Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Имам нова питанка: Проблем: Искам като имам уейв трак и на него сложа компресори, ефекти и т.н. после да го рендерна на нов трак. Как става това. Има опция да ъплайна FX , но се появява в същия трак, а аз не искам?

Идейки????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

item right click>apply track fx to items as new take.

 

Или с макро:

http://forum.cockos.com/attachment.php?s=527e5e7f7fcac19b1b1acefaed424879&attachmentid=11556&d=1307286493

 

Или както тук:

http://i.imgur.com/i2ruW.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам друго въпросче. Про туулс има два панинг бутона на стерео траковете, в рийпър как може да панна ляво и дясно един стерео трак?

Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С десен клик точно върху плъзгача на на пан-а на трака, който искаш да пан-ваш - пада ти  едно меню и си избираш stereo pan или dual pan, не съм сигурен точно каква е разликата, но се появяват два плъзгача за ляво и дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С десен клик точно върху плъзгача на на пан-а на трака, който искаш да пан-ваш - пада ти  едно меню и си избираш stereo pan или dual pan, не съм сигурен точно каква е разликата, но се появяват два плъзгача за ляво и дясно.

Благодарско, ще се черпи един ден, няма как :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте.

Въпросът ми е в тема рийпър но сигурно се отнася за всички DAW.

Правя си MIDI трак с някакъв VSTi и редя нотите от клавиатурата на компютъра.

Има ли елегантно решение да направя плавно затихване на някои места /или на края/?

 

И още един въпрос.

Искам един от инструментите в микса, който е записан вече аналогово или MIDI  на места да го засиля, на места да го затихна с една дума динамика да има някаква.

Има ли някаква функция като рендване в реално време и аз да играя с усилването или нещо такова?

Другия вариант може би е да се направи на wav и вече с някой редактор да се играе но няма да се чуват другите тракове и ще е много проби-грешки.

Как го правите вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При рендването трябва да си избереш online render, преди това изкарваш ефекта, който искаш да управляваш при ренда на float- т.е в отделен прозорец и при рендването с плъзгача може да си го правиш каквото си искаш. Ако правилно съм разбрал въпроса ти за fade out- можеш, но мидито трябва да го freeze-неш в съседен аудио трак и чак тогава с fade out, in и там както си искаш да му правиш плавно затихване , усилване. На миди може да управляваш динамиката в миди редактора, но не и да "затихваш" с  fade опцията - просто смисъла на "миди" файловете е съвсем друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрал съм го грешно сега като чета, обаче пък със fade на самия (миди) трак наистина не става. С automation на силата на звука става. При online render можеш ръчно да променяш ефекта, например wah wah и понякога е голям гъдел, но по принцип едно разравяне из DAW-a ни изумява колко много неща може, не говорейки само за Рипър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко тъп въпрос, reaper v4.581, нещо не виждам бутон за monitor input и не се чувам в трака.

Иначе записва и свири от айдио интерфейса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Имам един въпрос, но ще почна малко по-отдалече.
Пригодих едно кормило за гейминг, по-точно педалите и ги използвам за уа-уа (ако някой се интересува мога да разкажа как става това). Всичко е точно, но искам да огранича плъзгача на уа-уа ефекта да не ходи от край до край. Това по принцип става лесно в GuitarRig. Има един плъзгач, с който може да се ограничава всяка "врътка" и дори да се реверсва. Проблема ми е, че като заредя GuitarRig или каквото и да е през Рипър, не можах да намеря подобна функция. Дефакто не мога да си огранича контрола и не мога да го реверсна ако искам.
Та въпроса ми е някой знае ли как да огранича определен контрол и да го реверсна ако ми потрябва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.