Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ама аз искам всички тракове да ги наблъскам в един уав или мп3 :) това ми е проблема, а не настройките на уав-а или мп3-то.

Тоест като съм си записал поотделно инструментите всичките в един уав или мп3 да ги сложа.

Редактирано от Slav

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти пробва ли да отидеш там където написах и да рендърнеш файла ?

Може би съм се изразил неправилно, отиваш във Файл-Рендер, от там нагласяш ако искаш нещо по опциите, избираш рендър и то ти прехвърля всичките тракове в един файл от избрания формат - .уав, .мп3 и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа много ти благодаря :):)

А кое трябва да избера от Уиндоус миксера, за да може Рийпъра да ми записва с ЕЗ Дръмър ?

Заредил съм трака с ЕЗ Дръмър пускам си даден лууп обаче като му дам да записва и нещо работата не става. Само права линия, никакви признаци за живот :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дам да записвам и ми изписва : "Can't record - no traks armed for recording"

Индиански въпрос обаче как да го пусна да записвам че нещо немога да я схвана тая програма .... ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на самия трак трябва да го зададеш да е в готовност за запис, защото как ще записваш без трак, който да е ангажиран да записва :topicsux:

На самия трак има една червена точка, върху която трябва да кликнеш и чак тогава да записваш :topicsux:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма червена точка ... има само 1 бяла точка в червено квадратче и тя е за запис........

слагам инструментала на някоя песен в програмата и немога да почна да записвам вокал...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега. Създаваш един трак. В него зареждаш инструментала, НО не зареждаш този трак за рекординг ами си правиш НОВ и него зареждаш да записва. Като си свършиш записа даваш File -> Render и смесваш двата трака и воала - имаш си парчето, изпяно от теб :topicsux:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създавам трак и в него слагам инструментала и отдолу правя нов трак

обаче въпроса е как да го заредя да записвам .......... като няма червена точка ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато създадеш пистата(трака), който искаш да записваш, на него има една буквичка "R", натискаш я, така, че да светне червено и пистата е заредена за записване. За да се чува какво свириш през този трак, под "R"-то (когато е включено) има едно високоговорителче, цъкаш го докато стане цялото запълнено с бял цвят.

Успех! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е една сива точка, която става червена :recourse:

Явно имаме различни версии на Рипър и затова става така :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Моля, изчетете въпроса ми, преди да коментирате - "Поредната такава тема"!

Преди време във форума бях гледал една тема, в която се питаше как се записва с двете програми. Т.е. как да запишем звука директно от Amplitube през Reaper, обаче сега я търсих (с търсачката и не я намерих)

Та ето го и въпроса.

Направих доло-горе всичко описано в онази тема (по спомени!), селектвам си VST Plugin-ите, които се позлват и тн., inset-вам си track, давам record и нищо не излиза.

Когато записвам clean tone всичко е ок. Няма проблеми.

От Options -> Audio -> Device избирам Asio4all. Имам още WDM Kernel Streaming, Direct Sound, Wave Out i Dummy Audio.

На Inputs си ми пише SoundMAX HD Audio 1, на first, както трябва да си, а на second си е SoundMAX..... Audio 2.

Output-a също си е както трябва - SoundMAX HD Audio 0 1 и SoundMAX HD Audio 0 2. (за Options в Reapaer става дума)

Както казах, като записвам clean, всичко си е ОК. (под clean имам предвид китара -> input, не включен amplitube и някой clean preset.. ;) )

Когато обаче пусна Amplitube и дам Record в Reaper-a веднага на Device, Input-ите ми стават Not Connected 1 и така успявам да запиша нищо...

Много е вероятно да не правя нещо като хората, което всъщност е 99% сигурно. Ако можете да ми помогнете с нещо, ще се радвам много... ;)

Мерси!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем е доста често срещан :slap: Сега ще ти обясня как точно да го оправиш .

Не се пускат отделно Рийпър и Амплитюб, а пускаш ВСТ варианта на Амплитюб през Рийпър :yes: Намираш във менюто с ефектите Амплитюб и си готов :ok:

Аз имах същия проблем с Гитар Риг, но нашите съфорумници доста ми помогнаха :rockon:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Ему -АПС карта и Рипър

на Ему миксера слагам - set host mode - Windows MME.

ASIO - е другата възможност, но мисля нямам, доколкото съм наясно тя е за М-аудио.

(може да греша)

Избирам

Chooses the source for host recording (hard disk recording). The options are: Stereo Mix (Mix) - the entire mix from the Master Output Strip

Тук логично, като почвам да записвам, ако съм записал бекинг и започна да наслагвам китара

на трети трак - в него влиза и бекинга.

