си функции като: пусни/спри, запиши, превърти, сложи лууп-точки начална и крайна за повтаряне на някое време (част или клип). Едната от програмите (тази която образно казано "се зарежда в другата") е в режим на роб (slave) и обикновено се пуска след като вече е пусната другата - господарската (Master), за да получат взаимната си ReWire свързаност.

 

Render_Song - или къде да цъкнем и изберем, за да направим най-накрая всичката тая бъркотия на една песничка в съсответния избран формат (.wav или .flac или .mp3 или .ogg и други поддържани от Reaper). Така се създава един цял файл, готов за слушане или допълнителен анализ, кое как е станало.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ютуб канал и ги качи там ? Става ли ? :coolp:

 

п.с

на темата само на миксера ли си моднал слайдерите?

Ако може да качиш и модната тема :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опитам в тубата да ги кача, но се притеснявам, че там има ограничение от 10 мин. за клип, а аз няма как да ги режа. Пробвах да орязвам, ама по-малките части ставаха по-големи дори от оригинала. Не знам как да го правя, затова ги оставих така. Пък и тубата не знам дали ще ги приеме така с такова аудио и резолюция?! :coolp:

Но ще пробвам...

 

Иначе модната началана (по подразбиране) тема е пусната във форума на реапер от labyrinth (ако за нея говориш) :happy:

Ето тук: http://forum.cockos.com/showthread.php?t=38693 (първата в неговия коментар)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае как в Camtasia 6 мога да ограничавам записа до 10 мин. да каже. В тия 10 мин. вече ще пробвам да записвам нещата, но темпото ще се ускори. :(

Пробвах в тубата да кача. Качва ми ги и после казва, че ги е премахнало заради просрочения допустим интервал от 10 мин. Може в Google Tube или там както се води да ги кача... ама едва ли и там е по-различно, макар че там съм гледал и цели филми. :(

Ще пробвам... дано поне там стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Camtasia 2 и мисля, че няма такава опция. Май ако искаш 10 минутни клипчета ще трябва да си засичаш с хронометър. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, тая програмка изглежда добре, ама нещо не мога да я чатна. Чета хелпа и пак не мога да разбера как да ги режа. Пробвах нещо, слекция направих, даох сейв и изходящия файл стигна гигбайти?!? Направо се втрещих! От 180 МБ... Нещо не правя удачно явно.

С други програмки (разни ...splitter) разполовява първа половинка, а втората или става 0 или си е направо пак като изходния файл (големина и съдържание).

Какво ли не мъчих вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.