Ако използвам опцията

Physical Input>Analog In 1 [2,3,4,1+2,3+4] (A 1 [2,3,4,1+2,3+4]) - the direct input source of the selected individual or pair of analog Input Strip(s)

Тогава пък, има разминаване на китарата по време с бекинга - след запис - третият трак се отмества.

После не мога да го синхронизирам с бекинга.

Давам такъв пример да е нагледен, за повече тракове въобще не става дума, т.е. ако реша проблема

на това ниво, мисля че натам е ясно.

Ако някой може да помогне със съвет, дори съвет за смяна на Ему картата,

макар че вади звук, но ако не става да я ползвам с рипъра.

А пък не си и падам много по-сложни програми, така че мисля Рипъра да е.

гледам за Рипър препоръчват АСИО

http://www.cockos.com/wiki/index.php/Recording_Audio

не че съм наясно и с АСИО, де...

Редактирано от TONY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От nikitor
      Здравейте! Харесах си Casio CTK 1150 за ~280лв, но не съм сигурен дали ще мога да го включа към лаптопа. Ще трябва ли да купувам скъпи кабели? МИДИ клавиатурата има ли забавяне между натискането на клавиша и чуването на звука? Знам че зависи от много фактори забавянето, някой има ли опит с това за споделяне? Това МИДИ ще ми даде ли непредвидени проблеми, да речем прблеми с дривери или Synthesia/FL Studio/LMMS? Някой има ли опит с това? Разполгам само с 1000лв да похарча за лаптопа и клавиатурата. един лаптоп за 500лв вярвам ще стане. ако този CTK 1150 стане за Synthesia/FL Studio/LMMS - супер! Аз съм вече пълнолетен и парите са си мои, но не искам да се карам с нашите. Родителите ми считат че музикант къща не храни и не биха се противили ако дам 1000лв за лаптоп, но биха ме критикували жестоко ако дам 400лв за клавир/миди. Така че, трябва да похарча възможно най малко за музикалната част от от разходите-клавир/кабели/програми. Ако имате да ми репоръчате други МИДИ/синтезатори ще съм благодарен. Благодаря!

(аз не мога да свиря и не мога да чета ноти и не знам дали имам скрит талант, но имам много голямо желание да се науча да свиря на пиано. като чуя някои мелодии изпълнени на пиано или само като видя роял и космите ми настръхват, досега не съм се пробвал да свиря защото много ефективно ми беше втълпена идеятя че музикантите свирят за подаяния по входовете на метрата и подлезите. сега съм решил да се пробвам)
    • От disagr33
      Здравейте на всички!
      Имам кратко запитване към вас. Искам да си купя някакъв MIDI keyboard втора ръка със светещи клавиши. Начинаещ съм, нямам музикално образование. Идеята ми е с помощта на Synthesia да се науча да свиря нещо лесно, като Fuer Elise и т.н. Бюджетът ми е до 200лв.
      Какво бихте ми препоръчали? 
    • От Mitko_bdl
      Здравейте, колеги!
      Имам странен Time stretch проблем със Cubase 4.
      Та,
      работя по проект, safe-вам го, затварям го, започвам нова сесия, записвам, save-вам, затварям, всико е ок и затварям програмата.
      В момента в който отварям отново проектите от същия ден всичко е забързано, pitch-нато високо, stretch-нато и ужасно.
      RAW аудио файловете също са променени.
      Не съм сменял Hz-те и bit-овете, напротив отворих го както беше.
      От Steinberg Support отдела за България ми отговориха, 
      че предполагат, че програмата по някакъв начин е изменила файловете при затварянето, някаква грешка знам ли, 
      нищо конкретно не казаха.
      На някой случвало ли се е нещо подобно 
      и има ли идея как да спася проекта си?!
      Благодаря ви!
      Поздрави,
      Димитър.
    • От din
      здравейте

искам да тествам работоспособността на този интерфейс като свържа 2 дъна с вграден звук

/всъщност миди-то нее в звуковия чип,а в Winbond Super I/O W83697HF 's integration of Game Port and MIDI Port/.за което е нужна програма ползваща миди аута на гейм портовете

бихте ли дали линк за сваляне на безплатна,лесна програмка да тествам портовете на тоя чип,щото през S/PDIF -а не се получава нещо..да пращам мид файлове към миди входа

• От peterko
      Проблема се изразява в т. нар. пържене (много слабо смущение, шум, пукоти) забелязах го на скоро

ползвам М-аудио Фаст Трак про аудио карта и незнам марката на кабелите но са поръчвани специално за тая връзка - карта-монитори

От къде може да идва проблема и как да го оправя?

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.